Kayıt Ol

Elfen Lied.* 13+

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Elfen Lied.* 13+
« Yanıtla #30 : 24 Mart 2010, 17:45:53 »
Spice and Wolf anlattıkların içinde üçüncü grup için bir örnek midir gerçekten?

Bu arada Elfen Lied güzel anime evet. [*]konuyla alakalı gidelim madem[/*]
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #31 : 24 Mart 2010, 19:49:56 »
Spice and Wolf anlattıkların içinde üçüncü grup için bir örnek midir gerçekten?

Evet. Yönetmen ve müzik konuşur, kurgu şiierseldir, hikaye fantastiktir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Mart 2010, 11:12:41 »
... üçünücü grup muazzam geniştir. Demem o ki ilk iki grubun daha fazla izleyicisinin olmasının sebebi onların daha iyi reklamcılık ile seyirci karşısına konulmasından ibaret. Üçüncü gruba el attığınızda her şey daha güzel gelmeye başlıyor.

O zaman tavsiyeler kısmında bu 3.gruba girenlerden bazılarının adlarını öğrenmek istiyorum :D. Uzun zamandır anime izlemiyorken güzel bir tat alacağım hissine kapıldım birden ^^

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Temmuz 2010, 14:14:54 »
Birazdan ilk bölümü izleyeceğim. Yorumlara bakılırsa güzel bir animeye benziyor.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Temmuz 2010, 18:07:55 »
suratlara bakınca hareket ettikleri anlaşılmıo biri hareket edincede ödüm patladı

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 03 Temmuz 2010, 19:19:26 »
Bu arada bir bölüm izleyeyim derken yedi bölüm üst üste izledim. Diğerlerinin de dediği gibi konusu ve anlatım biçimiyle sizi bağlıyor. Başından kalkamıyorsunuz. Az bölüm sayısına sahip olması benim için iyi bir şey en azından konuyu çok uzatıp da sıkmıyor. Normal bölümlerini de izlediğim zaman OVA'sını da izlemeliyim :hmm

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Temmuz 2010, 20:40:50 »
An itibari ile animeyi bitirmiş bulunmaktayım. İlk bitirebildiğim anime sıfatını taşımakta Elfen Lied. :D Sonu açık bırakılmış, bununla ilgili bir sorum olacak.

Spoiler: Göster
Final bölümünün sonunda bozuk olan saat tekrar çalışıyor. Yani Lucy veya Nyuu bu saati yapmış. Aynı zamanda kapıda birisi duruyor ama sadece gölgesi gözüküyor. Ben gölgeyi Lucy'e benzettim. Sizce o Lucy mi? Ayrıca köpeğin de havlaması onu tanıdığı anlamına gelir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #37 : 04 Temmuz 2010, 21:42:54 »
Kapıdakinin kim olduğunu yorumlamak tamamen izleyiciye kalmış. Ne olduğunu bildiğini hissettiğin ama tam olarak emin olmak istediğin sonlar olur ya, onları severim ben ama Elfen Lied'a böyle bir son pek iyi gitmedi gibi gelmişti bana.

Çevrimdışı monster

• *
  • 19
  • Rom: 0
  • Kurabiye Canavarı*
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 30 Temmuz 2010, 14:44:39 »
Fazla kanlı.  ;D Ama yine de güzel.
Ve anime çok kısa. Devamı gelmeliydi bence ama aradan uzun zaman geçti sanırım. :/ Belki adamlar üstünde çalışıyordur -umarım- .
Ayrıca Lucy ' yi de sevmekteyim. Kötü yanı ağır bassa da beni kendisine çekmeyi başarıyor.  ;D
Hoş senin de bir varoluş sebebin vaar.~

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 30 Temmuz 2010, 17:52:13 »
Şeyh uçmaz müritleri uçurur + Kral'ın Yeni Giysileri

