Kayıt Ol

Yüzüğü alsaydı ne olurdu?

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
Yüzüğü alsaydı ne olurdu?
« : 13 Mayıs 2010, 13:30:34 »
sadece şunları soruyorum (belki böyle bir konu açıldıysa özür dilerim önce):
1:Boromir Frodo'dan yüzüğü alsaydı ne olurdu çok takıldı kafama :-\
2:Bir de Tolkien (nasıl hitap etsem acaba :-[) Boromir'i neden öldürmüş olabilir (çok popüler bir konu bu)?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Yüzüğü alsaydı ne olurdu?
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2010, 13:51:45 »
Boromir yüzüğü Frodo'yu öldürmeden alamazdı bence. Frodo çoktan yüzüğe bağlanmıştı ve iyi bir dövüşe girmeden yüzüğü asla bırakmazdı. Sonuç ise malum... Tıpkı Smeagol/Gollum'un yüzük için en iyi arkadaşını öldürmesi gibi...

Boromir yüzüğü alsaydı ne olurdu? Herhalde en kısa sürede Minas Tirith'e dönerdi ve yüzüğü kullanarak Sauron'u tahtından eder, Gondor ordularını zafere taşırdı. Fakat orada kalmaz, tüm Orta-Dünya'nın hakimi olmak için çabalamaya başlardı. Yüzük daha aşağısını kabul etmez çünkü. Belki babası Denethor ve kardeşi Faramir'i bile bu yolda ezip geçerdi. En sonunda kaçınılmaz olarak yeni bir karanlık lord doğardı.

Boromir neden öldü? Bu konuda ne söyleyebilirim bilmiyorum. Kitapta anlatılan Boromir kesinlikle sevdiğim bir karakter değildi. Bencil, dik kafalı ve fırsatçı biriydi çünkü. Yüzük'ü ele geçirmek için sürekli fırsat kolluyordu. Filmde canlandırılan hali, hobbitleri korurken öldürüldüğü sahnenin destanlaştırılması onu bugün daha çok sevilen bir karakter haline getirdi aslında. Bir nevi serinin hayranları ile barıştırıldı Boromir. Faramir'e yapılanlar ise adeta bir küfür gibiydi o ayrı (Kitapta Faramir asla yüzüğü Minas Tirith'e götürmeyi düşünmemiş, Frodo ve Sam'i serbest bırakmış ve onlara erzak yardımında bulunmuştur). Peki neden öldürüldü? Şerefini geri kazandırmak için, son nefesinde de olsa iyi bir şeyler yapması, kendine yakışır bir şekilde ölmesi için olabilir. Sonuçta o ölmeseydi Merry ve Pippin, Ağaçsakal ile hiç tanışamayacak, entleri Saruman'a karşı ayaklandıramayacaklardı.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2010, 14:58:15 »
Başka  bir konuda aynen bu sorularını sordun ve cevaplarını aldın. Yeni bir üye olduğun için ve forumlardada biraz deneyimsiz olduğunu düşünerek şimdiye kadar uyarmadım yada herhangi bir etkide bulunmadım. Lütfen açılmış konulara göz geçir. Kendi konularını kontrol et unuttukların varsa tekrar öğrenirsin.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2010, 15:00:49 »
tamam önerin için sağol...