Kayıt Ol

Rüyalar ve Karabasanlar 2 - Stephen King

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Rüyalar ve Karabasanlar 2 - Stephen King
« : 05 Şubat 2010, 22:15:19 »

Stephen King‘den Rüyalar ve Karabasanlar 2 ön siparişe sunuldu!

Rüyalar ve Karabasanlar 2 derken yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına hemen belirtelim. King, kitabın devamı olan yeni bir öykü derlemesi hazırlamadı. Orijinal kitabının çevirisinde yayınlanmayan bazı öyküler bu yeni kitapta bulunacak. Ancak aslında tek bir kitap olan “Rüyalar ve Karabasanlar”ın, bizde 3. cildiyle ‘tam’ hale erişeceğini hatırlatmakta fayda var.

İlk kitapta yer verilmeyen öyküler arasında, “Nightmare and Dreamscapes” adlı dizi uyarlamasında da son derece sevilen “Bütün Kargaşanın Sonu” ve “Muhteşem Bir Müzik Grupları Var, Bilirsiniz” gibi öyküler de var.

Özellikle İnkılap Kitapevi’ni, basılmamış öyküleri de içine koyarak tekrar çıkartmasından ve King hayranlarına süpriz yapmalarından dolayı kutluyoruz.

Kitabın çevirisini Dost Köpre, kapak tasarımını Okan Koç, dizgisini İsmet Sayar ve editörlüğünü Solina Silahlı üstlenmiş.

Çevrildiği halde, bu kitaba dahil edilmeyerek 3. ve son halkaya kalan öyküleri ise; ne zaman okuyabileceğimiz merak konusu.

Ve şimdi, kitap tanıtımı ile künye bilgileri için buraya tıklayın!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Rüyalar ve Karabasanlar 2
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2010, 17:41:33 »
Böyle başarılı öyküleri es geçerken ne düşündüklerini bilmiyorum. Ama hatalarını telafi etmelerini takdir ettim. Bir o kadar da sevinçliyim. Ne zamandır King'den ağız tadıyla bir öykü okumak istiyordum. Tatilin son günlerini; benim için sevince boğan bir haber oldu bu.  :)

Dilerim aynı duyarlılığı, Altın Kitaplar "O" için de gösterir ve genişletilmiş(aslında sadece 'normal') baskısını bizlere sunarlar.

Bu adamın bir cümlesi bile boşa gitmemeli...