Kayıt Ol

Aşk!

• **
  • 114
  • Rom: 0
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
Aşk!
« : 10 Mart 2010, 13:18:29 »
İki melek kanatlarını yeni almış tüm bilmişliklerini takınarak aşk tanrısı Erosla sohbet ederler:

“Aşk!
Aman tanrım biri de bana dürüstçe ben aşığım desin… neden hep susuyor ve sonradan da gizli gizli acı çekiyorsunuz? Sevmek öyle güzel bir duygudur ki… İçi içinize sığmaz, dağ olur taşarsınız ve bir kelimeyle sanki dünya ayaklarınız altında sallanır. Size yaşama gücü verir. Gözlerinizi kör eder sadece güzellikleri görürüsünüz.
Ve DAN!!!
Ardından gelen gerçekler.”

Melek kanatlarını düzelterek aşağıda tartışan iki sevgiliyi gösterir. “ Bak da gör senin aşk dediğin… her ne haltsa işte. ”

“Sen böyle değildin, değiştin.” Bu ilk cümledir, arkası gelir. “Hayır, sen değiştin. Ama başta gözlerin güzel diyordun, sonra sustun”. Diğeri başlar “Gözlerin zaten güzel, her zaman güzel dersem ne anlamı kalır ki, sonrada bana bizi tüketiyoruz diyorsun. “ Kız dayanamaz  “aynı şey değil, beni sevdiğini duymak istiyorum” Erkek altta kalır mı? “Söylüyorum zaten” Kız sınırdadır “ama bakışların seviyorum demiyor, bana eskisi gibi bakmıyor” erkek de artık çığırından çıkmıştır “bakışlarıma bir kılavuz mu tutayım, ben benim işte. Hep benden daha fazlasını istiyorsun.” Konu anında değişmiştir “ ben mi, asıl sen istiyorsun, sana yetmiyorum. O yüzden gözün dışarıda” İşte beklenen son. “Benim mi? Sorun çıkaran sensin, olmadık şeylere inanıyorsun” Kız daha da ileri gider “İnkar etmem bile bunun doğruluğunu anlatır” Erkek susar. “Sus bakalım” Erkek susmaya devam eder “Bitti.” Ve kız olanca hışmıyla ayağa kalkar. Erkek yerinden santim kıpırdamadan kıza bakar. Kız kapıya vardığında son kez arkasına döner ve bakar, sanki durdur beni der gibidir. Erkek bunubilir ama ses çıkarmaz Kız eli kapının kulubumda birkaç saniye bekler. Gözünden yanağına 2 damla yaş düşer.

1.   Senaryo. Amerikan filmi:
Erkek yerinden fırladığı gibi kızı kolundan sürükler ve yanına çekerek ona ateşli bir öpücük verir. Kız erkeği itekler ama bu göstermeliktir, az biraz sonra ateşli öpücük kız tarafından alevlendirilir ve sorun o anlık askıya alınmış olur.
2.   Senaryo. Türk filmi
Kız kapının kulu bunu tutarken titrer ama gururuna yediremediği için geri dönmeye de cesaret edemez. Erkek son derece mağrur ve kararlıdır. Bu tür basit sorunlarla hayatını harcayamayacak kadar erkektir ve kadın hatalıdır. Sabit fikirlidir, aşk dediğin nedir ki, hayatına başka güzel kızlar da girecektir. O erkektir ve yakışıklıdır. O her şeyin en iyisine layıktır. Kız giderse kendi kaybedecektir ve bu düşüncelerle ellerini iki yana açmış sandalyenin üstüne genişçe yayılmışken bakışlarını kızdan ayırarak dışarıyı izler. Kız dönerse;
a)   Onun yanağına bir öpücük kondurur ve bir daha hata yapmamasını öğütler.
b)   Kıza bakmaz ve elindeki çay bardağını uzunca inceler, onu terk etmeye çalıştığı için suçludur ve cezalandırılmalıdır.
c)   Dönmek daima hatayı kabullenmektir, kız özür dilemelidir, bekler.

Eros iki meleğe bakıp gülümser : “ Üzgünüm ama melekler aşık olamaz.  Ve oklarımdan birinin daha eksildiğini görürsem” parmağını iki meleğe doğrultur “kanatlarınızı tek tek yolarım ona göre” der ve oradan uzaklaşır. İki melek birbirlerine bakakalırlar.

“Az kaldı, sonunda insanoğlunun başarısızlığını görecek ve onlara aşk vermeyecek” diğeri gülümser “O zaman bize verir mi sence?” diğeri “Elbette, bizden daha iyisini mi bulacak? Bir gün”  der diğeri, der ve kanatlarını sonsuzluğa açar. Aşk olmayınca ölümsüzlüğün hiçbir anlamı yoktur ve onlar bunu bilir. Onlar melektir.

*** İçimden geldi çizittireyim dedim. Ve gülümsedim. Ağlanacak halimize gülümseyince kendimi daha iyi hissettim. Siz de deneyim iyi geliyor.

Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Aşk!
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2010, 17:07:37 »
Aynen okuyunca ben de ağlanacak halime gülümsedim... :) Güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık...
May the force, be with you.

• **
  • 114
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2010, 18:37:34 »
Aynen okuyunca ben de ağlanacak halime gülümsedim... :) Güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık...

Teşekkür ederim çok naziksin.  Vaktim olursa o eksikmiş tek okun hikayesini de paylaşırım sizinle. Kıskanç iki melek daha ne işler çevirdi bir bilseniz... heheehehe epey esprili olacak :)
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2010, 15:11:59 »
Bugüne kadar okuduğum en ilginç kısa denemelerden biri. İki kez okudum tam olarak anlamak için. Hani cümleler birbiri ardına devam ettiğinden, ilk okuduğumda kısa süreli karmaşıklık yaşadım fakat ikinci okuyuşta olabilecek senaryoları çok iyi bir şekilde anlattığını gördüm!

Melekleri, insanlara aşkı layık görmediği ve onların gözünde görünen şekilde anlatmışsın. Mitolojiyi karıştırarak Amerikan ve Türk senaryolarını önüme dizip gülümsettin. Sanırım Türk usülü olanında erkeğin daha çok fazla bekleyeceği aşikar gözüküyor. [*]swh[/*]

Ellerine sağlık, diğer hikayelerinin de gelmesi dileğiyle...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2010, 16:40:08 »
3. Senaryo. Fransız Filmi.

Kız kapıdan çıkar gider, iksii de umutsuzluğa kapılır. Sonra biri cesaretini toplar küçük ama farklı bir girişle diğerinin hayatına girer, o zaten onu beklemektedir. Gerçek aşk her zaman vardır.

Gerçekten ilginç ve tarz bir hikaye olmuş. Melekler kusursuzdur, aşk insana has kusurların ve hatta belki yanılgıların en büyüklerindendir. Meleklerin böyle bir kusura sahip olması mümkün olamaz.
try again fail again fail better

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2010, 16:54:14 »
İlğinç ve gülümseten bir yazı olmuş. Tebrik ederim :)

.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2010, 16:57:37 »
Teşekkür ederim çok naziksin.  Vaktim olursa o eksikmiş tek okun hikayesini de paylaşırım sizinle. Kıskanç iki melek daha ne işler çevirdi bir bilseniz... heheehehe epey esprili olacak :)

Bekliyorum o meleklerin yapacaklarını =)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2010, 17:14:28 »
4. Senaryo Kore filmi

Kız kapı kulbunu tutan eli titrerken aniden sakinleşir, oğlandan cevap gelmemiştir. Diğer eli ile iç cebinden anahtarı çıkarır ve kapıyı kilitler. Çantasından ebatları büyük baş hayvan kesmeye uygun bir bıçak çıkartır ve durumu anlamış-kaçmaya çalışan oğlana meyillenir. Gözü dönmüş şekilde oğlanı oracıkta doğrar.

5. Senaryo Bollywood filmi

Oğlan kapıyı dramatik bir vucut dili ile açmaya çalışan kızı durdurmak için estetik bir sıçrama yapar, masayı tek seferde aşar ve kızı kucaklar. İkisi yanak yanağa verir ve dans etmeye başlarlar. Dert tasa kalmamıştır.

Gerçekten tatlı bir yazı olmuş  ;)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2010, 17:17:32 »
Ahahah :D Nihbrin, 5. senaryoya bayıldım ya :D

• **
  • 114
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2010, 17:40:34 »
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Çok naziksiniz.
Bu kıskanç melekler ne işler çevirecekler daha...
Fransız olanına bir ekleme mi yapsak ne? :)

Hatun elinde bir bardak kırmızı şarapla kapıda bitiverir "döndüm bebeğim" der ve ateşli bir bakış atar, el ele oradan ayrılırlar. Ayrılırken kızın aklından "şu yan masadaki çoçuk ne yakışıklıymış" diye geçer. Erkek de ondan az değildir "bu gece yan komşuma merhaba demeliyim, sanırım onu özledim" diye aklından geçirir. İkisi de mutludur, gülümserler.

Zamansızlıktan üzerinde fazla duramadım eksikliklerim için özürdilerim ama en kısa sürede özenli hikayelerimle geleceğim.

• **
  • 114
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2010, 17:41:24 »
Süpersinizzzzzzzzz 

Hadi senaryoları görelim...

Çevrimdışı ActionLH

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2010, 18:07:09 »
Kızıl Gölge , bu kısa hikayeni çok beğendim kesinlikle devamı olmalı. Daha da hikayeleştirebilirsin  keyifli bir konu ve farklı, hoş karakterler yakalamışssın. Tebrikler. :)

• **
  • 114
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2010, 21:12:16 »
Kızıl Gölge , bu kısa hikayeni çok beğendim kesinlikle devamı olmalı. Daha da hikayeleştirebilirsin  keyifli bir konu ve farklı, hoş karakterler yakalamışssın. Tebrikler. :)

Bu bizim sanatçı hatun değil mi? Hoşgeldin canım. canım kuzenim burada da beraberiz, yazar çizer konuşuruz. Burayı sevecekssin ben sevdim. Yazcağım kuzen, o kaçak okların hikayesini kurgulayacağım, hatta beraber yazalım :)