Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım 2. Yıl Şölenleri !!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım 2. Yıl Şölenleri !!!
« : 07 Ocak 2010, 15:25:12 »

Eh, biraz beklettik özür dileriz. Aslında ayın 1′inde yapmalıydık bu açılışı. Fakat projeler çoğunlukta olunca tarih de ertelendi doğal olarak. Şimdi ise heyecanla ve gururla açıyoruz Kayıp Rıhtım şölenlerini!

İlk olarak Kayıp Rıhtım’ın 2. yaşına girdiğini belirtelim. Hem yılbaşı hem de yıl dönümü olması sebebiyle siz okurlarımıza ve takipçilerimize gerek anlamda bir şölen hazırlamaya karar verdik. Kısa süre de çok fazla süpriz ile karşınıza gelmek için uzun uzun uğraştık. Nihayetinde bugün ve bugünden sonraki günlerde, şölen niteliğinde projeler ile geliyoruz karşınıza!

İlk olarak forum yöneticimiz Fırtınakıran‘ın Kayıp Rıhtım Şölenleri için yazmış olduğu yazıyı okumanızı ve geçtiğimiz sene neler olduğu hakkında yeni gelenlerin yahut hatırlamak isteyenlerin bir kez daha yaptıklarımızı görmesini rica ediyorum.

Şimdi gelelim projelerimize!

İlk olarak sizler ile, yaptığımız bir röportajı paylaşalım. Yüzüklerin Efendisi, Yerdeniz Serisi, Malloryon Serisi gibi önemli eserleri dilimize kazandırmış olan Çiğdem Erkal İpek bizi kırmayıp sorularımızı cevapladı. Kendisine buradan teşekkürlerimizi sunuyor, röportaj hakkında detaylı bilgi için sizleri buraya davet ediyoruz!

İkinci olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen 28. İstanbul Kitap Fuarı‘nın kurucumuz magicalbronze tarafından yapılmış olan incelemesini sizlere sunuyoruz. Çoğunuz fuar ile ilgili bir yazının gelmesi umudunu yitirmiştiniz değil mi? Fakat geçen yılkinden daha sağlam bir inceleme siz değerli okuyucuları bekliyor. İnceleme için buraya tıklayın!

Uzun süredir merakla konuşulan Dragon Age: Origins adlı oyunu da sizlere tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Site üyelerimizden mit‘in yapmış olduğu incelemede oyunun eksileri, artıları ve daha bir çok bilgiyi bulacaksınız. Oyun incelemesi için buraya tıklayın!

Yine site yöneticilerimizden Amras Ringeril‘in yapmış olduğu 2009 Bilim Kurgu filmleri incelemesi ile sizlere geçen yılda bilim kurgu dünyasında ne gibi sinema yapımları geçmiş, neler olmuş, neler konuşulmuş bilgilerini aktaracağız. Bakalım geçen sene içerisinde bu filmler Amras Ringeril tarafından nasıl bir not almış! Merakınızı çabucak gidermek için sizi buraya davet ediyoruz!

Sitemizi takip edenlerinizin çoğu haberdardır. 2009 yılında Zaman Çarkı serisi hakkında bir çok projeler ile karşınıza geldik. Bu seriyi okuyan arkadaşları mutlu etmeye çalıştık, bununla beraber bizler de mutlu olduk. Şimdi de Zaman Çarkı’nı okumayan arkadaşlar için bir haberimiz var. Bu olağanüstü seriyi, bu şaheseri neden okumalısınız? Site üyelerimizden JeepeRs yapmış olduğu incelemede işte size bunun cevabını vermeye bununla birlikte okumayan arkadaşlar için seri kurgusunu olabildiğince detaylı şekilde incelemeye çalıştı. Peki ortaya nasıl bir yazı çıktı? Ne duruyorsunuz, hemen buradan buyrun!

