Kayıt Ol

The Dark Knight Rises

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Dark Knight Rises
« Yanıtla #30 : 30 Temmuz 2012, 00:04:24 »
Öncelikle söyleyeceğim sözler 'Nolan yapmış yine yapacağını.' olacak. Buradan kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Duyuyorsa koltukları kabarmıştır şimdi. :P

Buradan Tom Hardy'nin de elini sıkmak isterim. Kendisinin, kötü karakteri bir Joker olamasa da Bane'in hakkını çok iyi verdiğini düşünüyorum. Suratının tamamını 1 saniye kadar görsek de film boyunca o azıcık görünen kısmıyla elinden gelenin en iyisini yapmış ve başarılı olmuştur benim gözümde. Bu düşüncemde, taktığı maskeden dolayı ortaya çıkan sesin de büyük etkisi olmuş olabilir pek tabii. Filmden önce her ağzı maskeliyi Darth Vader sandığımdan olsa gerek Bane'in sesini ilk duyduğumda ağzım kulaklarıma vardı.

Daha önce konuştuğum çoğu kişide Anne Hathaway'in oynadığı Catwoman'ın (ki Catwoman'dan çok Love Interest of Batman demeyi tercih ediyorum.) filmde eğreti duracağı düşüncesi vardı. Kendilerine söylemek istediğim söz 'Rahatlayabilirsiniz.' olacaktır. Hani olmasa da olurmuş, ancak durum beklendiği kadar kötü değil. Kendisinin oyunculuğu ise gayet güzel bu arada.

Olmasa da olurmuş demişken devam edeyim. Özellikle iki karakter için filmin son 20 dakikasına kadar 'Ya bunlar Nolan'ın favorileri diye mi buradalar? Amacınız ne sizlerin yahu?' demeden edemedim. Neyse ki filmin sonu neden orada olduklarına dair tatmin edici bir kaç neden verdi de film kadrosuna torpille alınmadıklarını anlamış oldum. :D

Filmin nispeten zayıf bulduğum kısmı ise ana hikayenin sunumu oldu. Tam olarak neyin eksik olduğunu ifade edecek sözleri bulamasam da orada beni tatmin edemeyen bir şeylerin var olduğunu söyleyebilirim. Bir kere daha izlediğimde beni neyin rahatsız ettiğini daha iyi anlayacağımı düşünüyorum. Bu arada çoğu kişinin çok iyi olduğunu düşüneceği son kısımlar ise adını vermek istemediğim bir yazardan çok etkilendiğimden olsa gerek bana pek de potansiyelini tamamen ortaya çıkaramamış gibi geldi.

Neyse, kısaca demek istediğim bi Alex, eaa pardon, bir Dark Knight olamasa da Dark Knight Rises'ın üçlemenin sonunu başarıyla getirebilmiş çok hoş bir film olduğudur. Gönül rahatlığıyla pamuk ellerinizi cebinize atabilirsiniz.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Temmuz 2012, 15:37:12 »
Açıkçası ben bu film serisini hiç beğenmiyorum. Sebebi filmin çok donuk ve durgun bir havasının olması, artık seslerden mi, müziklerden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama filmde, çizgi roman havasını çöpe atmışlar, ikincisi Batman bir dedektiftir, burada dedektiflik namına yaptığı hiçbir şey yok. Ayrıca Batman çoğu zaman kendisinden güçlü olan düşmanını zekasıyla alt eder, bunda o da yok. Sonra kullanılan araçlar ekipmanlar, batmanin havasından çok uzak. Arabası olsun, jeti olsun hepsi orijinalden çok daha değiştirilmiş. Sonra nerede batclaw, batbumerang gibi batmanin her zaman kullandığı ekipmanlar?

Açıkçası ben bu serinin ikinci filmini izlerken sıkılmış ve uyumuştum. Bu üçüncüsünde de aşırı sıkıldım da işte sonunu zar zor getirdim. İnsanlar neyini seviyorlar anlamıyorum. Çok durgun havası var, aksiyon sahneleri bile çok durgun. Burada Batman aklını, bilimi ve kimyayı ve kas gücünü kullanarak suçlara karşı savaşan biri yerine sadece araç kullanıp adam döven birisi olmuş.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Ağustos 2012, 20:55:20 »
The Dark Knight Rises! film güzeldi güzel olmasına ama görüntü vasattı ya arkadaş sanki film sinema çekimiydi... demek ki bizim sinemalarda imax kalitesinde bir filmi çözünürlüğü net bir şekilde seyredemeyeceğiz!!! yazık çok yazık.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Ağustos 2012, 21:12:30 »
Batman ve Spiderman bana çok vasat geldi. Ben mi tatminsiz bir insan oldum, filmler mi kötü geliyor bilmiyorum ama..

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 15 Ağustos 2012, 21:01:59 »
Müzikle aksiyon olmadığının kanıtıdır. Aksiyon filmi diye gidenler hayal kırıklığına uğrar. Çizgi romanı okuyup gidenler yine hayal kırıklığına uğrar. Süpriz yapmaya çok uğraşmışlar ama hiç biri süpriz olmadı.

