Kayıt Ol

Gölge (13) - Son

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gölge (13) - Son
« Yanıtla #90 : 22 Şubat 2010, 23:19:59 »
Bakınız bir önceki mesaj.
#rekt

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 25 Şubat 2010, 19:22:59 »
Evet itiraf ediyorum 2. bölümden itibaren okuyamadım çünkü okuma hevesim gitmişti ama yeniden geri geldiği için iki günden beri yazını okumaya çalışıyorum.
Kesinlikle müthiş. Yazını ard arda okuduğum için bölümden bölüme gösterdiğin gelişmeyi bariz bir şekilde görebiliyorum. İlk bölümde olan bir kaç hatadan arınıp tamamen farklı bir havaya bürümüşsün hikâyeyi.
İlerleyiş ve olayların akışı çok ilginç. Her bölüm kendinden bir önceki bölümü açığa kavuştururken bir daha ki bölümü okuma zorunluluğu oluşturuyor. Heyecanı ve akıcılığı hiç bir yerde kaybetmemişsin.
Ama herkes gibi bende sonuncu bölümü yavan buldum. Yani demek istediğim bölüm tek başına bakıldığında çok güzel ama diğer bölümlerinle karşılaştırıldığında son olarak biraz garip kaçmış.
Ama ne olursa olsun inkar edilemez bir gerçek var: Tebrik ederim çok güzel bir hikâye olmuş :)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 25 Şubat 2010, 20:44:48 »
Çok teşekkürler ^^ Olay akışı biraz istemsiz olarak öyle gitti, benimde çok soru vardı aklımda ve bende zamanla tanıdım Alexander'ı. kendime sorular yarattıkça cevapladım, cevapladıkça yeni sorular çıktı...

Son bölümü, kabul ediyorum, bende beğenmiyorum. Ancak hikaye o yönde gitmeliydi ve bunu farklı bir şekilde yapamazdım. Garip kaçması mümkün, WoD hikayeleri kötü sonla biter genellikle ve benim hikayelerimde hep kötü sonla biter. İlk defa iyi sonla biten bir hikayem oldu (ki buna iyi denilebilirse?). Aslında bu hikaye tam bir WoD hikayesi sayılmaz. Pek çok hikayenin, frpmin ve karakterin, temelini oluşturacak... Yavaş yavaş Port More'yi tasarlamaya başladım ve eğer Hakan'da izin verirse (Yardımcı olması gereken bir kaç şey var evet) bu yaz çok derin, ayrıntılı bir oyun oynatmayı planlıyorum. Hikayede görünmüş pek çok karakterin arkaplanını frp'de görecek oyuncular ve okuyucular büyük ihtimalle. Çok yazıyorum. Gereksiz uzatıyorum sözlerimi ehe.

Tekrardan çok teşekkürler ^^ Bağlantılı bir kaç hikaye gelebilir...
#rekt

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 01 Mart 2010, 17:59:53 »
bitiriyim kesiyim artık çok uzadı havasında bi son olmuş bence. ama tabi bitmesini istemediğim için bana öyle gelmiş de olabilir :P
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #94 : 02 Mart 2010, 13:41:55 »
Kurgu İskelesi bünyesinde okuduğum en sağlam hikayelerden biriydi bu. Ne yazık ki bitti... Çok teşekkürler ve ellerine sağlık. Yeni ve değişik çalışmalarını da görmek isterim doğrusu.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
14
« Yanıtla #95 : 07 Mart 2010, 19:19:11 »
Yıllardır tek bir sesin bile duyulmamış olduğu salonlar, adamın hafif iniltisiyle çınladı. Adam yavaş yavaş ayağa dikilip karşısına baktı ve görebildiği en uzun salonlardan biriyle karşılaştı. Yer kahverengi kum ile tamamen kaplanmıştı. Ve onun derin derin aldığı nefesler, koridorun sessizliğini bölüyordu.

Arkasına döndüğünde, üzerine kapatılmış olan kapıyı gördü. Sınavı bunu gerektiriyordu belli ki.

Yavaş yavaş, adımlarını sürüye sürüye uzun koridorda ilerlemeye başladı. Bu eski tapınağın içindeki tek yaşayan o olmalıydı, korkacağı bir şey yoktu.

Bir kaç saat duvarlarını göremediği büyük salonda yürüdükten sonra, karşısındaki devasa duvarı nihayet fark etti. Duvarın tam ortasında tahta bir kapı vardı ve altından çok loş bir ışık parlıyordu. Adam koşmaya başladı. Arkasından geldiğini duyduğu sesleri düşünmeksizin kapıya ulaşmalıydı.

Ancak kapıya ulaşan tek şey, boynundan fışkıran kandı.

"Başaramadı mı?" dedi Kral. Gümüş tacının üzerinde altın işlemeler ve küçük yakutlar vardı. Siyah, uzun sakalı ve sert bakışı ile, on üç basamaklı tahtının en altında duran adama bakıyordu. "Dışarı çıktı mı?"

"Hayır, efendimiz. Çıkmadı. Başardı." dedi adam dizleri üzerinde.

Kral gülümsedi. "O halde nihayet, çocuklarımı kavimlerle göndermeye başlayabiliriz. Nabu'nun kavmini, uzun zamandır istedikleri gibi, bırakabilirsiniz. Bırakın da dünya'ya yayılsınlar, nasıl olsa Enki'nin soyu onları her şekilde takip edecekler."

"Emredersiniz Kralım." dedi adam ve arkasını dönüp hızlıca salonun kapısına yürümeye başladı. Kapıya ulaştı ve Babil'in en yüksek binası olan Marduk Tapınağının üstünden Babil'e baktı. Yeni bir gün doğuyordu.

Gün batmadan, Babil, insanların köle olduğu bir ülkeye dönüşmüştü.

Marduk oğlu Nabu'nun kavmi ise ikiye ayrıldı, birisi kuzeybatıya gidip Marai denizinin güneyine yerleştiler. Diğeri ise güneydoğuya doğru ilerledi ve çölün ortasındaki büyük nehrin kıyısına oturdu. Böylelikle, insanoğlu kara kökenlerini arkalarında bırakıp, özgürlük adına savaşmaya başlayacaklardı. Arkalarında insanların köle olduğu Babil'i bıraktılar ve özgürlüklerini kazandılar.

Ama bu sadece bir av partisiydi.
#rekt

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 08 Mart 2010, 18:42:17 »
14 derken o.O

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 08 Mart 2010, 18:44:50 »
Öyle bir an gelmiş bir şey... =)
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 12 Mart 2010, 21:56:36 »
Bu şey gibi oldu, hani üçleme falan çekersiniz ya da bi film çekersiniz yıllar sonra devamı çekilir ama izlemeye bile tenezzül edilmez (Donnie Darko, The Crow vs.) çünkü önceki harikadır, devama ihtiyacı yoktur. Seninki de o hesap oldu, yorum bile almadı bak :P
try again fail again fail better

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 12 Mart 2010, 22:00:40 »
Bu şey gibi oldu, hani üçleme falan çekersiniz ya da bi film çekersiniz yıllar sonra devamı çekilir ama izlemeye bile tenezzül edilmez (Donnie Darko, The Crow vs.) çünkü önceki harikadır, devama ihtiyacı yoktur. Seninki de o hesap oldu, yorum bile almadı bak :P

Ehuehueuhe.. Bilerek yaptığım bir şey değil ya. Öyle bir an içimden geldi sadece =) İzlensin filan diye değildi pek. Hatta yazarken "Peh çok abes kaçacak" dedim kendi kendime. Öyle de oldu hakikaten euheh.
#rekt

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 08 Ağustos 2010, 15:15:39 »
Ave!

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 24 Eylül 2010, 20:17:55 »
Bu hikayeyi tekrar yazmaya karar verdim.

Gerçi, tam anlamıyla tekrar yazmak denemez. Alexander benim en eski, oWoD oynatırken bile oyuncuların karşısına çıkardığım bir karakterdi ve ben artık tüm City of Shades mitolojisini tamamlamak istiyorum. Alexander'ın tüm hayatı, açık açık yazılacak.

Ha, hikayenin sonu ve bonus bölümdeki krallık mitolojisi, hiç beklediğiniz gibi değil aslında. Lost'un sonunu beğenmedikleri gibi, bunu da beğenmeyip saldıracaktır okuyucular çünkü orası cidden ilk bakışta "öh yani" denilebilecek, ancak nWoD'u bilince anlaşılabilecek bir şey.

Hikaye, Alexander'ın o zamana geçişiyle bitmeyecek ayrıca. O krallığın geçtiği ve tekrar modern zamanlar başladığı bir vakit tekrar gelecek elbette ve bu şekilde Alexander'ın yeni modern zamanlardaki (aslında daha ileri, teknolojinin biraz geliştiği bir dönem) tutumuna dair bir bölüm daha olacak büyük ihtimalle.

Her neyse, aklıma geldi yazayım dedim.
#rekt

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 25 Şubat 2011, 23:36:11 »
Böyle bir öykü sunduğun için çok teşekkürler. Kalemine/klavyene sağlık. Derinlik açısından Anne Rice ile aynı seviyeye ulaşmış. WoD dünyasını bilmiyorum gerçi, ama yine de kitap olarak bastırmaya değer bir eser çıkarmışsın meydana. Tekrar ellerine sağlık.

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 23 Mart 2011, 20:58:10 »
Bu yazın için feda ettiğim toplam altı fizik-kimya-matematik dersi sonrası hikayeni okumayı bitirmiş bulunuyorum. Mutluyum.

Zaten yorumlayabileceğim pek fazla birşey de var sayılmaz, herkes övmüş hikayeni öveceği kadar. Ancak pek çok okuyucunun aksine keskin hatlarla çizilmemiş son benim daha çok hoşuma gitti. Sonuçta kurgu herbiri birbirleriyle ilintili mitlerle dolu bir evrene aitti ve senin de dediğin gibi hikayenin bütünü çok manyak-über-şoke-edici bir sona da elverişli değildi, bu yüzden devam ettirilebilir bir 'FIN' benim açımdan yeterince tatmin edici. Ki, ara ara yazılan devam bölümlerini de okumak güzel olur.

Ellerine sağlık. Sürükleyen, içine çeken, ağır baharatlı bir hikayeydi.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 23 Mart 2011, 21:24:47 »
Ağır baharatları severim.

Yorum için ayrıca teşekkürler. Alexander benim her türlü hikayemde, her türlü oyunumda görünen bir karakterdir. Bu nedenle, göründüğünden çok daha karmaşıklaşmış ve benim bile zaman zaman karıştırdığım 1000 küsür senelik bir hikayeye sahip.

Detaylı olarak tekrardan yazmayı planlamıyorum değil aslında.

Her neyse. Tekrardan teşekkürler.
#rekt