Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Soru Hattı

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Soru Hattı
« Yanıtla #150 : 22 Haziran 2011, 02:33:23 »
Tamamda aga benim dediğimde zaten senin yazdıklarına geliyor:) . Boş yere yormussun kendini. Ülkemizde ilk çevirilen kitaplar ana seri kitapları oluyor. Diğerlerine ise pek önem verilmiyor. Zaten okunmuyorlar.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 22 Haziran 2011, 02:39:52 »
Ejderhamızrağı okuma rehberinde ara kitapları takip etmeden olayları kronolojik sırayla takip etmek isteyenler için diye verilen maddedeki seriler hariç hiçbirinin yazarı weis&hickman değil.
Hayır, Raistlin Tarihçeleri ve Kayıp Tarihçeler yine W&H eseri. Yani böyle bir genelleme yapamayız.

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 22 Haziran 2011, 13:57:09 »
Raistlin Tarihçeleri'nde Ruhdöveni kitabı Margaret Weis tarafından yazılmış sadece Tracy Hickman'ın önsözü var . Silah Kardeşliği ise margaret Weis & Don Perrin ortaklığıyla yazılmış. Kayıp Tarihçelere gelince ben onları EM Destanı içinde değerlendirdim kişiden kişiye değişebilir tabii ki ...

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 15 Ekim 2011, 19:52:20 »
Şey afedersiniz ben daha yeniyimde :) birde ilk girdiğim grup ya da soru,başlık bu mu demeliyim?Neyse şey bu seriye daha şuan baktım kandimden utanıyorum  :-[ Şey bu serinin bir sürü kitabı olduğunu okudum Türkçeye çevirilen kitapların adı yazıyor fakat benim kafam çok karıştı sorum şu:Bu seride Türkçeye çevrilen kitapların kronolojik sırasını bana söyleyebilir misiniz? Ve bu kitapların hepsini buluması kolay mı?Şimdiden teşekkür ederim   :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 15 Ekim 2011, 19:56:44 »
Şey afedersiniz ben daha yeniyimde :) birde ilk girdiğim grup ya da soru,başlık bu mu demeliyim?Neyse şey bu seriye daha şuan baktım kandimden utanıyorum  :-[ Şey bu serinin bir sürü kitabı olduğunu okudum Türkçeye çevirilen kitapların adı yazıyor fakat benim kafam çok karıştı sorum şu:Bu seride Türkçeye çevrilen kitapların kronolojik sırasını bana söyleyebilir misiniz? Ve bu kitapların hepsini buluması kolay mı?Şimdiden teşekkür ederim   :)

http://www.kayiprihtim.org/forum/ejderha-mizragi-okuma-rehberi-t1414.0.html

Hepsini bulmak gayet kolay.

Çevrimdışı astern march

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 09 Şubat 2012, 21:38:03 »
Spoiler: Göster
ben ikinci nesilde dalamar palinin sınavı için bir büyü yapmıştı palin amacası raistlinin cehennemde kurtarmak için oraya girşi falan ... ama sonra raistlin palin sayesinde kısmen uyanmıştı ve orda ben son borcumu ödemek için  kendimi feda ettim demişti  ben ordaki son borcun kime olduğunu analamdım sizce nedir ??

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 16 Mart 2012, 23:41:27 »
ilk üç kitabı kitap yurdundan sipariş ettim de ne kadar zamanda gelir?
bir de önce ödemeyi yapmam gerekiyor yoksa teslim alırken ödeme yapsam olur mu?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 17 Mart 2012, 23:36:41 »
ilk sorunun yanıtı max 5 gün sürer.(Tabi kargoda sorun çıkmassa.Adres vs.) İkinci soruya maalesef cevap veremiyeceğim.Çünkü kitapyurdundan  daha önce hiç alışveriş yapmadım. Neyse eninde sonunda kitaplar eline ulaşır sana şimdiden iyi okumalar...

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 14 Nisan 2012, 16:25:44 »
Merhaba ben bu kitapları idefixten sipariş edeceğim de güvenli bir site mı diye soracaktım?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 14 Nisan 2012, 17:21:03 »
Emuk, elbette idefix güvenlidir. İyi okumalar :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 15 Nisan 2012, 18:48:48 »
sorum ruhlar savaşı serisi hakkında olacak.

ilk kitap olan batan güneşin ejderhalarını bitirdim ve ikinci kitabı da yarıladım. ama aklıma bir soru takıldı. belki ilerki bölümlerde olayı aydınlığa kavuştururlar, eğer durum böyleyse cevaplamayın lütfen ;D
sorum şu;
tanrılar ayrıldıktan ve palanthas neraka şövalyelerinin hakimiyeti altına girdikten sonra astinus'a ne oldu?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 15 Nisan 2012, 22:34:13 »
Şöyle cevap vereyim:

Astinus için, kesin olmamakla birlikte, Gilean'ın avatarı derler. Tanrılar gidince onun da ortadan kaybolması bir nevi bu söylentiyi destekler nitelikte. Onu en son, artık insanların çağı başladı derken görüyorduk. Ancak hakkında bir açıklama gelmiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 16 Nisan 2012, 12:56:17 »
Merhaba yine ruhlar savası hakkında bir sorum olacak
 ben bundan onceki seriyi okumadim da orada anlatilan bir seyi kacirdim heralde.bu Malys ve Beryl gibi devasa ejderhalar nerden geldi?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 16 Nisan 2012, 21:14:54 »
Siz İkinci Nesil ve Yaz Alevi Ejderhaları'nı okumadınız mı? Eğer bu iki kitabı okumadıysanız ciddi bir kayıp içerisindesiniz.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 16 Nisan 2012, 22:20:57 »
Kesinlikle Fırtınakıran'a katılıyorum.Seriyi tam okumanı öneririm.Okumassan bir defa Kaos savaşını hiç bilmiyorsun demektir ki bu çok büyük bir kayıp...