Kayıt Ol

İçinizdeki Öküze "Oha" Deyin! - Bülent Akyürek

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
İçinizdeki Öküze "Oha" Deyin! - Bülent Akyürek
« : 13 Şubat 2010, 12:24:47 »

Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğu-nu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...

İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

Ynt: İçinizdeki öküze oha deyin!!!
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2010, 15:48:21 »
yuh :|
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2010, 20:28:42 »
Allahım bu kitapla burada mı karşılaşacaktım.Nereye gitsem karşıma çıkıyor. :P

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2010, 23:15:35 »
Kişisel gelişim kitaplarından zerre kadar hoşlanmadığım için bir kişisel gerileyiş kitabı bana yarayabilirdi :) Açıkçası bu kitap hakkında bir sürü şey duydum. Okuyan insanların yarısı çok iyiydi derken diğer yarısı saçma diyor. Bu yüzden okumaya değer midir bilmem. En iyisi insanın kendisinin okuyup karar vermesi.

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2010, 20:20:08 »
kitabın konusunu seveceğimi sanmıyorum, ama ismi çok hoşuma gitti! :D ;D :zuha
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2010, 13:23:05 »
Gelişim kitaplarını okurum yani okurdum. Bencillik belki ama kendimi tanımak ve kendimi bir şeylerin parçası gerebilmek adına dışarıdan bir bakışın, görüşün iyi olabileceğini düşünüyorum. Belki de bilinçli bir okuyucu olduğum içindir, ihtiyacım olan bilgiyi alır gerisini hafızamdan temizlerim. Ya da daha sonra kullanılmak üzere depolarım.

Bu kitabı okumadım elime geçerse bir göz atarım. Özellikle yürüttükleri mantıkları bilmek istiyorum. Dini açıdan gelişim kitapları da mevcut. Onları da okudum. Onlar daha çok ruhu temizleme, vicdan olayından kurtulma gibi günlük hayattan bazı kesitler veriyor. Onların amacıda başarı ve kazanç. Daha çok kazanıp daha çok ihtiyacı olan kişilere yardım edelim türünden mantıkları var. Kitaplardan bahsediyorum bu arada, kişi yada kurumlardan değil, yanlış anlaşılmasın.

Fark ettiğim -belki de siz de fark etmişsinizdir- bir şey var; o kişisel gelişim kitaplarında, kitapları yazanlar zengin olmuş başarılı insanlar. Kitabı okuyup da ben başardım zengin oldum diyen var mı acaba içlerinde? Ya da  o kitapları alıp biz mi zengin ediyoruz acaba onları? :) Bu fikir arasıra gelir aklıma.

Ne bulursam okuyorum. Bazen okuduğum şeyler hoşuma gitmiyor lakin kimlerin ne düşündüğünü bilmek de bazen gerekli olabiliyor.
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2010, 18:46:30 »
Kişisel gelişim kitaplarından zerre kadar hoşlanmadığım için bir kişisel gerileyiş kitabı bana yarayabilirdi :)
Aynı fikirdeyim seninle =)
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....