Kayıt Ol

Forum Ejderha Savaşı

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Forum Ejderha Savaşı -Katılım ve Ön yazı-
« Yanıtla #30 : 16 Şubat 2010, 07:48:59 »
Bir tek 5 kalmış sanırım onu da ben alayım.

Daha aktif olması açısından şöyle bir öneri sunayım; konuk yazarlı bir şekilde sürdürülebilir öykü, temel bölümleri dünyayı, kurguyu kusad kurar. X Files, Doctor Who, Twilight Zone gibi falan bölümlerin hikayelerini başkaları yazar. İlginç olabilir.
Öyle olmasa da her bolume konuk yazar alırım.Hala 9 ve 5 boşta isteyen alabilir.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Şubat 2010, 21:08:46 »
O zaman 9'u da  ben alabilirim.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Şubat 2010, 08:33:17 »
Ve tamamlandık black_helen 2. gruba Mesaj yoluyla 11'i isteyen berre'de 2. gruba gitti.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Forum Ejderha Savaşı //Bölüm 1
« Yanıtla #33 : 08 Temmuz 2010, 19:22:55 »
Kusad ve ekibi Güney Ragnis’de bir yerlerde koybolmuşlardı.Ekibin en hızlısı Elendil sürekli önden giderek gidecekleri yeri bulmaya çalışıyordu.Buraların çok sıcak olması Marius’un bile direncini kırmıştı.Kusad hemen önlerindeki dev dağa baktı.Uçarak buranın üstünden geçmek onları zorlayacak olduğundan bu mor görünen dağın yanında dolaşmaya karar verdi.Tekrar düşününce güneşe baktı,akşam oluyordu ve biraz dinlenmek hiç fena olmazdı kudretini belli eden sesi duyuldu,
-Elendil bize düz bir yer bul,bu akşamı orada geçireceğiz.
Elendil hevesle kafasını salladı ve biraz daha yükseldi.Gözleri kısık bir süre aşağıya baktığında çorak ve düz bir vadi buldu ve hemen o kısık sesi duyuldu,
-Efendim,buldum.
Onun dalışı geçmesiyle diğerleri de onu takip etti.
Biraz dinlendiklerinde ne kadar aç ve yorgun olduklarını anladılar ve Marius 10-15 geyik avlamak için ormana daldı.Diğerleri ise yaktıkları ateşin etrafına oturup muhabbet etmeye başladılar.Fakat aniden Elendil’in ince bağrışı duyuldu.Kusad kafasını ona çevirdiğinde yerdeki Dark Battle’ı gördü.Yerden sinsice sürünerek onun kanadının bir kısmını kana boyayıp ormanın derinliklerine kaçmak için bir harekette bulunmuştu.Hemen olduğu yerden havalandı ve onun üstüne doğru uçtu.Fakat ona daha yaklaşamadan Mimoza’ın zehirli pençesine takılıp yere düştü.Marius,Elendil’in acı bağrışlarını duymuş olacak ki hemen yetişip Mimoza’yı kanadından tutarak ormanın içine fırlattı.Daha dalmaya fırsat bulamadan görünemeyecek kadar yüksekten Silas üstüne indi.Hemen onu üstünden attı.Silas ise hiç uğraştırmadan arkadaşlarının gittiği yöne doğru kaçtı.Marius bir yandan arkadaşlarına diğer yandan kaçanlara baktı ve arkadaşlarına yardım etmek için harekete geçti.
Mimoza da ekibi de en cılız grup olduklarını çok iyi biliyordu.Aslında çeviklikleriyle düşmanlarına karşı büyük bir avantaj sağlamış olsalar da Silas onlara uyamıyordu.Ayrıca Dark BattLe’ın uçamaması onları bir hayli zorluyordu.Şimdi üçü de bir yerde buluşmuştu.Mimoza ağır bir yara almıştı fakat ona rağmen mağlubiyet havasını dağıtmak için konuşmaya başladı,
-Silas,sen bize göre daha dayanıklısın bu yüzden artık önce sen girip dikkatlerini dağıtacaksın.Bugün beni kurtarmansa çok hoşuma gitti.Dark BattLe bundan sonra sadece öldürücü yerlerine saldıracaksın ama tabii ki bir daha ne zaman saldırırsan aldığım bir karara göre artık sadece insanlara saldıracağız.
Silas da Dark BattLe da komutanlarının söylediklerini kabullenmişti.
LewsTherin ve ekibindeki çoğu kişi uçamadığı için Amras Ringeril de olabildiğince aşağıdan uçuyorlardı zaten Diana’nın söylediğine göre köye Güney Ragnis'in en kuzeydeki köye varmaları  1-2 dakika sürecekti.Biraz daha süründükten sonra.Işıl ışıl görünen insan köyü dördününde iştahını kabartmıştı.Berre’nin fısıtlısı duyuldu,
-Ben dalıyorum.
Berre uçarmışçasına gidip birini indirince diğerleri de harekete geçti.Amras Ringeril yükseldi ve meydana sert bir iniş yaptı kendi canı da acısa da gagasına 5 kişiyi geçirebilmeyi başardı.Meydandaki insanlar kaçmaya çalışırken Diana ve LewsTherin’in dişleri hepsini teker teker parçalıyordu.Berre ise köyün çıkışında durup kaçmaya çalışanların –kuyruğuyla- karınlarına bir delik açıyordu.Ona bir balta savurmaya çalışan adamı gördüğünde kardeşi LewsTherin ikiye bölmüştü.Amras Ringeril gagasıyla onlarca kişi öldürmüşken Diana’nın paramparça ettiği adam köyün son adamlarından biriydi.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Forum Ejderha Savaşı