Elfen Lied'in anlatırken tökezleyip düştüğü yanlar o kadar çok ki, hangisini anlatmalı bilmiyorum. Neredeyse iradesizliğe varan şekilde saf ve salak Nyuu'nun neredeyse Ecchi kavramının böbreğini patlatan davranışları, diğer bayan karakterlerin "are you wanna suck wanna my breasts?" türü zeka kokan diyalogları, Lucy'nin yaptığı katliamların "benim haricimde herkes ölmeyi hakeder" paraleli dışında bir sonuca ulaşmayan anlamsız bir vandalizm gösterisine dönüşmesi, tarafsız bakabilen bir kişi için serinin bir noktadan sonra The Turkey Shoot  benzeri videokaset çağı şiddet istismarı filmlerin yada şu sıralar oldukça artan işkence temalı filmlerin çizgisine inmesi bunlardan sadece birkaçıdır. Elfen Lied'in kesinlikle abartılmış  bir Anime olduğunu düşünüyorum. İlla bir örnek vermek gerekirse, son derece sert bir film olan Akira'nın bile anlatmak istediği bir derdi, şiddet yada beyaz et istismarından başka şeyler vardı. Oysa Elfen Lied'in izleyici notlarında neredeyse 10/10'a yaklaşan ortalamayla ilk 3'de iken Akira'nın neredeyse ilk 100'ün dibine dek düşecek noktaya gelmesi, Perfect Blue ve benzeri birçok önemli, psikolojik derinliği olan yapımın ilk 100'de bile esamesinin okunmaması yada herhangi bir Türkçe forumda konu için açılan ilk cümle olarak "tarafsız bakış için başka kapıya" türü itici bir ifadenin seçilmesi bile yeterince açıklayıcı. Bu serinin felsefi derinliğine (!) hiç girmeyelim daha iyi, The Species filmi bile bu serinin yanında entellektüalite çağlayanı gibi kalır.

Aslında bu Anime hakkında uzun zamandır birşeyler yazmayı düşünmüyordum ama puanların yüksekliği ve seriyi benim baktığım şekilde bir şiddet/beyaz et istismarı örneği olarak değerlendirenlerin görece azlığı beni bu yazıyı yazmaya itiyor. Kan, şiddet, vahşet, beyaz et, baldır bacak vs kavramları sizin için yükselen değerlerken senaryo, konu, işleniş, inandırıcılık arka planlardaysa, buyrun, bu sizin Anime'niz. Ama şahsi naçiz tavsiyem bu serinin Anime'ye yeni başlamış, daha 2-3 seri bile bitirmemiş kitleden mümkün olduğu denli uzak tutulmasıdır.

Son olarak, birşeyi seçen kişi sayısının o şeyi iyi yapmadığı kanaatindeyim. (Seriyi izleyecekseniz bile lütfen önyargılı şekilde süper hiper bir Anime izleyeceğinizi düşünerek kendinizi hazırlamayın en azından) Konu hakkında yazacağım son uzun yazı olmasını dilediğim yazım için link:

@monster
Serinin devamı yok muhtemelen de olmayacak zira Manga'sı yıllar önce bitti.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #40 : 30 Temmuz 2010, 18:29:50 »
Şeyh uçmaz müritleri uçurur + Kral'ın Yeni Giysileri

Elfen Lied'in anlatırken tökezleyip düştüğü yanlar o kadar çok ki, hangisini anlatmalı bilmiyorum. Neredeyse iradesizliğe varan şekilde saf ve salak Nyuu'nun neredeyse Ecchi kavramının böbreğini patlatan davranışları, diğer bayan karakterlerin "are you wanna suck wanna my breasts?" türü zeka kokan diyalogları, Lucy'nin yaptığı katliamların "benim haricimde herkes ölmeyi hakeder" paraleli dışında bir sonuca ulaşmayan anlamsız bir vandalizm gösterisine dönüşmesi, tarafsız bakabilen bir kişi için serinin bir noktadan sonra The Turkey Shoot  benzeri videokaset çağı şiddet istismarı filmlerin yada şu sıralar oldukça artan işkence temalı filmlerin çizgisine inmesi bunlardan sadece birkaçıdır. Elfen Lied'in kesinlikle abartılmış  bir Anime olduğunu düşünüyorum. İlla bir örnek vermek gerekirse, son derece sert bir film olan Akira'nın bile anlatmak istediği bir derdi, şiddet yada beyaz et istismarından başka şeyler vardı. Oysa Elfen Lied'in izleyici notlarında neredeyse 10/10'a yaklaşan ortalamayla ilk 3'de iken Akira'nın neredeyse ilk 100'ün dibine dek düşecek noktaya gelmesi, Perfect Blue ve benzeri birçok önemli, psikolojik derinliği olan yapımın ilk 100'de bile esamesinin okunmaması yada herhangi bir Türkçe forumda konu için açılan ilk cümle olarak "tarafsız bakış için başka kapıya" türü itici bir ifadenin seçilmesi bile yeterince açıklayıcı. Bu serinin felsefi derinliğine (!) hiç girmeyelim daha iyi, The Species filmi bile bu serinin yanında entellektüalite çağlayanı gibi kalır.

Aslında bu Anime hakkında uzun zamandır birşeyler yazmayı düşünmüyordum ama puanların yüksekliği ve seriyi benim baktığım şekilde bir şiddet/beyaz et istismarı örneği olarak değerlendirenlerin görece azlığı beni bu yazıyı yazmaya itiyor. Kan, şiddet, vahşet, beyaz et, baldır bacak vs kavramları sizin için yükselen değerlerken senaryo, konu, işleniş, inandırıcılık arka planlardaysa, buyrun, bu sizin Anime'niz. Ama şahsi naçiz tavsiyem bu serinin Anime'ye yeni başlamış, daha 2-3 seri bile bitirmemiş kitleden mümkün olduğu denli uzak tutulmasıdır.

Son olarak, birşeyi seçen kişi sayısının o şeyi iyi yapmadığı kanaatindeyim. (Seriyi izleyecekseniz bile lütfen önyargılı şekilde süper hiper bir Anime izleyeceğinizi düşünerek kendinizi hazırlamayın en azından) Konu hakkında yazacağım son uzun yazı olmasını dilediğim yazım için link:

Bir eserin algı düzeyinin ortalama kitleye hitap ediyor olması da bir artı puandır. Ancak bu artının yayıncıların ceplerine hatırı sayılır bir meblağ getirmesi dışında ciddi izleyiciye katkısı yok. Yayıncılar bir şeylerden kazanmalı ki sadaka niyetine deneysel animelere de bütçe ayırabilsinler. Yoksa yönetmenler kendi ceplerinden para vererek her 5-6 yılda bir genius party çıkartamazlar ve yapsalar bile bizim buna sabrımız olmaz. Elfen Lied, Death Note, pek çok shounen ve fan service'in anime tarihine gerçek katkısı budur.

Ayrıca bir animeye, filme, diziye kitlelerce rank verilmesi onun
Kod: [Seç]
[(izleyici sayısı)x(izleyenlerinin kazanımı ve eğlence faktörü)] / [(süre veya bölüm sayısı) x (Algı Düzeyi)] = başarı gibi bir formülünün bir sonucu. Sen ile benim değer verdiğimiz tek şey izleyenlerin kazanımı ve eğlence faktörü

Çevrimdışı Khepera

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
    • Medved'in Tohum Kutusu
« Yanıtla #41 : 23 Ağustos 2010, 21:42:23 »
Konusu, felsefesyle beni kendine bağlayan animedir.
İnsanlardan bir kez daha tiksinmeme neden olmuştur.
Müzikleride bir ayrı güzeldir :D
Önce Gel dedim.
Sonra Götür.
Belki çok iyi balık avlarım dedim
Bilmiyor musun dedi.
Bilmiyorum dedim.
Ama Ben biliyorum dedi.
Öyleyse bende biliyorum dedim.

Sonra gülümsemenin ardından
İçimdeki diğer bir diğeri sözü aldı.

Daha Çok konuşuruz böyle
Bir birimizden Uzak Kendi Kendimize...

Khep.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #42 : 13 Aralık 2010, 23:08:48 »
Şıpoyler ;
Abi Allah aşkına, gül gibi bitirdiniz, orda o kız "çok fazla güzel şey var..." dese, Kouta hüzünlense diğerleri gülümsese, ekran kararsa bitse olmaz mı?

Ne gereği vardı şimdi efendim saati çalıştırmanın kapıdan birinin -kimse artık- gelmesinin filan? Yeminle çok pis küfür ettim yapımcısından tut çizerine kadar herkese...

Adilin ağzı bilgeliğini göstermeli diyorum yine de. ^^

May the force, be with you.

Çevrimdışı goksu1212

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 04 Şubat 2011, 13:55:55 »
Ben daha önce bu animeyi izledim,gerçekten çok güzel bir anime!Yalnızca bir şey sormak istiyorum.Animenin 2. sezonu var mı?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 04 Şubat 2011, 14:54:05 »
Site bünyemizde yapılmış olan tanıtım için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "