Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Soru Hattı

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Soru Hattı
« Yanıtla #165 : 16 Nisan 2012, 22:31:02 »
Siz İkinci Nesil ve Yaz Alevi Ejderhaları'nı okumadınız mı? Eğer bu iki kitabı okumadıysanız ciddi bir kayıp içerisindesiniz.
Okudum ve şimdi hatırladım. Yeni Çağın Ejderhaları serisini atladığım için kafama takılan her soruyu, üzerine düşünmek yerine okumadığım o seriye bağlamıştım; ama şimdi oturdu, tamamdır.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 16 Nisan 2012, 22:33:19 »
O zaman harika :).

Spoiler: Göster
Astinus'un son sözlerini Yaz Alevi Ejderhaları'nda hatırlayabilirsiniz.

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 22 Nisan 2012, 16:57:05 »
Yıl oldu 2012. Ejderha Mızrağı hakkında duyduğunuz gördüğünüz veya bildiğiniz bir film procesi  var mıdır acaba ?

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 16 Haziran 2012, 22:51:42 »
Yıl oldu 2012. Ejderha Mızrağı hakkında duyduğunuz gördüğünüz veya bildiğiniz bir film procesi  var mıdır acaba ?
Ne yazık ki yok. Ama bu aralarda tekrar atağa geçen unutulmuş diyarların karşısında birşeyler üreteceklerine eminim. Yakındır bir şeyler duyurulması gibime geliyor.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 19 Haziran 2012, 15:57:11 »
Ne yazık ki yok. Ama bu aralarda tekrar atağa geçen unutulmuş diyarların karşısında birşeyler üreteceklerine eminim. Yakındır bir şeyler duyurulması gibime geliyor.
  İyişallah olur ama benim pek umudum yok :(

Çevrimdışı murat.murat

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 14 Ağustos 2012, 03:11:18 »
Arkadaşlar seri nasıl ? Okuma rehberine baktım da çok kitap var insanı sıkıyor mu ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 14 Ağustos 2012, 03:12:14 »
Her konuya aynı mesajı atmak yerine bence diğer mesajlarınıza link verin. Çok ciddiyim. Ayrıca seri üzerine koskoca bölüm açılmış, bunu soruyorsunuz ya diyecek söz bulamıyorum. Ama inatla her kitap konusunda aynı soruyu sormanızı takdir etmek lazım belki de.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 14 Ağustos 2012, 04:09:11 »
Arkadaşlar seri nasıl ? Okuma rehberine baktım da çok kitap var insanı sıkıyor mu ?

Serinin temeli olan ilk üç kitabı okuyup bırakabilirsiniz, emin olun pişman olmayacaksınız. Ve, devamını almak, okumak isteyeceksiniz. Bundan da ilk cümlemde söylediğim kadar eminim.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 14 Ağustos 2012, 04:14:47 »

Serinin temeli olan ilk üç kitabı okuyup bırakabilirsiniz, emin olun pişman olmayacaksınız. Ve, devamını almak, okumak isteyeceksiniz. Bundan da ilk cümlemde söylediğim kadar eminim.

Söz konusu üye maalesef bu yazdığını göremeyebilir.

Sonsuza kadar.

Ve ben bundan haz duyuyorum.

Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı enigma100

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 17 Ekim 2012, 16:07:19 »
Ejderha Mızrağı Destanı'nı okumak istiyorum ama kitaplarını bulamıyorum nereden temin edebilirim ve okuma sırası bu şekildeydi dimi?
- Güz Alacakaranlığının Ejderhaları
- Kış Gecesi Ejderhaları
- İlkbahar Şafağı Ejderhaları

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 17 Ekim 2012, 16:15:11 »
İlk 3 kitap aynen bu şekilde. Hangi şehirde yaşadığınızı söylerseniz ona göre yardımcı olabiliriz :).

Çevrimdışı enigma100

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 17 Ekim 2012, 16:19:00 »
istanbulda anadolu yakasında oturuyorum valla yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 17 Ekim 2012, 16:24:18 »
Kadıköy'de Penguen Kitapevi'nden temin edebilirsiniz. Ben orada görmüştüm. Ayrıca yine Kadıköy'e yeni açılan Kabalcı Kitapevi'nde de bulabilirsiniz. Ama en rahat internetten alabilirsiniz. Hem bulması rahat hem de kitapçı kitapçı gezmekle vakit kaybetmiyorsunuz. İnternetten de alırım diyorsanız (fiyatlarını daha uygun bulduğum için) İlknokta sitesini öneririm.

Çevrimdışı enigma100

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 17 Ekim 2012, 16:58:02 »
Kitapları en uygun frpkitap.com adresinden kargo dahil 37.05tl buldum ve siparişini verdim.İnş. anlatıldığı kadar iyidir kitaplar ayrıca bu hızlı dönüşün ve yardımın içinde teşekkürler

Çevrimdışı enigma100

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 17 Ekim 2012, 17:16:57 »
Bir soru daha sorabilirmiyim? Sizin hazırladığınız okuma rehberinde şöyle bir diziliş var. Güz alacakaranlığı ejderhalarını okuduktan sonra cüce derinlikleri ejderhalarınımı okumam gerekiyor?
- Güz Alacakaranlığının Ejderhaları
  - Cüce Derinlikleri Ejderhaları - Kayıp Tarihçeler 1. Kitap
- Kış Gecesi Ejderhaları
  - Yüceefendi Gökleri Ejderhaları - Kayıp Tarihçeler 2. Kitap
- İlkbahar Şafağı Ejderhaları
  - Kumsaati Büyücü Ejderhaları - Kayıp Tarihçeler 3. Kitap