Spoiler: Göster
Ne Bruce 'un ölmemesi, ne Bane 'in asıl adam olmaması ne de polis memurunun Robin olması.

10 üzerinden puan versem 6 derdim.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 15 Ağustos 2012, 21:24:18 »
Burada bu başyapıt seri hakkında bir tane bile iyi yorum olmamasına gönlüm el vermedi. Yazayım bari, başyapıt abicim. Serilerin son filmlerinin tek başlarına değerlendirilmeleri büyük haksızlıktır. Sen ikinci filmde The Dark Knight gibi sinema tarihinin açık ara en iyi blockbuster'ını çek. Çok büyük bütçelerle şimdiye kadar yapılmamış yeni bir tarz yaratma çabasına gir ve altından başarıyla kalk. Tüm bunları da yaşıtların daha kendini gösterme çabasındayken yap, sonra gelsinler "çizgi romana benzemiyor!" diye şikayet etsinler.

Ah Nolan, sana çok üzülüyorum.

İki kez Imax'te izledim bu filmi, yine şahane bir atmosfer, yine alıp götüren ve başından sonuna kadar bir kez bile saate baktırmayan bir film çıkmış ortaya. Bane gibi son zamanlarda gişe filmlerinde gördüğüm en iyi yazılmış ve üretilmiş karakterlerden birini barındırıyor. Bir diğeri de zaten bir film önceki Joker'di. Şimdi bu filmi onunla karşılaştırmak tabi ki haksızlık, orada Joker gibi, villain tarihinin ikonu var. Muhtemelen Heath Ledger ölmeseydi, bu filmde tekmili birden yer alacaktı. Joker, Bane, Kedi Kadın, Riddler, Robin belki Croc. hatta belki Harley Quinn. Bu haliyle bile, özellikle ikinci yarısındaki insanın tüylerini diken diken eden kısımlarla bir başyapıt bu film.

Batman ve Bane'in ilk karşılaştıkları, sadece su seslerinin ve diyalogların olduğu o muhteşem kapışma sahnesinde yerinizde titremediğinizi samimiyetle söyleyebilir misiniz? Bane o efsane sesiyle "you think the darkness as your ally!" dediğinde çenenizin seğirmediğini? Lütfen, samimiyet biraz!

Şu filme laf edenler, lütfen şimdiye kadar yapılmış iyi kabul edilen tüm gişe filmlerini bi gözden geçirsinler, tüm sinematografik ve senaryo bazındaki klişeleri kullanmadan. Kendine özgü tarzıyla bu kadar etkileyici başka kaç tane film bulabilecekler merak ediyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Ağustos 2012, 21:54:32 »
Burada bu başyapıt seri hakkında bir tane bile iyi yorum olmamasına gönlüm el vermedi. Yazayım bari, başyapıt abicim. Serilerin son filmlerinin tek başlarına değerlendirilmeleri büyük haksızlıktır. Sen ikinci filmde The Dark Knight gibi sinema tarihinin açık ara en iyi blockbuster'ını çek. Çok büyük bütçelerle şimdiye kadar yapılmamış yeni bir tarz yaratma çabasına gir ve altından başarıyla kalk. Tüm bunları da yaşıtların daha kendini gösterme çabasındayken yap, sonra gelsinler "çizgi romana benzemiyor!" diye şikayet etsinler.

İki kez Imax'te izledim bu filmi, yine şahane bir atmosfer, yine alıp götüren ve başından sonuna kadar bir kez bile saate baktırmayan bir film çıkmış ortaya. Bane gibi son zamanlarda gişe filmlerinde gördüğüm en iyi yazılmış ve üretilmiş karakterlerden birini barındırıyor. Bir diğeri de zaten bir film önceki Joker'di. Şimdi bu filmi onunla karşılaştırmak tabi ki haksızlık, orada Joker gibi, villain tarihinin ikonu var. Muhtemelen Heath Ledger ölmeseydi, bu filmde tekmili birden yer alacaktı. Joker, Bane, Kedi Kadın, Riddler, Robin belki Croc. hatta belki Harley Quinn. Bu haliyle bile, özellikle ikinci yarısındaki insanın tüylerini diken diken eden kısımlarla bir başyapıt bu film.

Batman ve Bane'in ilk karşılaştıkları, sadece su seslerinin ve diyalogların olduğu o muhteşem kapışma sahnesinde yerinizde titremediğinizi samimiyetle söyleyebilir misiniz? Bane o efsane sesiyle "you think the darkness as your ally!" dediğinde çenenizin seğirmediğini? Lütfen, samimiyet biraz!

