Kayıt Ol

Dragon Age: Origins İncelemesi !

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Dragon Age: Origins İncelemesi !
« : 07 Ocak 2010, 22:10:58 »

Üyelerimizden mit sizler için Dragon Ages: Origins oyununun bir tanıtımını ve incelemesini yaptı. BioWare'in bu çok beklenen oyununun incelemesini bizlere ulaştırdığı için kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve sizi onun sözleriyle başbaşa bırakıyoruz:

"Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape: Torment… Çoğu bilgisayar oyuncusunun kalbinin heyecanla teklemesine sebep olan efsanevi isimler. Hele ki o oyuncu iflah olmaz bir RPG oyuncusu ise… Bu oyunların birleştiği ortak nokta ise şüphesiz, yapımcı firma BioWare. Yukarıda saydıklarımız dışında pek çok efsanevi yapıma da imza atan BioWare, istediği başarıyı son oyunlarında bir türlü yakalayamadı. En azından satış anlamında hedefi tutturmuş olsalar da oyuncu memnuniyeti açısından çuvalladıklarını söylemek yanlış olmaz. Özellikle de “hardcore” olarak ifade edilen, oyuncu topluluğunun kemik kadrosunu… KOTOR’dan sonra görülen bu düşüş özellikle Mass Effect’de zirve yaptı ve pek çok sadık RPG oyuncusunu firmaya küstürdü. Bunun son derece farkında olan BioWare ise eski parlak günlerine dönebilmek ve hayranlarıyla yeniden barışmak için kolları sıvadı ve uzun bir bekleyişin ardından Dragon Age: Origins ile karşımıza dikildi..."

Devamına ve bu güzel incelemeye ulaşmak için Buraya tıklayın!!

try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dragon Ages: Origins İncelemesi !
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2010, 17:27:24 »
"Küserim Bak!" kısmında koptum xD!

Yazıyı tüm ciddiyetimle okur ve kafamda tartarken o başlıkla yerlerde süründüm gülmekten :D. Bende hani mit'in espirili dili diyordum ki orda ve özellikle son kısımlarda kendini göstererek beni yine güldürdür.

Çok hoş bir yazı olmuş. Kendisi de bir Oyungezer okuyucusu olarak bu işin nasıl yapılacağını gayet iyi biliyor :D.

Ben çok beğendim :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2010, 17:31:49 »
Teşekkür ederim :) Ciddiyetimi elimden geldiğince korumaya çalıştım ama 3 sayfa kadar dayanabildim :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2010, 17:36:38 »
mit'in bu yönü gerçekten iyi! Zevkle okudum. Daha önce Blog Dergisi için yapmış olduğu bir kaç oyun incelemesini daha okumuştum. Özellikle de kendi oynadığım oyunlara yönelik yapmış olduğu incelemelere önem gösterdim ki benim göremediğim lakin kendisinin dikkat ettiği veya zevk aldığı kısımlar nelerdir diye.

Başarılı ve bir o kadar da eğlenceli!

Eline sağlık. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2010, 17:53:53 »
Çok çok teşekkür ederim :) Elimden gelenin en iyisini yapmaya ve yazarken eğlenmeye/eğlendirmeye çalışıyorum. Görüyorum ki bir nebze de olsa başarmışım bunu. Rıhtım'a katkıda bulunmak da apayrı bir mutluluk benim için. Bu fırsatı sunduğunuz için tekrar tekrar teşekkürler...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2010, 18:45:32 »
Evet süper bit oyun askerlikten hemen önce başlamıştım ve tadı damağımda kaldı. lvl 10 a kadar filan oynadım. Karakterlerin yakınlaşması aldığınız kararların parti üyelerinin morallerine ve sizi sevmelerine etkileri süper olmuş. (yazıları hızlı hızlı düşünmeden geçmenize mani oluyor) Hikaye oldukça sürükleyici olduğundan kaptırıp 6-7 saat oynayabilirsiniz. Bir de loading ekranında sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem olacak (Nihbrin de yaşıyormuş o problemi) . 3-4 saat lik oyundan sonra bilgisayarınıza bir restart atın Loading ekranları normale dönüyor.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2010, 17:30:31 »
Mit , İncelemen için gerçekten çok teşekkür ederim.Oyunu yakın zamanda edinmeyi planlıyordum.Dolayısıyla kafamda bazı soru işaretleri vardı, sayende çoğu gitti azı kaldı. :)

Ha bir şey daha.Çat pat ingilizce bilen(yani ben) bu oyunu rahat oynayabilir mi ? :D
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2010, 18:00:41 »
Ha bir şey daha.Çat pat ingilizce bilen(yani ben) bu oyunu rahat oynayabilir mi ? :D

Mit'in cevap hakkını çalmak gibi olmasın ama pekte rahat oynayamazsın. Rol yapma oyunu sonuçta, anlamadığın konuşma balonları seni yapmak isteyebileceğin eylemlerden alı koyarlar. Oldu bittiye gelir senaryon ama onun dışında takılıp kalmazsın herhangi bir bölümde.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2010, 18:12:30 »
Cevabın için teşekkür ederim nihbrin.O zaman türkçe yamasını beklemek zorunda kalacağım. :(

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2010, 18:49:25 »
Cevabın için teşekkür ederim nihbrin.O zaman türkçe yamasını beklemek zorunda kalacağım. :(

Bence sen ingilizceni geliştirsen daha hızlı olur. Oyunda bazı yan questler dışında yapılabilecek çoğu şeyi yaptım. İyi oldum kötü oldum nötr oldum. Yeri geldi morrigan'ı %100 aşık etttim yeri geldi class ögreneceğim derken biricik healerımdan oldum. Dallı budaklı çok ayrıntılı bir oyun.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2010, 21:46:22 »
Biraz araştırma yaptım.Yama için bir kaç grup çalışmaya başlamış.Ama dediğiniz gibi ingilizcemi geliştirsem daha iyi olacak.Çünkü oyunda 1000 karakterin diyaloğu geçiyormuş(valla ne kadar doğru bilemem.Ben forumların yalancısıyım)

Ama bu harika oyunu mutlaka oynamam gerek.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2010, 11:48:16 »
İngilizceni geliştirmen elbette daha iyi olur. Ben çoğu kelimeyi oyun oynarken öğrendim mesela. Gerçek hayatta da oldukça faydasını görürsün hem.

Bu arada teşekkürler Nihbrin :)
Try to hide if you dare.