Kayıt Ol

Alice Harikalar Diyarında ve Aynadan İçeri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Alice Harikalar Diyarında ve Aynadan İçeri
« : 12 Mart 2010, 10:20:38 »

Şu günlerde filmi ile tekrar gündeme gelen Alice, İthaki Yayınlarından çıkacak kitabıyla da edebiyat dünyasına göz kırpacak!

Romanın önceden çıkmış kitaplardan farkı ise daha önceden yayınlanmamış farklı yazılar barındırması. 18 Mart 2010′da çıkacak kitabı şimdilerde internet üzerinden ön sipariş verebilirsiniz.

Alice Harikalar Diyarında ve Aynadan İçeri kitabı yediden yetmişe herkese hitap ediyor. İçindeki hayal gücü ve saçmalıklarıyla günümüzün gerçekçi çocuklarına biraz yabancı gelse de, Alice’in kendini içinde bulduğu bu düşsel dünya ve karşılaştığı tuhaf yaratıklar yine de onların dikkatinden kaçmayacaktır. Yetişkinler içinse, bu hikâyeler, kullanılan sözcüklerdeki ses, biçim, anlam çağrışımları ve okurun hayal gücüyle, her dönemde yeniden yazılacak ve farklı farklı yorumlar kazanacak kara mizah eserleridir.

Lewis Carroll‘un yazdığı kitabın çevirmenliğini Kıymet Erzincan Kına, yayına hazırlanmasını ise Şule Cepcepoğlu Koçak üstleniyor.

Tanıtım yazısı, künye ve yazar hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• **
  • 114
  • Rom: 0
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alice Harikalar Diyarında ve Aynadan İçeri
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2010, 11:00:22 »
Çoçukken okumuştum. Oradaki tavşan aklımda kalan en canlı hayaldir. Hele şu çay içme muhabbeti yok muydu? Yeniden okunabilir mi? Hımm... Düşünmeliyim.
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2010, 11:11:23 »
Şapkacı ve Sırıtkan Kedi en sevdiğim karakterlerdi. Yıllar geçti şapkacı yerini Batman'daki şapkacıya, sırıtkan kedi ise yerini American McGee'nin sırıtkan kedisine bıraktı.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2010, 11:20:03 »
Şapkacı ve Sırıtkan Kedi en sevdiğim karakterlerdi. Yıllar geçti şapkacı yerini Batman'daki şapkacıya, sırıtkan kedi ise yerini American McGee'nin sırıtkan kedisine bıraktı.

Çok haklısın. Şimdiye kadar hiç aklıma gelmemişti. Garfield da daima o şekilde gülümser.
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2010, 13:25:44 »
Ben çok küçükken okumuştum kitabı anca alice'i ve tavşanı hatırlıyom ama ithaki'den çıkanı okumayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Mart 2010, 16:47:36 »
%90 ihtimalle okuduğunuz kitap bu kitap değil. Bu kitabın çevirisi ya yok, ya da bulmak çok zor. Through the Looking Glass. Alice'ten sonra çıkan kitap, Lewis Carroll hakkındaki eleştirilerin asıl kaynağı Alice değil de buydu yanlış anımsamıyorsam.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Cerima

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2010, 00:55:39 »
Çok merak ettim, mutlaka okuyacağım. :)
...
Gerçekten gittin mi?
Hayır diyor kalbim... İçimdesin.
Hala bendesin, belki de bensin.

# Bana ait bir şiirden bir parça. (:

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2010, 22:26:28 »
Beklemedeyim STOP

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü

Tam 150 yıl önce, Lewis Carroll mahlasıyla İngiliz yazar Charles Lutwidge Dodgson’ın kaleme aldığı çocuk klasiği Alice Harikalar Diyarında hakkında bugüne dek çok fazla bilinmeyen bilgiler ortaya çıktı ve bizler de kolları sıvayıp sizler için 10 maddelik bir dosya hazırladık!

Oldukça ilginç olan bu bilgileri sıralamadan önce, hepinizin kitabı okuduğunuzu varsayıyoruz. Aksi takdirde spoiler yemeniz kaçınılmaz, sizleri hemen uyaralım.

Mini dosyamıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dosya: B. Doğukan "Denaro Forbin" Şahin