« Yanıtla #34 : 08 Temmuz 2010, 20:43:37 »
Ben yok muyum :P Olsun canım güzel bölüm olmuş :D Henüz yeni başladığımız için esas yorumlarımı ileride yapacağım...
May the force, be with you.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 08 Temmuz 2010, 23:38:40 »
Gelecek bölümde hatamı telafi edeceğim.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Forum Ejderha Savaşı//Bölüm 2//İlk Kayıplar
« Yanıtla #36 : 09 Temmuz 2010, 12:02:32 »
     aNTiSePTiK mükemmel bir uçucu olduğu için Roselyn’in takımındaki uçamayan tek kişi olan black_helen’i pençeleri arasına almış en hafife aldıkları gruplardan birisini avlamaya gidiyorlardı.Yağmaladıkları bir köyde hala dinlendikleri duyumunu aNTiSePTiK’in parçaladığı bir insandan almışlardı.Ve şimdide o yöne doğru süratle gidiyorlardı.Zaten Roselyn’da yeterince iyi bir uçucuydu.Ve en sonunda köy göründü. ANTiSePTiK,black_helen’i bir insanı hala parçalamakla uğraşan diana’nın üstüne bıraktı.Aynı anda da  berre ve LewsTherin’e doğru daldı.Üstüne black_helen’nin geldiğini çok geç fark eden diana’nın suratı zavallı adamın kaburgalarına yapıştı.black_helen onun ölümünü kesinleştirmek için sırt üstü üzerine yattı ve sırtındaki dikenler diana’yı paramparça etti.ANTiSePTiK’in kardeşlere çok yaklaştığı bir anda Amras Ringeril’in gagasını beline yedi.Bağrışıyla onu fark eden kardeşlerden ikisi de aynı anda zıplayıp dişleriyle kanadını kavradıktan sonra yere yapıştırdı.Roselyn kendini unutturduğu bir anda ANTiSePTiK’in acı bağrışları ve ölmemek için direnmesiyle karşı karşıya kaldı.Hızlıca uçup kardeşleri pençeleri arasına alıp onları fırlattı hemen geri dönüp Amras Ringeril’e kuyruğuyla saldırmayı denese de Amras Ringeril kıvrak bir hareketle ondan kurtulup ona gagasıyla saldırdı.Roselyn tamamen kemiklerden oluştuğu için hiç acı çekmedi ve kuyruğuyla suratına sertçe indirdi.Fakat kardeşlerin tekrar ANTiSePTik’e saldırdığı bir anda şansını daha fazla zorlamamaya karar verip ANTiSePTik’i tutup kaçtı.Yolda aşağıda gördüğü black_helen’e “Bizi takip et.” deyip ormana doğru uçtu.
     LewsTherin ve berre hemen diana’nın yanına gittiler.Çoktan ölmüştü.Cesedinin şekli çok kötü bir hal almıştı.İkisi de bakamıyordu.Çünkü özellikle berre onu kardeşi gibi görürdü.LewsTherin kaçanlara ve onları takip eden Amras Ringeril’e baktı.Amras Ringeril yüzüne aldığı kuyruk darbesinin etkisiyle birkaç dakika sonra yere düştü.Amras Ringeril,gagasının en yakın arkadaşını koruyamadığı için çok üzgündü.
     Mimoza ve ekibi plan üzerine çalışmış şimdi bunu uygulamak için bir kasabaya gidiyorlardı.Büyük ihtimalle kasaba’da bir hayli asker olacaktı fakat hava çok karanlık olduğu için problem yaşamazlardı.Ve en sonunda kurak bir alanın tam ortasındaki köye varabildiler.Köydeki evler genelde ahşaptı ayrıca sokaklarda bir sürü insan dolaşıyordu bu da Ejderhaların iştahını kabartıyordu.Mimoza ilk emri verdi,
-Silas askerlere doğru uç dikkatleri dağıldı anda bizde geleceğiz.
     Silas yem olarak kullanıldığının farkında olsa da birlikte duran asker taburunun üstüne doğru uçtu.Hepsini aynı anda altına aldı.Fakat 5-6 tanesinin mızrağı karnına girdi.Bütün askerlerle beraber Silas’da can çekişiyordu.Ve en sonunda hareketsiz kaldı.Bunu gören Dark BattLe dayanamadı ve arkadaşına doğru sürünmeye başladı önüne kim gelirse yere seriyordu.Bir okçu taburu tam onlara nişan almışken ejderhaların en cılızı olmasına rağmen insanlar kadar büyük olan Mimoza taburun üstüne çuvallandı ve bazılarını dili bazılarını pençeleri ile zehirledi.Pençeleriyle zehirlenenler acı çeke çeke ölse de diğerleri anında ölürdü.Dark BattLe bebeği kucağında kaçmaya çalışan bir annenin boynuna çocuğun kafasıyla birlikte parçaladı.Silas ölürken Dark BattLe’ın nefreti de büyüyordu.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #37 : 09 Temmuz 2010, 17:24:02 »
Eheh, geçen sefer isim geçmedi dedik diye bu sefer de hikaye bizimle dolmuş xD Güzel bi bölüm yine, helen'ı pençemde taşıdım ha? xD Orayı okuyunca ne diyecek acaba helen... :D
May the force, be with you.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Temmuz 2010, 17:29:04 »
Herkes mesaj yolladım ama çoğu online olamadı olanlarda yorum yapmadılar 3. bölümden konuk yazar uygulaması başlayacak.Konuk yazar olmak isteyenler bu konuda bir hikayelerini referans olarak gösterecek ve kabul edilirse ki eğer isteyen tek kişiyse kesin kabul edilecek 2 kişi vs. ise bir seçim yapacağım.

Çevrimdışı mimoza

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Temmuz 2010, 02:41:56 »
Dostum Ellerine Sağlık İlköncelikle Çok Güzel Olmuş Bu Arada Online Olmamamın ssebebi tamamen benim suçum son zamanlarda biraz dikkatsizim bunun için özür dilerim hikayeye tekrar dönecek olursak süper olmuş şu konul yazar olayınıda anlamadım pek
Magicians!!! Göklerde bir yerde!!!

http://www.kayiprihtim.org/forum/joel-robert-magiciansin-kurtulusu-bolum-123456-t6728.0.html

Yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Temmuz 2010, 09:35:11 »
Siz bana bir hikayenizi referans göstereceksiniz ben beğenirsem bir saat belirleyim birlikte yazacağız.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
Forum Ejderha Savaşı//Bölüm 3//Süprizler Kuşağı 1
« Yanıtla #41 : 11 Temmuz 2010, 15:58:24 »
     Elendil kalın derisi sayesinde sadece kısa bir süreliğine acı çekmiş daha sonra yavaş yavaş kendine gelmişti.Uçarken kanadında bir sızlama başladığından zehir yüzünden hala başı ağrıyan kusad’ın yanındaydı.İnsanları bile zar zor öldüren zehrin onu öldürmesini kimse beklemiyordu zaten.Ama en azından başkentine doğru o ve grubunu yavaşlatmıştı.Onun eski başkenti Güney,Batı ve Doğu Ragnis’in birleşim noktasındaki bir adaydı.Eğer oraya ulaşabilirse Kral Romardis’in esir ettiği son 20-25 ejderhaya ulaşabilir ve rakiplerine karşı büyük bir güç elde ederdi.Marius arkadaşları için yiyecek bir şeyler arıyordu.Marius iyi bir asker olmasının yanında sadık bir hizmetkar ve fedakar bir dosttu da.kusad onu ne kadar sevdiğini düşünürken ormandan insan bağrışları geldi.Hemen Elendil’e baktı.İkisi de saldırmaları gerektiğini anlamışlardı.Biraz yalpalayarak da olsa uçmayı başarabildiler.Marius ortalığı kan gölüne çevirmişti fakat kimse daha fazla direnebileceğini düşünmüyordu.Ayrıca kanayan bir yarası da görünüyordu.Hemen dalışa geçtiler kusad 4 insanı kanatlarına takmış tekrar yükselmeye çalışıyordu.Fakat bu çabası başarısız oldu ve sol kanadına bir mızrak saplandı.Kanadındakileri mızrağın geldiği yöne doğru fırlatıp yere yığıldı.Elendil’in birkaç kişiyi avladıktan sonra her ikisinin de heybetli duruşu insanların kaçmasını sağladı.Şimdi hepsi yaralı ve savunmasızdılar.
     LewsTherin’in grubunda artık herkes intikam isteği ile doluydu.Amras Ringeril,Roselyn’in ekibine ait izlerden nerede olduklarını anlamıştı.Üçü de hazırlanmış saldırmak için yola çıkmışlardı.Amras Ringeril uçabildiği kadar yüksekten LewsTherin ve berre’nin hızıyla uçuyordu.Üç tarafı dağlık diğer tarafı uçurum,kurak bir yere geldiler.Amras Ringeril aşağıda diğerlerinin görebiliyordu.Roselyn’de onu gördü.Fakat görmemiş gibi davranıp black_helen’in yanına gitti ve emrini verdi,
-aNTiSePTiK’i kendinden daha iyi koru çünkü o ölürse sorumlusunu sen ilan ederim,diyerek kısa kesti.
