Kayıt Ol

Solkar: Gölgesizlerin Dirilişi - Dinçer Akbulut

Çevrimdışı jolbaris

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Solkar: Gölgesizlerin Dirilişi
Dinçer Akbulut
www.yaprakdiyari.com

Yazar, yarattığı düşsel dünyada karakterlerin gerilim dolu maceralarını, korku ve gizemle birlikte masal tadında bir anlatımla sunarak, bu türü edebiyatımızda daha çok görmeyi arzulayan okuyucuların arzularına karşılık vermeye çalıştı.

Anadolu Beylikleri dönemi yaşam tarzı, Orta Asya Şaman inanışları, mitolojimiz ve kültürümüzden öğeler içeren Solkar: Gölgesizlerin dirilişi müthiş bir serinin ilk kitabı.  

Konu: Yaprak Diyarı’nın Ulu Beyi Mebde Bey’in tek oğlu Solkar, Güney Toprağı’na vali olarak atanır. Valiliğinin ilk gününde Güney Toprağı sakinlerinden olağanüstü olaylara dair mektuplar alır. Genç ve deneyimsiz bir vali olan Solkar, Baş Akıncı Tarusel’le birlikte bu garip olayları araştırmaya başlar. Çok kısa bir süre sonra tüm bu olağanüstü gariplikler ürkütücü bir hâl alır. Bunun üzerine yeni valiyle baş akıncı, Mebde Bey ve Bilge Şaman Jolbarıs’tan yardım isterler. Bilge Şaman Jolbarıs’a ruhlar tarafından fısıldanan gerçeğe göre Güney Toprağı’ndan yayılan lanetli karanlık, Diyar’ı korkunç bir geleceğe sürüklemek üzeredir. Karanlık bastığında, hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Korku ve acı, en kaygılı düşten bile beter, ruh eriten bir zehirle Yaprak Diyarı sakinlerinin üzerine çöreklenir.

Cesaret ve özveri, ihanet ve intikamla savaşacaktır. Bu savaş, en ürkütücü iblisleri yeryüzüne taşıyarak umutları bir bir tüketse de kahramanlarımız bedeli ne olursa olsun savaşmaktan vazgeçmeyeceklerdir.

Arka Kapak:
Koca ağızlı aç delikler aynı anda aynı şeyi söyledi, "Direnme."
Çok geçmeden şişman adam beklediği acıyı hissetti. Dili boğazına doğru katlanırken, sesi çıkmamasına rağmen bağırmaktan gırtlağı parçalandı. ‘Böyle bir acı yok,’ diye düşündü eski uç beyi. Çıkan mide bulandırıcı garip sesin nereden geldiğini çok iyi biliyordu artık.

“Yılan derisinden eldiven ve çizme giyer gibi,” dedi delik. “Üstelik yılan hâlâ yaşıyorken…”

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Solkar
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2010, 11:46:01 »
Bu strateji ile romanınıza ilgi değil ancak tepki çekersiniz. Bilginize...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Neden başarılı olmuş ve herkes tarafından sevilen eserlere taş attığınızı anlayamıyorum. Eserinizi adam akıllı tanıtıp, özendirici bir şeyler yazsanız, kitap içinden bir bölüm sunsanız daha iyi olmaz mı sizce de? Bu şekilde elde edeceğiniz tek şey tepki olur, tiraj değil.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı jolbaris

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2010, 13:04:48 »
İlginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı jolbaris

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
Bir korku masalı... Solkar: Gölgezilerin dirilişi
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2010, 13:11:14 »
Çok doğru söylüyorsunuz, amacım; taş atmak ya da bu başarılı fantastik eserlerle beslendiğimi inkar etmek değil, esprili bir yolla dikkat çekmektir. İlginiz için teşekkür ederim. Yanlış anlaşıldığım için de üzgünüm.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2010, 13:30:11 »
Alıntı
Reklamınızı yapma tarzınızdan ötürü kitabınız çıktığında almayacağım ve fikrimi soran olursa bugün karşılaştığım olayı aynen anlatacağım. Bundan sonra ilgi çekmek için daha güzel bir yöntem bulursunuz umarım.

Mesela böyle bir tepki alabilirsiniz.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
Yüzüklerin efendisi' ne kimse bir şey diyemez..en azından benim yanımda:)...Ama kendi Türk edebiyatamızda böyle kitapları görmek şahane...hemen yaprakdiyari.com isimli sitenize girdim baktım. Kitabın konusu beni çok etkiledi bir okadar da heyecanlandırdı. Fantastik dünyama hem de bir türk eserinin de gireceğini gördüm. En kısa zamanda temin edeceğim. Okuduktan sonra da gerekli yorumlarımı yapacağım. Başarılar...
Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2010, 14:24:16 »
Aldığı tepkilerden ötürü başlık değiştirilmiştir ve Solkar adını almıştır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2010, 14:25:41 »
Aynı konuyu 2 başlığa birden açmanız uygun bir davranış değildir.

