Kayıt Ol

Zaman Hırsızı - Clive Barker

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Zaman Hırsızı - Clive Barker
« : 13 Nisan 2010, 21:25:32 »
Z A M A N  H I R S I Z I
Clive Barker

Can sıkıntısından kurtulmayı düşlerken, gerçek bir karabasana dalıveren çocuğun gerilim dolu romanı!

Korku edebiyatının dâhi yazarı kabul edilen Clive Barker’ın çocuklar için yazdığı ilk roman, yine
kendi yaptığı siyah-beyaz desenlerle daha da etkileyici. Sürükleyici, korkutucu, fantastik, ama
bir o kadar da düşündürücü öyküsüyle kitap okumayı sevmediğini düşünen çocukların bile bir solukta okuduğu kitap, gerçek bir gerilim klasiği.

Harvey, her çocuğu mutlu edecek, sonsuz mucizelerle dolu Tatil Evi’ni ilk gördüğünde, eğlenceden başka bir şey düşünmez. Hood’un yarattığı bu cennetin nimetlerinden sonuna dek yararlanmak, ağaç evinde Wendell’le oynamak, Lulu’nun odasında zaman geçirmek harikadır. Ancak Harvey, Tatil Evi’nde geçirilen her dakikanın korkunç bir bedeli olduğunu fark ettiğinde, kendisinden çalınan zamanı geri almak için zorlu bir mücadeleye girişecektir…

Kısa Bir Not:Bu kitap genelde çocuk kitabı olarak bilinir ama bence her yaştan çocuğa hitap eden bir kitap.Okumaya değer...
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Hırsızı / Clive Barker
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2010, 19:55:41 »
Bende okumuştum,gerçekten çok güzel bir kitap ve zamanın ne kadar önemli bir şey olduğunu bir kez daha hatırlatıyor :P
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2010, 20:02:23 »
Hmm kim verdi acaba bu kitabı sana :P
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2010, 20:22:58 »
Percy Jacksonu sana kim tavsiye etti?
Planemo Syndrome

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 01:36:17 »
Bu kitabı göğsünde bir çocuğun kalbi atan herkese tavsiye ediyorum.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2012, 23:32:36 »
Kitap belki çocuklar için yazılmış olabilir. Ama fantastik seven herkesin rahatlıkla okuyup beğenebilecekleri bir kitap. Kurgusu çok sağlam.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Ynt: Zaman Hırsızı - Clive Barker
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2014, 20:49:15 »
Keyif alarak okumuştum bu güzel kitabı. Çok güzel bir yerden yakalıyor çocuk olmayı: Can sıkıntısı. Tabi buna dair söylemeye çalıştıklarıyla rahatsız edici bir öğreticiliği amaçlamıyor yazar.

Hikayenin işleyişi çok güzel, hiçbir yerinde bir sarkma veya bocalama yok. Tahmin edilebilir kimi yerleri olsa da bu kitabın gizemine zarar vermiyor.

Karakterler çok farklı, hikayenin geçtiği ortam büyülü ve ürkütücü. Meraklandıran öğeler hiç eksik olmuyor kitap boyunca.

Hedeflenen yaş aralığına uygun bir dil ve imgeler var kitapta; ne çocuk okurun hayal gücünü ve zekasını aşağılayan bir tutum var ne de onun yaşını ve hassasiyetlerini umursamayan bir tutum var. Ne çok korkunç ne de çok basit. Clive Barker'ın iyi bir çocuk kitabı yazdığını düşünüyorum, yetişkinler için de iyi bir okuma sunuyor.

Çevirmeni de mutlaka anmak lazım. Bahadır Argönül tertemiz bir çeviri yapmış; garip gelen, çeviri kokan bir ifade yoktu çevirisinde.