Kayıt Ol

Alec ile Levi

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alec ile Levi
« Yanıtla #15 : 15 Haziran 2010, 15:24:53 »
Magical'ın söylediği kadar muallakta kaldığını düşünmüyorum ben. Tek eksiklik elfin neden bu kadar üzüldüğü. Anladığım çocukların öldüğüydü ve bunun doğru olduğunu düşünüyorum, eğer öyleyse ölümün her zaman için kötü olduğu gibi bir sonuca ulaşırız. Kapının arkasında çocukları kötü şeylerin beklediğine. Ama gerçek dünyada yaşamayan elfin çocukları ordan alıp diğer tarafa götürmesinde bu kadar üzücü bir yan bulamıyorum.

Bu noktanın dışında dikkat çekici bir eksikliği olmayan, huzur dolu bir hikaye olmuş. Beklediğimden kat kat iyi. Ben de Adra gibi devamının gelmemesi taraftarıyım. Aynı duyguyu yakalayamayabilirsin, ama eleştirilere dikkat et :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Haziran 2010, 15:43:30 »
Benim anladığım çocukların daima orada hapis kalacağı ve geri dönemeyeceğiydi.

Tam aksine, hüzünlü bir hikayeydi bence, huzurlu değil.
#rekt

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Haziran 2010, 18:36:29 »
Aynı duyguyu yakalayamayabilirsin, ama eleştirilere dikkat et :)
Korktuğum şey bu. İlkinin tadını hiç bir zaman yakalayamayacak ek yazacağım şeyler. Çünkü bu içimden gelendi, onlar zorunlu olarak yazdıklarım olacak. Yazacağım yerine deneyeceğim dememin nedeni de bu. Ben kararsız bir insanım ve de bir yazdığım bir yazdığıma uymaz. Pek içimden gelmeyerek sırf boşluklar dolsun diye bir şeyler yazabilirdim. Yoksa bunu yazarken devam etmeyi falan düşünmüyordum.

Kapının ardında çocukları kötü bir şey bekliyorsa, elfin onları oraya götürmesi sence kötü değil mi?

Benim anladığım çocukların daima orada hapis kalacağı ve geri dönemeyeceğiydi.
Evet, eğer devam tarzı bir şeyler yazacak olsaydım, çocuklar hep orada kalacak belki kötü bir cadı tarafın yenmek için bekleyeceklerdi :D

.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Haziran 2010, 10:52:15 »
Yazar hilesine başvur sende.. Bundan sonra olacak olayları anlatmak yerine bundan öncesinde olanları anlat :)

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Haziran 2010, 11:47:38 »
Tavsiye için teşekkür ederim :)

.

Çevrimdışı johnconstantine

• **
  • 167
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Her Şeyi Gören Faesla
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2010, 11:28:52 »
Şahane!
   Sorular kısmında Magicalbronze'a katılıyorum bir yandan, diğer yandan devam etme zorunluluğu gibi bir duygu hissetmen bunun üzerine ve bahsettiğin gibi ilki kadar güzel olmayacak bir şeyler yazman.

Bence bu kadar ön yargılı olmamak gerekiyor. Yani, aynı tadı elbette yakalayabilirsin. Ne bana ait olan bir hikâye, ne Baal'a, Amras'a, Malkavian'a, Magical'a... Genel olarak yazarlardaki bu korkuyu anlamıyorum, kendimden de çözmüş değilim. Bu duyguyu kırmak gerekiyor sanırım...

Neyse, gerçekten beğendiğim bir hikâye oldu. Çocukların masumluğu, ağacı anlatım tarzı. Hakikaten diğer arkadaşların bahsettiği gibi duygu yüklüydü. Ama sonunda o çocuk seslerinin olduğu yer neresi ? O ormandan neden çıkış yok ? Ve o cümlenin sonunda niçin ''Henüz...' yazıyor ? Ormanlar güzel yerlerdir ama hikâyedeki ormanın çıkışı yok, ardından elf sanki kötü bir şey yapıyormuş gibi duygular içerisinde, orman güzel bir yerse ki çocukların gittiği yer de güzelse, elfin sıkıntı duyması biraz çelişkili. Elfin görevi nedir ?Bunları istiyorum. :D :P

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2010, 19:31:57 »
Teşekkür ettim öncelikle.
Evet, o korkuyu malesef atamıyorum ben de. Bence bırakalım zamanla geçer. Yani umarım.

Çok şey istiyorsun ama :P
Elfin bildiği bir çıkışı yok. Ama diğer elflerin bir çıkış bildiğini sanıyor. O çocuk seslerinin geldiği yer, o ağacın sayesinde çekilen çocukların toplandığı yer. Elf kötü bir şey yapıyor zaten. O çocukları o seslerin geldiği yere götürüyor. Orman güzel fakat, gittikleri yer güzel değilse, çelişki yok demektir. Elfin görevi; ağaçtan gelen çocukları o yere götürüp, şeçenekleri sunmak.

.