Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #375 : 03 Nisan 2015, 17:51:36 »
Bir dayanağınız var mı, öylesine mi dediniz?

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #376 : 03 Nisan 2015, 18:00:53 »
Belki bu size çok saçma gelecek ama nedense şöyle bir şey bile düşünmüştüm vaktiyle.

Spoiler: Göster
 Lianna Stark da gerçekten ölmemiş olabilir.
gerçi Eddard Stark onun kesin kesin öldüğünü söylemişti ama 5. kitabı hatırlayın diyorum. Adam her yerden bir şey çıkarmaya bayılıyor. Onun da bir yerlerden çıktığını görürsem pek şaşırmayacağım doğrusu. :)

Gerçekten de saçma geldi. Sonuçta konuştuğumuz kişi öldürme zevkiyle bilinen George R.R. Martin, söylediğiniz konuda her ölenin seride canlanma ihtimali ne kadarsa spoiler içindeki kişi için ondan az ihtimal veriyorum...
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #377 : 03 Nisan 2015, 22:25:22 »
Şu an son derece önemsiz bir karakter düşündürmüştü bunu bana; ama dediğim gibi ben de buna çok ihtimal vermedim, sadece bir fikir.
 Aegon'un yanındaki rahibenin tasfiri bana acaba dedirtmişti.
ama dediğim gibi, ben de pek ihtimal vermiyorum; çünkü ortada bahsi geçen karakterin öldüğüne dair birinci elden kanıtlar var. Ayrıca yeterince alakasız iki taraf olduğunu da varsaydığımızda teori çürüyor ve ortada sorun kalmıyor. Yine de ben Martin'den her şeyi beklerim.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #378 : 03 Nisan 2015, 22:40:02 »
Bu konuda yabancı forumlarda elin oğulları pek tartışıyor aslında. Konuştukları teoriyi de,

Kadını kanlar içinde yatarken gördük, Eddard Stark'a bana söz ver dedi ve o kadar. Tam olarak ölümünü görmedik. Sonra da Eddard kemikleriyle Winterfell'e döndü. Cesedi görmedik. Howland Reed'in Greywater Watch'tan ayrılmamasının sebebi de orada Lyanna Stark'ı, o koruyor.

şeklinde özetleyebiliriz.

Kendi fikrim, teoriye doğru demek zor çünkü pek de sağlam temellere oturmuyor. Teoriyi tamamen saçma görmek ya da kafadan yalanlamak da zor çünkü GRRM'nin elinde kalem.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #379 : 05 Nisan 2015, 18:41:20 »
Aslında dediğiniz tahminler gayet mantıklı. Fakat...

Eğer Lyanna ölmemiş olsaydı birinci kitapta gördüğümüz gibi bu olay Eddard'da bu denli bir üzüntüye ve travmaya neden olmazdı. Lyanna kesin ölmüştür, yaşamasına ihtimal vermiyorum. O Aegon'un yanındaki rahibe tahminimce Ashara Dayne, o da öldü biliniyor ama ben öyle düşünüyorum. Lyanna eğer yaşıyorsa büyük şok yaşarım, ağlayabilirim. Bu Starklar'ın sonu ne olacak harbiden. Şimdi Skagos'tan Rickon gelse, tahta geçse küçücük velet ne intikam alabilir ne yönetebilir. Umarım Sansa Stark kardeşinin yaşadığını öğrendiğinde Vadi soylularını Kışyarı'na karşı savaşmaktan vazgeçirir ve Serçeparmak'ı öldürür. Hatırladığınız üzere en son bu yavşak Serçeparmak Vadi'yi toplayıp Kuzey'e saldırmayı planlıyordu. Bakalım neler olacak meraktayım.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #380 : 10 Nisan 2015, 16:55:12 »
Sansa'dan ümidinizi kesin bence. Bu işi yapsa yapsa Arya yapar, açık ya da gizli fark etmez; ondan başkası yapabilirmiş gibi görünmüyor. Tabii eğer adını bile duymadığımız bir Stark çıkagelmezse. Bu üzerinde konuştuğumuz kişi de olabilir, bugüne kadar hiç duymadığımız başka biri de. İmkânsız gibi görünse de Martin'den her şeyi beklerim ben.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #381 : 10 Nisan 2015, 17:07:22 »
Sansa'dan ümidinizi kesin bence. Bu işi yapsa yapsa Arya yapar, açık ya da gizli fark etmez; ondan başkası yapabilirmiş gibi görünmüyor. Tabii eğer adını bile duymadığımız bir Stark çıkagelmezse. Bu üzerinde konuştuğumuz kişi de olabilir, bugüne kadar hiç duymadığımız başka biri de. İmkânsız gibi görünse de Martin'den her şeyi beklerim ben.

Şimdi kaynak gösteremem ama bir yerde okumuştum, Martin'e sormuşlar acaba başka Starklar da olabilir mi diye. O da demiş ki "Stark Hanesi 8000 yıldır var olan soylu bir hane, bu sebeple birçok alt dalının ve akrabasının olması muhtemel". Yani demem o ki %80 ihtimal seriye yeni Starklar girecek. Bu sadece Starklar için de geçerli değil, çoğu soylu hanenin akrabaları var. Yani henüz görünmemiş olabilirler ama her an işleri değiştirecek yeni karakterler dahil olabilir seriye.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #382 : 11 Nisan 2015, 17:59:03 »

Şimdi kaynak gösteremem ama bir yerde okumuştum, Martin'e sormuşlar acaba başka Starklar da olabilir mi diye. O da demiş ki "Stark Hanesi 8000 yıldır var olan soylu bir hane, bu sebeple birçok alt dalının ve akrabasının olması muhtemel". Yani demem o ki %80 ihtimal seriye yeni Starklar girecek. Bu sadece Starklar için de geçerli değil, çoğu soylu hanenin akrabaları var. Yani henüz görünmemiş olabilirler ama her an işleri değiştirecek yeni karakterler dahil olabilir seriye.

Bunu ben de duymuştum, sanırım buradan ve Kış Rüzgârları'nda anlatılacak olayların bize bu yeni karakterlerden en azından bazılarını vereceğeni düşünüyorum ama çıkmayabilir de, Martin o görünmeyen karakterleri son kitapta ortaya çıkarabilir, tam her şey umutsuz bir şekilde sona erecekken mesela. Bilemiyorum, sonuçta bahsettiğimiz kişi Martin. Bu dediklerimin hiçbiri de olmayabilir. :P

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #383 : 02 Ocak 2016, 10:35:35 »
Martin sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. The Winds of Winter, dizinin 6. sezonundan önce çık(a)mayacakmış.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Legolas99353

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #384 : 15 Şubat 2016, 16:51:42 »
Seriyi bitireli sadece 30 dakika oldu. Aslında ne söyleyeceğimi tam olarak kestiremiyorum çünkü söylenecek çok şey var. Yazar hayal dünyasının inanılmazlığımı veya olayların adeta gözümüzün önünde oluyormuş anlatımı mı? Beni bu kadar etkiledi bilmiyorum. Aslında tüm bunları daha önce tartıştığınıza eminim.

Benim aslında bahsetmek istediğim kahramanların sonu, yani aslında ölümleri. Örneğin Jon Snow veya Quentny Martell ölen tüm kahramanlar bana çok saçma geliyor. Neden mi? Benim bakış açıma göre biz olaylar dizisinde baş kahramanları okuyup onların olaylarını, düşüncelerini, hayatlarını okuyorsak onların sonlarınında ölüm kadar sıradan olmasını da beklemiyoruz.

Yani Yüzüklerin Efendisinde Frodo yüzüğü kaybedip bir düşman tarafından öldürülse ve kitap böyle bitse siz ne derdiniz? Jon Snow, Robb Stark, Eddarj Stark, Cateyln Stark, Robert, Tywinn Lannister , Kevan Lannister eğer ölüyorsa bu öldü olmamalı daha önce o kadar okuduğumuz duygu hayal ve düşünceleri çöpe gitmemeli hikayeleri mutlaka bitirilmeliydi. Hikayelerinin sonunda ölseler tamam ama olayların tam ortasında yardımcı karakterler gibi baş karakterlerin öldürülmesi yazarın sadece okuyucuda şaşırtma ve hayrete düşürme isteği gibi ortada kalıyor.

Ben böyle gördüm ve yazarın olay kurgusunu tamamlayamamasının hatta kitabı bitirememesinin temel sebebininde bu karakterler olmadan seri bittiğinde okuyucuda doyum etkisi vermede yaşadığı güçlük olduğunu tahmin ediyorum. Umarım yanılıyorumdur. Yani eğer LOST dizisi gibi bir son bizi bekliyorsa bu kadar sene süren çalkantıya değmez.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #385 : 16 Nisan 2016, 13:41:38 »
Westeros Yedi Krallık Seyahat Rehberi diye bir kitap çıkmış ama yazarı G.R.R.M. değil.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #386 : 06 Eylül 2017, 17:05:28 »
Buz ve Ateşin Dünyası 15 eylülde gelecekmiş, Akılçelen facebook hesabından bir mesaja yanıt olarak.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Buz ve Ateşin Dünyası Ön Siparişe Açıldı
« Yanıtla #387 : 07 Eylül 2017, 11:17:42 »
Buz ve Ateşin Dünyası 15 eylülde gelecekmiş, Akılçelen facebook hesabından bir mesaja yanıt olarak.

Aynen öyle :)

George R.R. Martin’in 2008 yılından beri yazdığı ve sayfalarında Yedi Krallık’ın tarihçesini, o zamanların destansı savaşlarını, Haneler arasındaki rekabetlerin kökenlerini, Fatih Aegon’un Westeros’a ilk ayak basışını, aile ağaçlarını ve daha pek çok kadim gerçeği barındıran “Buz ve Ateşin Dünyası” adlı muazzam külliyat Akılçelen Kitaplar tarafından dilimize kazandırıldı!

GRRMarillion olarak da anılan kitabın yazımında Martin’e iki büyük GoT hayranı olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson eşlik ediyor. İllüstrasyonlar ise üstat Ted Nasmith (Yüzüklerin Efendisi) ile Michael Komarck‘a (Dungeons & Dragons) ait.

Kitapla ilgili arka kapak yazısına, örnek bölüme ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #388 : 07 Eylül 2017, 12:12:40 »
https://www.youtube.com/watch?v=-1Uy0BKtVsc Şöyle bir kitap olacak. O yüzden ön sipariş yerine kitabın baskısını, dizgisini, imlasını vb. kitapçıda inceleyip almayı tercih edeceğim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #389 : 07 Eylül 2017, 13:12:42 »
https://www.youtube.com/watch?v=-1Uy0BKtVsc Şöyle bir kitap olacak. O yüzden ön sipariş yerine kitabın baskısını, dizgisini, imlasını vb. kitapçıda inceleyip almayı tercih edeceğim.

Ooo... Ben bu videoyu çalıp habere eklerim :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.