Kayıt Ol

Engelsiz Çizgiler Tartışma Platformu

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Engelsiz Çizgiler Tartışma Platformu
« Yanıtla #105 : 03 Aralık 2015, 18:52:22 »
Flood olacak ama buraya birkaç kelime yazmasam olmazdı.

Böyle bir haberi Dünya Engelliler Günü gibi özel bir günde hazırlamak en doğrusuydu. Çoğu insanın sadece "Hepimiz birer engelli adayıyız," diyerek güya farkındalık yaratmaya çalıştığı bir günde engelliliğin aslında ne kadar basit bir şey olduğunu anlattığımızı düşünüyorum. Evet, belki insanlar iyi niyetle söylüyor, kendi etraflarında farkındalık yaratmak istiyorlar; ancak maalesef bu cümle içerisinde korkunç bir ötekileştirme barındırıyor. Engelsiz Çizgiler gibi projeler, Engelsiz Seçim gibi kampanyalar bu yüzden bu kadar önemli, bu basmakalıp cümlenin ötesine geçip engelliliğin sadece toplumun algısında değişmesi gerektiğini, hiçbir şeyin imkansız olmadığını anlatıyor. Keşke bugün ve her gün insanlar engelliliğe dikkat çekerken potansiyel engelliliğe değil de engelliliğin hayattaki farklı bir bakış açısı olduğuna, ufak dokunuşlarla her şeyin aşılabileceğine vurgu yapsa, sanırım pek çok sorun çoktan aşılmıştı.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 09 Aralık 2015, 13:05:22 »
Efendim, bugün yine Eged Radyo'da, bu sefer Engelsiz Erişimli Saatlere konuk olacağız, Gökkuşağı gibi programın tamamını almayacağımız için saat veremiyorum; ama çıkacağımız zaman buradan ve Twitter hesabından duyurmaya çalışacağım. :) Bu arada program saat 21.00'da başlıyor, unutmadan söyleyeyim. :) Dinlemek isterseniz bekleriz efendim. :D

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 09 Aralık 2015, 22:39:16 »
Parçadan Sonra yayındayız. http://eged.org/radyo

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 07 Ağustos 2016, 05:22:00 »
Betimlenen çizgi romanlara ulaşamıyorum, site bakımda, diyor. Betimlenenlerden bir kaçını (en azından birini) indirebileceğim sağlıklı başka bir link var mı?
Spoiler: Göster

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 08 Ağustos 2016, 13:10:01 »
Site bakım modundan çıkarıldı, şu an rahatça ulaşılabiliyor. :)