Kayıt Ol

Elfen Lied.* 13+

Çevrimdışı Killy

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Elfen Lied.* 13+
« : 16 Ocak 2008, 15:16:35 »
Elfen Lied

Genel Bilgiler:
 Anime Ismi : Elfen Lied
Yayınlanma yılı : 2004
Bölümler : 13 + 1 Extra bölüm
Tür : Korku, aksyon, 13+...
Prodüksyon : GENCO / VAP
Manga & Senaryo : Lynn Okamoto

Tanıtım
İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme htiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece "nyuu" diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu'yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu'nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Luy'ye dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim adamları Lucy'yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana(7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır...

Karakterler

Ana karakter kızımız. Kendisi bir Diclonius'tur ve hapis edildiği labaratuardan kaçmayı başarmıştır. Çok zor bir çocukluk geçiren Lucy, hayatın verdiği bu yüke dayanamayıp kendinitutamamış ve içindeki katili serbest bırakmıştır.Kaçarken başına aldığı br darbeyle kişiliği bölünür ve hikayemiz hikaye olmaya başlar...

Lucynin başına adığı darbe kişiliğini ikiye böler. Uyandığında sadece nyuu diyebilen masum ve sevimli bir kızdır o. Nyuu Koutaya çok bağlanır, tıpkı geçmişteki gibi ona aşık olur... Zamanla eve dolan arkadaşlarıyla çok mutlu bir yaşam sürmektedir ama...

Yuka çocukluğundan beri kouta'ya aşıktır.Ama bunu ona bir türlü söyleyememiş ve onu hep özlemiştir. Sekiz yıl sonra onunla aynı üniversiteye gitmeye başlarlar. Hiç bir şey bilmeyen Nyuu Kouta'nın evine yerleştiğinde Yuka onu kıskanır ve Kouta'ya taşınır. Zaman zaman nyuu'yu çok kıskansa da, Kouta'ya karşı bile Nyuu'yu korur ve kollar.

Kouta küçükken babası ve kız kardeşini korkunç bir şekilde kaybetmiştir. Ama o güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Üniversite için hoşlandığı kuzeni Yuka ile aynı okula yazılmış ve onun tuttuğu bir handa kalmaya başlamıştır. Kimsesiz Nyuu'yu evine aldığında ise, bütün hayatı değişir ve unuttuğu bazı şeyleri hatıramaya başlar: küçüklük aşkını, gözünün önünde yaşanan vahşeti...

Nana(7) vektörlerini insanları öldürmek için kullanmayan tek Dicloniustur. Labaratuarda tehlikeli deneylere denek olarak kullanılmıştır ve ona sürekli detek veren manevi babası Kurama'nın her dediğini yapar. Lucy'yi bulup labaratuara geri götürmek için görevlendirilmiştir. Nana Lucy'ye eve dönmesini söyler. Lucy onu dinlemeyince ölümcül bir kavgaya başlarlar ve bu kavgada nana kollarıyla bacaklarını kaybeder... Daha sonra mayu ile tanışan ve Kouta'nın evine taşınan Nana, büyük bir travayı atlatmak zorunda kalacaktır...

Mayu, üvey babasının cinsel tacizlerinden bıkıp kaçan bir sokak kızıdır. Tek arkadaşı köpeği Wantadır. Bir gece, dehşet verici bir olaya tanıklık etmesiyle Kouta ile tanışır ve onlara yerleşir...Nana ile tanışır ve çok iyi arkadaş olurlar. Hikayenin en saf kızı diyebiliriz.

Bölüm Listesi:
1 Chance Meeting - Begegnung
2 Cleaning Up - Vernichtung
3 At Heart - Im Innersten
4 Touching Strike - Aufeinandertreffen
5 Receiving - Empfang
6 Inner Feelings - Herzenswaerme
7 Confrontation - Zufaellige Begegnung
8 Beginning - Beginn
9 Reminiscence - Schoene Erinnerung
10 Infant - Saeugling
11 Complications - Vermischung
12 Sludge - Taumeln
13 No Way Back - Erleuchtung

Şarkı sözü :  Lilium

Latince:

Os iusti meditabitur sapientiam,
Et lingua eius loquetur indicium.
Beatus vir qui suffert tentationem,
Quoniqm cum probates fuerit accipient coronam vitae.
Kyrie, ignis divine, eleison
O quam sancta, quam serena,
quam benigna, quam amoena
O castitatis lilium

İngilizce:

The Mouth of Justice meditates wisdom
And His language, the tongue is made clear.
Bless man which suffers temptation
Since, he, with striving, will have received life's crown.
Oh Lord, Fire Divine, have mercy!
Oh, How Holy! How Serene!
How Kind! How Pleasant!
Oh Pure Lily!

