Kayıt Ol

Fringe

Ynt: Fringe
« Yanıtla #15 : 22 Mayıs 2010, 02:03:24 »
Dün yayınlanan Over There Part 2 isimli 23. bölümüyle ikinci sezonun finalini yapan dizi.

Spoiler: Göster
Güzel bir sezon finali olmakla beraber sonunun tahmin edilebilirdi aslında.
Tam Peter ile Olivia kavuştu, birbirlerine aşklarını itiraf ettiler deyip sevinirken dizinin sonunda Olivia'nın paralel evrende kalıp yerine alternatif Olivia'nın geçmesi de fena olmuş. Ayrıca alternatif Olivia'da, esas Olivia'nın masumiyetinin olmaması da gözlerden kaçmadı. Ne illet ne duygusuz biri çıktı hayret edilesi...  Hayır yani güzelim Peter ona kaldı ya üzülüyorum şimdi. Harcar o çocuğu bu şirretlikle kesin.

William Bell'in de o kadar çabuk gözden çıkarılmasına da gönlüm bi türlü razı olmadı, ne yaparsa yapsın adam iyi niyetle yapmış. Umarım bizimkiler paralel evrenden bizim dünyamıza geçerken sağ kalmayı başarabilmiştir de 3. sezonda onu tekrar görebiliriz. Diğer bi sözüm ise Walternatif'e sen ne gudubet bi insanmışsın yahu. Tek derdi diğer dünyayı yok etmekmiş, oğlum kayboldu aman geri getirmeye çalışayım falan hikaye. Bildiğin ruhsuz baba(!?) profili çiziyor. Bakan olmuşsun ama adam olamamışsın diyorum sadece ona.
Farewell sweet earth and northern sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,
Lúthien Tinuviel more fair than mortal tongue can tell.
Though all to ruin fell the world
and were dissolved and backward hurled
unmade into the old abyss,
yet were its making good, for this
-the dusk, the dawn, the earth, the sea-
that Lúthien for a time should be.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #16 : 22 Mayıs 2010, 21:46:08 »
Katılıyorum.
Sonu çok tahminedilebilir bir sondu.
Diğer Olivia kulaklıktan emri alır almaz zaten durumun ne olduğu anlaşıldı. Ama ne yalan söyleyeyim. Peter'ın dönüp Olivia'nın orada kalması içime biraz daha su serpti. Olivia ne yapar eder döner. Ama Walter ve Peter dizinin muhteşem ikilisi gibi bir şey. Biri olmadan diğeri yarım gibi. Oli de çaresine bakar eminim. Yoluna girer herşey o nedenle tırnaklarımı yiyerek beklemiyorum 3. sezonu. ;D

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #17 : 23 Mayıs 2010, 07:43:13 »
Bu arada Bishop piskopos, keşiş vs demekmiş...
Ne ironik..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Mayıs 2010, 17:58:06 »
Valla ne desem, ne yazsam bilemedim şimdi... Sezon finali için bir çok yorum yapılmış orada, burada. Beğenende olmuş beğenmeyende. Ama gel gör ki, izlenilesi ve ciddi anlamda heyecan veren bir bölüm olduğunu itiraf etmeden geçemeyceğim...

İlk önce bende, son kısımdaki tekrar normal tarafa geçiş sırasında gelen Olivia'nın bizimkisi olmadığını anladığımı belirterek başlayayım. Zaten Bell'in kendisini feda etmesiyle bile ister istemez Olivia'nın olmadığı anlaşılıyor. Karşı tarafa geçtikten sonra alternatif Olivia'nın kızkardeşini görüp bir ihtimal yumuşayacağını sandım ama ı-ıh. Bildiğin şekil değiştiriciler gibi duygusuz biri olmuş, nasıl bir şeyse öyle...

Beni en çok etkileyen kısım Bell'in Walter'a bakarak; "Bana beyninin parçasını
neden aldığımı sordun. Aldım çünkü sen öyle istedin. Dönüştüğün şeyden ötürü bunu isteyen sendin." kısmı oldu. Bell öldü mü bilmiyorum ama son anda böyle bir şeyi açıklaması ciddi anlamda etkileyici bir sahne oluşturdu. Öyle Lost gibi her şeyi açıklamayalım en sona saklayalım tavırlarının olmaması da süper gerçekten!

Yazacak çok şey ama bunun yanında yazacaklarla beraber gelecek çok fazla soru var. Yeni sezonu nasıl bekleyeceğiz bilemiyorum ama heyecanlı bir dizinin tüm dünyayı beklediği de kesin. Zaten Lost'ta bitiyor, dizi iyiden iyiye kendini gösterecektir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Eylül 2010, 09:10:44 »
Üçüncü sezon promo trailerı çıktı arkadaşlar. Acayip heyecanlı bir sezon bizleri bekliyor gibi...

Üstteki eklentiyi izleyemeyenler dailymotion'dan izlemek için buraya tıklayabilirler.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Eylül 2010, 13:50:47 »
Yeni sezonun ilk bölümü çıkmış arkadaşlar! Her ne kadar kendi kendime flood mesajları art arda dizsem de, böyle bir diziye her şey değer! Akşam oldukça güzel olacak...

Çevrimdışı manslayer3

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Eylül 2010, 01:00:23 »
Çıkmış mıııı?
Son 2 aydır aldığım en mutlu haber, gerçekten teşekkür ederim.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #22 : 22 Ekim 2010, 14:40:28 »
3. sezonun 4 bölümünü izledim, 5.sini beklemekteyim.

Ben fringe'teki ekip tamamlama olayını severdim. Peter koruyup, kollama işi ile meşguldu Olivia bulgular, kanıtlar ve aralarındaki ilişkileri kurmak ile. Walter ise bilimsel çalışmalar üzerinde etkisini gösteriyordu. Şimdi karma karışık bir şey oldu. O ekip ruhunu uçtu gitti yani zevk aldığım şey. Ha, tabi ki olacak etrafta iki Olivia dolaşıyor ama benim için çekici olan noktayı kaybetti dizi. Bir de karşımıza ilginç senaryolarla gelirdi. Şimdi ise neredeyse doğru dürüst fringe meseleleri izlemiyoruz. Nadiren... Sapmaya başladı dizi özünden. Rahatsız ediyor bu da beni ama izleyeceğiz bakalım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 26 Kasım 2010, 16:57:27 »
S3E7 ile aşıyor, aştıkça bizler zıplıyoruz.

Bölümün sonunda rast geldiğimiz o konuşma ile iyice dumur olmuş durumdayız. Az önce yeni bölümün fragmanı ile küçük bir bölümünü seyrettim.

Bizim Olivia'ya bir şeyler yapıyorlar, karşı tarafta da Peter gerçekleri öğrenmeye çalışyorken Olivnative'e yakalanıyor.

Allah'ım sana geliyorum!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2010, 16:56:19 »
Sanıyorum tarihteki en güzel sahnelerden birini bizlere kazandırmış olan dizidir. Sezon 3 bölüm 9 itibariyle ne kadar iyi bir dizi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=ooq6MywEkW0

Çevrimdışı manslayer3

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Aralık 2010, 23:40:09 »
Günü değişti,büyük ihtimal iptal olacak bu güzelim dizi.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Aralık 2010, 10:22:40 »
Ne yazık ki bir sonraki bölümü [*]3x10[/*] 21 ocak 2011 tarihinde gelecek olan dizi. Beklemedeyiz efenim ne yapalım...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Ocak 2011, 12:55:58 »
Nihayet uzun bir bekleyişten sonra yeni bölümü ile devam ediyor! O ölü balerin sahnesinden sonra ne yaparlar ki heyecanı doruk noktasına çıkartmak için diye kara kara düşünürken, Geleceğe Dönüş serisinde Dr. Emmett Brown rolü ile tanıdığımız Christpher Lloyd konuk olacakmış. Gel de yarını bekle şimdi!

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #28 : 22 Ocak 2011, 23:18:04 »
Bölümü izledim.. Christopher Lloyd sanatından gram kaybetmemiş. Harikaydı. Lakin aklımı karıştırdı bir şey.. Şapkalı gençler Walter'ı yanlış mı anladı? Peter'ı öldürmek istediğini mi sandılar yoksa zamanı geldiğinde Walter'ın, Peter'ın ölmesine izin vereceğini mi belirttiler?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Ocak 2011, 01:00:22 »
 Lakin aklımı karıştırdı bir şey.. Şapkalı gençler Walter'ı yanlış mı anladı? Peter'ı öldürmek istediğini mi sandılar yoksa zamanı geldiğinde Walter'ın, Peter'ın ölmesine izin vereceğini mi belirttiler?

Keltoş abilerimiz, yani nam-ı diğer gözcüler, Walter'ın değişip değişmediğini gözlemlemek için bir oyun planladılar. Zamanı geldiğinde oğlunu, dünyanın düzelmesi için ölüme gönderip göndermediğine şahit oldular. Nihayetinde olan oldu ve Walter, Peter'a anahtarları vererek onu mutlak ölümüne gönderdiğini zannetti.