     black_helen dediklerini hiç kafaya takmamıştı çünkü haklıydı.O da kendisini sorumlu tutuyordu çünkü diana’yı öldürdükten sonra onu parçalamakla uğraşmak yerine diğerlerine yardım etmeliydi.Roselyn uçarak uçurumun kenarında gitti ve bağırdı,
-Sizi zavallılar siz kimsiniz ki bana kafa tutuyorsunuz.
     Berre diana’nın ölümünün üstüne bu hakaretleri duymaktan hiç hoşlanmayarak üstüne doğru süratle sürünmeye başladı.LewsTherin’in “Hayır!” diye bağırmasına rağmen durmadı ve “kemik yığının” üstüne doğru uçtu.Ama Roselyn seri bir hareketle yana çekilince uçurumdan aşağı uçtu,Amras Ringeril müthiş bir hızla dalıp berre’yi çıkardı fakat çıktığı gibi karşısında üstüne doğru fırlatılan LewsTherin’i gördü.Bütün gücüyle berre’yi fırlattı.Fakat göğsüne çarpan LewsTherin’le birlikte süratle çakılmaya başladı.Aynı anda berre ise Roselyn’ı uçurumun kenarından uzaklaştırmaya çalışıyordu fakat başarısız oldu.Amras Ringeril gücünü topladı ve Roselyn’den uzak bir yere çıkıp LewsTherin’i bıraktı.O kadar yorulmuştu ki birkaç dakika oracıkta hareketsiz bekledi.Fakat LewsTherin kardeşine yardım etmek için Roselyn’ın suratına uçtu.Bu seferde Roselyn aşağı düştü fakat bu onun için problem değildi ve çıkmak için bir hareket yaptığı anda.Amras Ringeril’in gagasını suratına yedi.Aşağı doğru kavga ede ede çakıldılar.LewsTherin ve berre ise arkalarından bakmaktan başka bir şey yapamadı.Etrafı sessizlik bürüdüğü bir anda çalıların ardından bir “Hayır!” sesi fırlayıverdi.O yöne baktıklarında black_helen kendilerine doğru geldiğini gördüler.berre’yi dişlemek için bir hareket yaptığında kuyruğunu ağzına yedi.LewsTherin’de kuyruğuyla sert bir giriş yapıp onu yere yığdı.Ne yapacağını bilemez bir halde kalan black_helen süratle aNTiSePTiK’i bir kez daha geride bıraktı.Kardeşlerin ikisi de çalıların ardında ne olduğunu anlamıştı.Ölü arkadaşları için aNTiSePTiK’in ölümü bir şey kazandırmayacaktı fakat acı çektiğini görmek onları çok zevklendirecekti.Bu yüzden onu sırtlanıp karargah köylerine geri dönmeye karar verdiler.black_helen ise sadece uzaktan takip edebildi.
____________________________________________________________________________________________

Arkadaşlar güzel bir isim bulamadım o yüzden bu ismi koydum aslında bu gelecek bölümün ismiydi fakat size kusad'ın ölmemesi de süpriz olmuş olabilir diyerek bunu koydum.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Temmuz 2010, 19:46:08 »
Henüz iki bölümünü okuyabildim ve ilk bölüm başlangıç olarak oldukça güzeldi.Ama ikinci bölümü nedense beğenemedim.

(Kusad sana inanamıyorum beni nasıl öldürürsün. :hemk)

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Temmuz 2010, 19:47:55 »
Öldüğün için beğenmemişidir.Ayrıca bir dur süprizler kuşağı daha bitmedi. :D

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle