Kayıt Ol

Son On

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Son On
« : 23 Mayıs 2010, 13:39:17 »
Son On

Güneşin son ışıkları da yavaş yavaş karla kaplı dorukların ardında kayboluyordu.Gökyüzündeki güneşin batışından kaynaklanan kırmızı, mavi, turuncu renkli ışın demetleri gözlere şenlik bir izlenim bırakıyordu. Genç kız başında papatyalardan yapılmış tacıyla, yemyeşil çayırlarda genç bir ıhlamur ağacının altına uzanmış, dudaklarında küçük bir buseyle bu renk şölenini izliyordu.Fakat birazdan korkunç bir felakete şahitlik edeceği aklına dahi gelmezdi.

---------------

NASA'da olağan üstü hal ilan edilmişti.Kağıtlar havada uçuşuyor, insanlar seslerini duyurabilmek için avazları çıktığı kadar bağırıyordu. Kaos bulaşıcı bir hastalık gibi durmadan yayılıyordu.Bu kargaşanın sebebiyse olağan bir kıyamet teorisinin gerçekleşmek üzere oluşuydu.Güneşteki enerji seviyesi olağan üstü bir ivme göstererek yükseliyordu.Saatlerde sayılı vuruş kalmıştı.Bu sırada elektronik bir kadın sesi devreye girdi."Büyük patlamaya on, dokuz..."

----------------

Genç kız kucağında bir öbek papatyayla yeniden ağacın altına oturdu.Papatyalardan en irisini alıp içinde buruk bir heyecanla yapraklarını koparmaya başladı."Seviyor, sevmiyor, seviyor, sevmiyor..."

------------------

NASA'da insanlar korkuyla telefonlarına sarılmış sevdiklerine ulaşmaya çalışıyorlardı.Oysaki boşuna uğraşıyorlardı.Güneşte oluşan aşırı enerji telefon şebekelerini patlatmış ve elektriklerin çoğunu götürmüştü.Kimse jeneratörlerin devreye girdiğini anlamamıştı.Herkes sığınaklara inmeye çalışıyordu.Geriye sayım devam ediyordu."...beş, dört, üç..."

-------------------

"...sevmiyor, seviyor." Kız çıkan sonuç karşısında neşeyle bir kahkaha attı.Tam kalkıp üstündeki yaprakları silkeliyordu ki gökyüzündeki ani kırmızı patlama dikkatini çekti. Top patlamasına benzer bir ses geldi kulağına.Ellerini gözüne siper edip daha dikkatli bakmaya çalıştı.Kızıllık giderek daha çok bölgeye yayılıyordu.Kız birden havanın ısınmaya başladığını hissetti.Sıcaklık giderek artıyordu.Büyük bir gümbürtü daha duyuldu.Kız artık acıyla bağırıyordu.Sıcaktan derisi kabarmış, su toplamaya başlamıştı.Bazı yüksek ağaçların tepeleri de alev alıyordu. Toprak sarsılmaya başladı.
                                          -----------------

" ...iki, bir, sıfır!" Güneş son bir patlamaya daha yol açtı. Bu son patlama dünyayı paramparça etmiş ve onun önündeki iki gezegeni de aynı kaderle yüzleştirmişti.Dünyadaki hayat son buldu.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Son On
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2010, 13:53:15 »
Vay be! Dünya'nın sonu ile ilgili teorileri hep ilginç bulmuşumdur. Çok güzel olmuş yazı. Bundan sonra ağaç diplerinde uzanmaya son veriyorum :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2010, 18:05:04 »
Cidden çok güzel bir yazı olmuş. Önce "Yok abi bunu okumam ben" desem de bir başlayınca, bir baktım sonuna gelmişim. Tebrik ederim, kaleminize sağlık. :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2010, 18:18:28 »
Cidden çok güzel bir yazı olmuş. Önce "Yok abi bunu okumam ben" desem de bir başlayınca, bir baktım sonuna gelmişim. Tebrik ederim, kaleminize sağlık. :)

Teşekkürler bende ilk koyduğumda saçmalamışım demiştim.Fakat beğenilmesi beni mutlu etti.

Vay be! Dünya'nın sonu ile ilgili teorileri hep ilginç bulmuşumdur. Çok güzel olmuş yazı. Bundan sonra ağaç diplerinde uzanmaya son veriyorum :)

Dünya'nın ve canlıların sonunu getirmeyi severim (evet faşistim) Yorum için teşekkürler.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2010, 18:35:10 »
Bence de çok güzel bir yazı olmuş. Zaten bilim kurguyu severim. Daha böyle güzel yazılarını okumak dileğiyle kalemine sağlık...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2010, 18:47:13 »
Dünya'nın ve canlıların sonunu getirmeyi severim (evet faşistim) Yorum için teşekkürler.

Sadist demek istedin sanırım?

Fragman gibi bir yazı olmuş. Ama sinemada çok ve boş görüyoruz bunları =)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2010, 21:12:06 »
Son zamanlarda çıkan bu kıyamet teorilerinden sonra (bkz:2012) biraz tırsaki olmuştum.
İyice içimi ısıttın.O kadar ısıttın ki derim kabarıp su topladı :D

Çok güzel bir yazı olmuş, ama biraz daha uzatabilirdin. Öyle daha acıklı olurdu, ama bu haliyle de tüylerimi diken diken etti!
Planemo Syndrome

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2010, 21:42:23 »
Beyza, çok güzel olmuş :) Yine ;D
Betimlemelerin yine harika :)
Kısa olmuş, daha uzun olabilirdi
Sonuç olarak, HARİKA!