Kayıt Ol

Ölüm: Yaşamanın Ağır Bedeli

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ölüm: Yaşamanın Ağır Bedeli
« : 17 Mart 2010, 09:46:53 »

Harvey Ödülü sahibi ünlü yazar Neil Gaiman tarafından yazılan, Chris Bachalo ve Mark Buckingham tarafından çizilen ÖLÜM : YAŞAMANIN AĞIR BEDELİ Baykuş Yayıncılıktan çıktı!

Fantastik eserleri ve çizgi roman sektöründe de özellikle Sandman serisi ile ünlü Neil Gaiman bu sefer okurlara Sandman’in kız kardeşi Ölüm’ün solo bir hikayesini sunmakta.

Pop şarkıcısı Tori Amos‘un önsöz yazmış olduğu çizgi roman 1993 yılında Comic Buyer’s Guide tarafından düzenlenen ödüllerde “En İyi Kısa Çizgi Roman Serisi” dalında ödül kazandı.

Çevirisini Fulya İçöz‘ün yaptığı çizgi romanın editörlüğünü ise Hakan Buhurcu ve Levent İşlek üstleniyor!

Çizgi Roman tanıtım metni ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Ölüm: Yaşamanın Ağır Bedeli
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2010, 18:49:44 »
Geçen gün aldım, özgün konusu bakımından fazlasıyla ilgi çekici. Zaten kurgu koltuğundaki isim, almak için yeterli bir sebep doğuruyor insana. Bu çizgi romanla birlikte, "Sandman"a da geçiş yapabilirim umarım en kısa zamanda.

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2010, 14:39:55 »
evet, gerçekten ilgi çekici. umarım ben de yakın zamanda alırım. Neil Gaiman'ın şu ana kadar sadece bir kitabını görmüştüm, fakat almadım. Bilmiyorum nasıl bir yazar olduğunu. Bununla öğrenebilirim inşallah :D aynı zamanda hayatımda hiç çizgi roman da okumadım. yani çoğu açıdan ilkim olabilir bu benim :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2010, 16:01:16 »
Geçtiğimiz günlerde okudum bu çizgi romanı. Aslında öyle ahım şahım çizgi roman takipçilerinden değilimdir, bu kültürde hayli eksiğimin olduğunu da düşünüyorum.

Ancak iş Neil Gaiman olunca kendimi frenleyemedim, diyebiliriz. Sırf çizimleri yüzünden bir sayfada dakikalarımı harcadığımı biliyorum. Verilmek istenen fikir ve kurgu son derece yaratıcı. Gaiman "çizim" aşamasında kendisine Chris Bachalo ve Mark Buckingham gibi iki şahane ortak bulmuş. Haliyle eser de tadından yenmiyor.

Farklı bir şeyler tatmak isteyenlere, Ölüm üzerine düşünmekten çekinmeyenlere ve Neil Gaiman hayranlarına önerimdir. :)

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2010, 21:09:57 »
tamaam tavsiyemizi de aldık :D çok merak ettim şimdi bak :D yakın zamanda almayı düşünüyorum =))
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...