Bu nedenle sadece bir tanesi kalacak şekilde diğerleri siliniyor bilginize.

YÖNETİM

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2010, 14:32:56 »
Sayın yönetim (diğer konudaki) benim mesajımıda uçurmuşsunuz:( ve ayrıca anlamıyorum bir hakaret ya da kötü niyet mi vardı başlıkta!...Türk edebiyatında fantastik eser mumla arancak boyuttayken bu nasıl bir alınganlıktır. Sizin bu tepkinizde demek ki benim gibileri daha çok tetikleyecek.
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2010, 14:37:42 »
Sayın yönetim (diğer konudaki) benim mesajımıda uçurmuşsunuz:( ve ayrıca anlamıyorum bir hakaret ya da kötü niyet mi vardı başlıkta!...Türk edebiyatında fantastik eser mumla arancak boyuttayken bu nasıl bir alınganlıktır. Sizin bu tepkinizde demek ki benim gibileri daha çok tetikleyecek.

İyi de diğer başlık duruyor? Yukarıda yazıldığı üzere. Mesajınızı tekrar yazın ya da size yazdığınızı mesajı özel mesajla yollayayım onu tekrar yayınlayın.

Türk fantastik yazalarına saygımızı sonsuz ve bu yüzden onları burada ağırlamaktan gayet memnunuz. Yazarın burda eserini paylaşmasına olan saygımızdan dolayı konu burda durmaya devam ediyor.
Ancak reklamsal bir şekilde aynı konuyu aynı forumda iki yere açmak hoş bir davranış değil. Eğer dediğiniz gibi düşünsek bu konu toptan giderdi.

Alınganlık kısmına bir anlam veremedim ayrıca? Her neyse, mesajınızın kalmasını istiyorsanız onun hallolması oldukça basit. Ama zaten açılan bir konunun tekrar tekrar açılmasından ötürüdür bizim rahatsızlığımız.

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2010, 14:43:44 »
Ben "Fantastik günce-korku ve gerilim edebiyat" ta açılan başlığa yazmıştım...ve o başlık ve benim yazdığım silinmiş...Alınganlık olayına gelince anlaşılmayacak bir şey yok...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2010, 14:47:08 »
Ben "Fantastik günce-korku ve gerilim edebiyat" ta açılan başlığa yazmıştım...ve o başlık ve benim yazdığım silinmiş...Alınganlık olayına gelince anlaşılmayacak bir şey yok...

nereye yazdığınızı biliyorum. ben de dedimki eğer isteniyorsa ordaki mesaj alınır size yollanır özel mesajla siz de bu başlıkta tekrar yayınlarsınız. bu akdar açık söylediğim şey. alınganlık konusuna da hiçbir anlam yükleyemedim kusurabakmayın

tekrar tekrar söylüyorum, isteniyorsa ordaki mesajınızı burda yayınlayabilirsiniz. iki tane aynı konunun aynı forumda olmasının hiçbir mantığı yok.

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Mart 2010, 14:50:53 »
Alınganlığı yapan siz Fırtınakıran değil diğer arkadaşlardı..ben de defalarca okudum konuyu fakat yanlış bir şey göremedim. Onun için bu kelimeyi kullandım. Lütfen çok rica ediyorum msj mı yollayın bana:))

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir korku masalı... Solkar: Gölgezilerin dirilişi
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2010, 15:26:03 »
İki konu gerekli şekilde düzenlenip, Korku&Gerilim Edebiyatı bölümüne taşınmıştır. Herkesin mesajı duruyor. Fırtınakıran burada gerekli olan düzenlemeyi yapmış. O yüzden herhangi bir sorun kalmadı.

"Türk Fantastik Edebiyatı"na yöneticimiz Fırtınakıran'ın da dediği gibi oldukça önem veriyor ve bu yüzden elimizden geldiğince somut adımlar atmaya çalışıyoruz. Fakat bunun yanında düzeni de korumamız gerek. Bu bakımdan gerekli olan kurallar ihlal edildiğinde, ister istemez müdahale de bulunmak zorundayız.

Gelelim kitabınıza. İlk olarak hayırlı olsun. Konu olarak ilgi çekici, umarım gerektiği ilgiyi görür. Yazım tarzınız oldukça anlaşılır, sadece ve güzel. Kitabı okuyacak olanların yorumlarını şimdiden merak ediyorum...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "