Kayıt Ol

Cry, foe! Run amok! Fa awry!

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Cry, foe! Run amok! Fa awry!
« : 08 Ekim 2014, 01:42:15 »
Rowling, twitter'da oyun oynuyor.

Twitter'da bir takipçisinin "Rowling'in tweetlerine bir saat bakıp anlam çıkarmaya çalışıyorum." demesi üzerine, yazar twiterda bir anagram (Harflerinin yeri değiştirilerek oluşturulan bilmece)  yayınladı.

İşte anagram:  Cry, foe!  Run amok!  Fa awry! My wand won’t tolerate this nonsense.

Bunu üzerine tweetler gelmeye başladı. Kimisi tersten okunduğunda hp nin geri döneceği mesajını verdiğini iddia etti.

Bir takipçisinin   "Newt Scamander's History of New York Fauna: One town, my tale" demesine yaklaştın diye cevap verdikten sonra tahminler artmaya başladı.

Yazar neredeyse yarım saat  twitterdan canlı olarak tahminleri değerlendirdi ve sonunda ipuçları vererek hayranlarını yönlendirdi. Bir hayranın doğru cevabı bulmasıyla oyun sona erdi.

Newt Scamender only meant to stay in New York for a few hours.  (Newt Scamender sadece bir kaç saatliğine New York'ta kalma niyetindeydi.)

Bu anagramla yeni filminin senaryosu üzerine ipuçları veren yazar, senaryosunun kontrollerini bitirmek üzere olduğunu da ilan etti.

(Ben konuyu doğru yere mi açtım hiçbir fikrim yok:)   )

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Cry, foe! Run amok! Fa awry!
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2014, 09:07:24 »
Tüm akşam gerildim Twitter'da 'Ne diyor? Ne diyor?' diye, kendisi bu cümlenin 'senaryoda yer almadığını' ama tüm filmi açıklamak için sinopsisin ilk cümlesi olduğunu söyledi bir de.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2014, 19:29:06 »
Rowling de az değilmiş hani. Açıkçası uzundur takip etmiyordum bu kadını Twitter üzerinden. Etkin kullandığını bile bu haber ile fark ettim. Bence güzel bir strateji! O eskiden kendi sitesinde yayınladığı bilmeceleri bulmaya çalışırken harcadığımız saatler geldi de aklıma, ne güzeldi yahu. Haberini yapmak da ayrı zevkli oluyordu. (Çözümü için...)

Bu arada haberin portaldaki güncellenmiş hali için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2014, 20:33:31 »
Ben şunu çok merak ediyorum. Acaba kadın akşam çocukların gürültüsünden kurtulmak için bir kaç dakikalığına internete girip tweet okuyor. Sonra birinin tweetini görüyor "Aaa ben bi anagram yazayım, çok eğlenceli olur, hayranlarım sever." mi diyor?

yoksa menajeri arayıp "hey jo, senaryoyu bitirmek üzereysen tweeterdan duyur ama şöyle ses getirecek bişi yap. Film çekimlerine kadar milleti oyalasın. Çekimler başlayınca zaten fotolar sızdırırız." mı diyor?

Neler oluyor çok merak ediyorum. :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2014, 23:57:17 »
Yakında öğrenirsin Mercan, az kaldı meşhur olmana. Artık bize anagramlar mı yaparsın, diyagramlar mı, orası sana kalmış :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2014, 15:21:37 »
 :elf hazırım ihsan :fight: hazırım :D