Türkçe:

Adilin ağzı bilgeliğini göstermeli
Ve dili hakkaniyeti söylemeli
Kutsanmış olan cezbedici günahlara kanmayan insandır
Bir kerelik denemek için ile olsa
Yaşamın tacını alacaktır
Oh,Tanrım, Kutsal Ateş,Merhamet et
Oh, ne kadar huzurlu, ne kadar sevimli
Ne kadar yardım sever, ne kadar kutsal
Ey, saflığın zambağı (Lilium)

Elfen Lied Trailer
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UotxccSyxsA[/youtube]

ehm şimdilik bu kadar devam ederimm =)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Elfen Lied.* 13+
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2008, 21:55:33 »
Arkadaşımdan duymuştum bunu kendisi sıkı animecidir ayrıca ana karekterin hareketsiz resmi msn avatarıdır :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Killy

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2008, 12:21:58 »
Arkadaşımdan duymuştum bunu kendisi sıkı animecidir ayrıca ana karekterin hareketsiz resmi msn avatarıdır :P

ne güzel elfen lied sevilmezmi derim yani :D

lucy yada nyuu nun resmini koymştur :D

Çevrimdışı Kuro no Keiyakusha

• *
  • 16
  • Orewa...Orewa makeru wakeniwa ikanai!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2008, 17:42:40 »
duydum, ama daha fırsat gelmedi o fırsat geçince izleyeceğim :)
CT Fan

Çevrimdışı Killy

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2008, 22:09:15 »
duydum, ama daha fırsat gelmedi o fırsat geçince izleyeceğim :)

izle izle mutlaka (= ya bişey sorucam sen nerden izliosun bazı animleri fln ? :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2008, 00:34:25 »
1. Bölümünü indirip izledim. Baya sürükleyici ve güzel. 2. Bölümünü indirdim izliycem. Teşekkürler anlattığın için. Çok iyiymiş.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Killy

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2008, 16:47:59 »
1. Bölümünü indirip izledim. Baya sürükleyici ve güzel. 2. Bölümünü indirdim izliycem. Teşekkürler anlattığın için. Çok iyiymiş.
Beğenmene sevindim :D ne demekk =)

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2008, 04:01:20 »
Vay vay vay gözlerim doldu. İnanılmaz bir Animeymiş. Ova sı kaldı sadece. Zaten manga.gen.tr de de en çok oy alan 2. animeymiş :D

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2008, 20:51:38 »
Hikayede, ana karakterlerde, tek erkek olduğu için ( :P ) bütün kızlar ona aşık olur tabi :P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2008, 21:36:49 »
Ama niye şimdi gördüm ki ben bunu? Her biri çok şeker o karakterlerin, Lucy özellikle. İzlemeliyim bunu.

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2008, 13:00:40 »
Bi vidyosunu izledim,aşırı dehşet,claymore'u bile geçmiş.Ama hoş(abartmışlar ama azcık kanımca.)İZliycem :P

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2008, 12:01:26 »
izlemeye başladığım ama devamını getiremediğim sayısız animelerden birisi, birazdan bütün bölümlerini indirip izlemeyi düşünüyorum... :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2008, 14:04:30 »
Dün 8 bölüm birden izledim. Sarıyor insanı ama şu Kouta'ya kıl oldum. Bir insan bu kadar mı aptal olabilir, Yuka'ya katılıyorum bu bakımdan. (Her bölümde ona aptal diyorda.. :D ) Anime listenize ekleyin derim ama işte Avatar'dan sonra pek dikkat edemedim.. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2008, 10:58:36 »
Hala devamı gelir umudu taşıyorum bu anime için. Çünkü son bölümüne kadar izleyen arkadaşlar varsa neden böyle dediğimi anlayacaklardır. Çok açık bırakıldı. Eminim devamı gelecek. Böyle güzel bir animeni 13 bölüm sürmesi kötü..

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos 2008, 14:43:09 »
Ama tadı böyle alınıyo bunun da. Sonunu seyirciye bırakmışlar bence. Bir kat daha güzel oluyor.