Kayıt Ol

Napaolis - 1~11. - 31.01.11

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Napaolis - 1~11. - 31.01.11
« Yanıtla #15 : 04 Şubat 2011, 14:04:04 »
Oldukça güzel devam ediyor bu hikaye, takip etmekten zevk alıyorum.  :)

Biraz geç bir yorum oldu, özür dilerim bunun için öncelikle. Hikayedeki karakterler çok başarılı, her birinin kendi kişiliği, istekleri, hırsları ve davranışları oldukça güzel aktarmışsınız. İlgi çekici anlatımınız da aynı şekilde devam etmekte, yazı kendini okutuyor kesinlikle. Yalnız bir kaç eleştirim olacak.

Alıntı
    “Nerelisin?”
    “Buralı değilim, bunu bilsen yeter.”
    “Ne için buradasın? Ne suç işledin?”
    “Hırsızlık yaptım.”
    “Ne çaldın?”
    “Ekmek.”

Elanon önüne döndü ve başını dizleri üzerine koyarak dinlenmeye çalıştı.

Mesela buradaki geçiş çok ani olmuş gibi. Yani konuşma yarıda kalmış veya sonrasında yazılan bir paragraf çıkarılmış gibi görünüyor. Akıcı anlatımın aksadığı tek tük yerden biri olduğu için belirtme gereği duydum.

Bunun dışında oldukça tecrübeli ve Elanondan çok daha bilgili olduğunu bildiğimiz Anthrilién'in bazı konuşmaları ve davranışları karakterine ters düşmüş gibi geldi. Elanonla olan konuşmalarında olsun, kendine hakim olmakta olsun bir kaç mantık hatası var gibi gördüm. Mesela generalin suçunu kanıtlayamayacağını bile bile ona saldırması, hem de herkesin önünde bunu yapması biraz mantık dışı geldi bana.

Bunların dışında oldukça güzel bir hikaye olduğunu yeniliyorum ve tebrik ediyorum.

Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Sanora

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Napaolis Edebiyat
Ynt: Napaolis - 1~11. - 31.01.11
« Yanıtla #16 : 07 Şubat 2011, 00:21:07 »
Çok teşekkür ederim, eleştirileriniz harika eleştiriler.

O diyalog cidden sorunlu olmuş fark edememişim, yarın onu biraz daha düzgün bir hale getiririm. Ayrıca Anthrilién ile ilgili söylediklerinizde de haklısınız ama şöyle de bir durum var: Hikayenin ilk bölümü olaylardan çok daha sonra, hatta ilk bölümü hatırlıyorsanız cüppeli adamın kim olduğunu da çıkarmışsınızdır belki. Anthrilién diğer bölümlerde yani olayın geçtiği bölümlerde genç. Her insan gibi gençlik güdülerine de karşı gelemiyor, generali yumruklaması ondan kaynaklanıyor. Ama savaştaki kontrol kaybı ayrı bir şey, orayı hikayenin içinde anlatacağım.

Yeniden teşekkürler :)