Şu filme laf edenler, lütfen şimdiye kadar yapılmış iyi kabul edilen tüm gişe filmlerini bi gözden geçirsinler, tüm sinematografik ve senaryo bazındaki klişeleri kullanmadan. Kendine özgü tarzıyla bu kadar etkileyici başka kaç tane film bulabilecekler merak ediyorum.
Yöneticilere + rom verilseydi verecektim. Nolan özgün bakış açısı ile Batman'i beyazperdenin en iyi süper kahramanı yaptı. Diğer filmler bu seviyeye yaklaşamadılar bile. Beğenmeyen nasıl beğenmiyor, anlayamıyorum. "Ooof Batman varmış, ne dövüşüyordur bu şimdi!" diyerek mi gidiyorlar acaba. Nolan zaten durgun film yapan bir adam, en hareketlisi Inception. Gerisini siz düşünün.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 15 Ağustos 2012, 22:05:55 »

Var olması gerekenden farklı yansıtılan gerçeklikleri, gençlerin durmadan aynı şarkıyı söyledikleri bir evrende devamlı surette yinelemek ve bundan haz duymak saçmalıktır. Eğer siz bir Batman filmi çekiyorsanız bir Batman filmi çekiyorsunuzdur. Edebi açıdan, filmsel değer açısından ya da deistik über yargılar açısından bir şeyi hep ayrı bağlamda değerlendirirsen pek iyi bir iş yaptığımızı söyleyemeyiz.

Bazı şeyleri değiştirmeye gerek yoktur, bazı şeyler olduğu gibi güzeldir zaten. Bir işi o işe sevdalı olduğumuzdan değil de sırf para için yapıyorsak, o işi ne kadar iyi yaparsak yapalım, kafalardaki etik, güzellik ve diğer tüm felsefeler karşısında bir cesetten farksız düşünceler haline gelirler.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 15 Ağustos 2012, 22:26:36 »
Beğendiğiniz her şeyden para kazanıldığını öğrendiğinizde nasıl da dumura uğrayacaksınız. Bir gün para kazanma ihtimaliniz olan bir şey ürettiğinizde, buraya yazdıklarınızı okursunuz umarım tekrar.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 15 Ağustos 2012, 22:39:01 »
Bir işi severek yaparken para kazanmakla, bir işi sırf para kazanmak için yapmak arasındaki Everest'i aratmayan uçurumsal boyuttaki farklılığın nicesel varlığından bahsediyorken yapay bir zekanın uçurumdan aşağıya atlaması büyük bir ironi.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 15 Ağustos 2012, 23:54:08 »
Kimse söylemesin "Aksiyon yapmak gibi bir dertleri yoktu." diye. O zaman o gereksiz müzikler niyeydi. Ayrıca önceki Batman filmlerine gitmedim buna da çizgi romanlarda en sevdiğim karakterlerden Bane olduğu için gittim ve Bane 'i fazlasıyla güzel işlemişler. Joker 'in dahi çok üstüne çıkmış.
Fakat as adam olmaması sürpriz olmadı benim için. As adamı tahmin edememiştim o ayrı.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Ağustos 2012, 03:00:40 »
Filme dair nadir olumsuz düşüncelerimden biri Bane'in biraz 'tırt' bir şekilde ortamdan uzaklaştırıldığıdır.
Tom Hardy'yi tekrardan sadece gözleriyle bile neler yapabildiğinden ötürü tebrik edeyim. Bir de şunu koyup kaçayım:

There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Ağustos 2012, 11:20:22 »
Bir süredir buralarda değildim, konuyu şimdi görüyorum.

Filmi beğenmeyenlere baya bir laf etmişsiniz. Ben gayet usturuplu bir şekilde filmin beni tatmin etmediğini söylemiştim ama rahatsız edici bazı yorumlar okudum mesajımdan sonra.

Neyse bu konuyu uzatacak değilim tabii kendi adıma ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu film baş yapıt falan olamaz yine de çoğunluğun aksine ben insanların fikirlerine saygı duyarım. Beğendiyseniz ne mutlu size..

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 02 Ekim 2012, 17:56:45 »
Tom Hardy'nin oyunculuğu süperdi. Marion Cotillard'ın ölüm sahnesi hayatımda grdüğüm en yapmacık sahneydi. Bence izlemeyen çok şey kaçırır. sinemada 3 kere izledim birdaha izlesem yine sıkılmam o kadar iyiydi bana göre.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 17 Aralık 2012, 00:39:14 »
 Üçlemenin son filmini dün izledim. Kişisel görüşüm sinema tarihine güzel bir üçleme eklendiği yönünde. Mükemmel iki filmin ardından daha iyisi olabilir miydi dedirtse de Nolan'a teşekkür etmek lazım. Olumlu gördüğüm çok şey var ve birçok arkadaş yazdığı için ben tekrar değinmeyeceğim. Olumsuz gördüğüm noktalar hakkındaki görüşlerim şunlar;

1-  Marion Cotillard gibi bir oyuncunun canlandırdığı Miranda karakterinin ölüm sahnesi bence fiyaskoydu. Hem oyunculuk hem de kurgu olarak. Arka kasadaki polisimizin sağ çıkması da tam bir mucize olmuş.
2- Robin karakterinin en baştan tahmin edilebilir şekilde sırıtmamasını isterdim.
3- Batman'in Kedi Kadın'a olan aşırı doz güveni yer yer sıkıcıydı.

Her neyse, bu sıraladıklarım hariç güzel bir finaldi ve izlenmeye değecek bir filmdi.