Aylık Öykü Seçkimizin bu ay diğerlerine göre daha büyük bir önemi vardı. İkinci yıla yapılan özel Ejderha Mızrağı teması ile geldik karşınıza. Fazla uzatmadan kendi yazısına yönlendiriyoruz sizi ve buraya tıklamanızı rica ediyoruz.

Geçtiğimiz yılda yine ülkemizde bayağı popülerleşmiş dizi olan Merlin hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabileceğiniz bir yazı da hazırlandı! Site üyelerimizden MoonshieLd‘in yapmış olduğu bu incelemede dizi hakkında ayrıntılı bilgiye kavuşacaksınız! Şimdide inceleme için buraya tıklayın!

Yine popülerliği tüm dünyada devam eden bir kitaba sıra geldi şimdi: Percy Jackson ve Olimposlular serisi ile bayağı haşır neşir olmuş, ülkemizdeki okuyuculara yetkili ağızlardan bilgiler ulaştırmıştık geçtiğimiz yıl boyunca. İşte şimdi 4. kitabı olan Labirent Savaşı’nın incelemesini de diğer üçlünün yanına ekliyoruz. İncelemeyi yapan kişi, yine ilk üç kitaptaki gibi DarLy OpuS. Daha da fazla beklemeden sizleri buraya alalım!

Yine DarLy OpuS‘un incelemiş olduğu bir kitap olan Hayalet Aşk ile Kadim Gültekin‘in hayal dünyasındaki yolculuğa çıkıyoruz. Ülkemizdeki yazarların bizim için ne kadar değerli olduğunu, yazdıkları kitapların bizim için önemli olduğunu bir kez daha vurgulayarak sizi inceleme sayfasına davet ediyor, buradan buyurmanızı rica ediyoruz.

Animelere de el atalım ama değil mi? Site üyelerimizden Nihbrin‘in peşi sıra gelecek anime tanıtılmarından ilkini buradan duyuralım. Kemono no Souja Erin adlı anime hakkındaki tanıtıma ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz! Gerisi ise çok yakında….

Ve “şimdilik” son olarak sizlere bir soru soruyor, cevabını verdiğiniz takdirde bir kitap kazanacağanız hediyesini veriyoruz! İthaki Yayınları’ndan Del Toro’nun yazarlarından biri olduğu Ölümcül Tür Üçlemesinin ilk kitabını hediye ediyoruz! Soruyu görmek ve cevap vermek için buraya tıklayın!

İşte böylece ikinci yıl şenliklerine dolu dolu bir giriş yapmış bulunuyoruz. Hemen hatırlatalım, bunlar haricinde önümüzdeki günlerde süprizlerimiz hız kesmeden devam edecek!

Herkese, bizleri iki yıl boyunca yalnız bırakmadıkları için sonsuz teşekkürler!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Kayıp Rıhtım 2. Yıl Şölenleri !!!
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2010, 16:25:41 »
Bunun sadece bir giriş olduğunu düşününce bile, bir garip oluyorum. :D

Gerçekten emek dolu bir çalışma oldu herkes adına.

Şölen dediğiniz böyle olur, ikinci partiyi hevesle bekliyorum! :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2010, 19:46:26 »
Her şeyi geçtim de resimdeki Solinari, Lunitari ve Nuiatari simgeleri beni bitirdi xD.

Ne duruyoruz, hadi parti başlasın ^^!!!

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2010, 21:04:18 »
Biraz mırın kırın etsem de, böylesine geniş ve güzel projelerin arasında benim de küçük bir şeyle adımın geçmesinden mutluluk duydum. :) Gerçekten şölen!

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2010, 14:00:34 »
Biraz mırın kırın etsem de, böylesine geniş ve güzel projelerin arasında benim de küçük bir şeyle adımın geçmesinden mutluluk duydum. :) Gerçekten şölen!

Biraz mırın kırın?

Ah, evet. Yalandan kim ölmüş! ;D

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2010, 19:53:08 »
Evet biraz nolmuş. Huh.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]