Kayıt Ol

Nasıl olurdu acaba?

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
Nasıl olurdu acaba?
« : 13 Mayıs 2010, 13:38:17 »
Şimdi ben şöyle bir şey düşündüm. Diyelim ki Boromir Frodo'dan yüzüğü almaya çalışmadı ve kardeşi Faramir gibi yüzüğe karşı koydu (ölmesinin gerekli olduğunu düşündüğünüzü biliyorum tabii ki). Sizce Aragorn'la nasıl bir ikili olabilirlerdi?
Örnek: Muhteşem bir ikili olurlardı.
Örnek: Sürekli kavga ederlerdi.

Bunun gibi yorumlar bekliyorum...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Nasıl olurdu acaba?
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2010, 13:56:03 »
Her soruna ilk ben cevap veriyorum ama kusura bakmazsın umarım.

Boromir ve Aragorn, Gandalf ile Denethor gibi olurlardı bence. Birbirlerine saygı duyar fakat sevmezlerdi. Fikir ayrılıkları çok olurdu. Sonuçta Boromir tam babasının oğluydu ve Gondor  tahtının Vekilharçlara ait olduğunu savunuyordu.

Muhteşem ikili? Aragorn ve Faramir. Hatta şunu üçleyelim; Aragorn, Faramir ve Eomer.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2010, 14:56:08 »
Boromir Orta Dünya İnsanlarının kanını taşıyor babası Denethor gibi. Aragorn ise bozulmamış bir şekilde Numenor kanı taşımaktadır. Bu yüzden bu iki insan her ne kadar aynı tarafta çarpışsalarda doğumdan farklıdırlar birbirlerinden. Numenor insanlar daha elfvari kişilerdir. Sabırlıdır, ariftir, alimdir. Bu sebeple her zaman sürtüşeceklerini düşünüyorum bende.

Mit çok güzel birşey söylemiş muhteşem üçlüyü belirtmiş. Faramir Bey, Eomer, Aragorn sanki eskinin 3 insan soyuna gönderme yapar gibi farklı kökenlerden olmalarına rağmen sanki birlikte yetişmişçesine birbirlerine benziyorlar. Güçlüler, mağrurlar, atalarına saygılılar ve gururlu kişiler.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı karamaho

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2010, 10:12:59 »
bence  süper beşli olamalı Legolas,Aragorn,Eomer,Faramir,Boromir.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2010, 10:33:41 »
Hatta bu konu abartılarak ultra mega über süper ikibin üç yüz altmış beş kişi olarak uzatılabilir, ancak uzatmayalım daha bilgi içeren yorumlar paylaşalım. Post kasma yeri değil burası.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2010, 17:31:19 »
Boromir, kardeşi gibi yüzüğe karşı koysaydı zaten mağrur ve güçlü olduğunu gösterirdi bizlere.. Bu yüzden Faramir gibi Boromir'in de Aragorn'la anlaşabileceğini düşünüyorum.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı johnconstantine

• **
  • 167
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Her Şeyi Gören Faesla
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2010, 17:55:27 »
Zaten yazgılar farklı, yani Boromir, Gondor'un gerçek kralını ne kadar kaldırabilirdi acaba ? Ve Tolkien bunu çok güzel bir şekilde yansıtmış.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2010, 18:29:13 »
ya hiç fark etmediniz mi bilmem ama ikisi sürekli birbirlerini kolluyorlardı ama. tabii ki her iki sonuçta mantıklı.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2010, 12:05:22 »
İkisi birbirini dövüşlerde koruyordu evet. Başka seçenekleri var mı ki? Sonuçta işin ucunda ölüm var. Olmasa bile Aragorn, Boromir'i korur ve kollardı. Herkesi koruyacağı gibi... Aynı zamanda birbirlerine bir savaşçı olarak saygıları vardı diye düşünüyorum. Sonuçta ikisi de iyi dövüşçüler. Ama Aragorn tahta çıktığında işin rengi Boromir için değişecekti. Dediğim gibi o kral olmak istiyordu vekilharç kalmak değil. Kral döndüğünde vekilharçların sessiz sedasız kenara çekilmesini içine sindiremiyordu.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2010, 13:59:32 »
Ben asla Aragorn ve Boromir'in çatışacaklarını düşünmedim. Onlar harika bir ikiliydi. Ayrıca Boromir'in Aragorn'u üstü olarak gördüğüne hiç şüphem yok. Frodo'ya saldırmadan önce söylediği sözleri hatırlatmak istiyorum "Aragorn onunla neler yapmazdı! Fakat o istemiyorsa neden Boromir olmasın?" yüzük onu etkisi altına almadan önce Frodo'nun Minas Tirith'e gelmesini istiyordu. Böyle olmasa tek kelime etmeden Frodo'yu öldürür ve yüzüğü alıp şehrine dönerdi. Boromir sadece Yüzük tarafından tuzağa düşürülmüştür ve her ne yapmış olursa olsun şerefini koruyarak yiğit bir savaşçı olarak ölmüştür. Ne 'Aragorn'un Boromirle Ne de Boromir'in Aragorn 'la çatışacağını düşünmüyorum. İkisi de arkadaştılar ve Boromir yaşasaydı hep böyle olarak kalacaktı. Boromir Aragorn'a hiç bir kin beslemiyordu. Tek zayıf noktası yüzük oldu.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2010, 15:42:25 »
Yüzüğün doğasında vardır herkesi kandırabilmek o an her ne kadar Aragorn'un adı geçsede Boromir'in yüksek sesle söyledikleri yüzüğün ona fısıldadığı yalanlardan ibarettir. Zaten Aragorn yüzüğü istese yıllar önce yüzük ilk ortaya çıktığında Bilbo'dan alırdı bu kadar beklemez, Shire'ın sınırlarını korumaz yada Gollum yüzüğü kaybettikten sonra yıllarca aramazdı.

Mit doğru söylemiş bütün savaşlar bittikten sonra vekilharçlık görevini Faramirin alması daha olası geliyor bana. Kitabı okursanız göreceksiniz ki Aragorn kral olduktan sonra tebaasına karşı müşfik davranmıştır ancak adalet her zaman yerini bulmuştur. Mesela Gondor Aile Muhafızı Beregorn yasak yerde kılıç çekmiş ve kan dökmüştür. Normal şartlarda bu olayın cezası idamdır. Ancak Beregorn o çok sevdiği beyi Faramir ile Ithilende görev almıştır. Cezası Minas Trith'ten uzaklaşmak olmuştur. Boromir çok kritik bir anda yüzüğü almaya çalıştı. Bu yüzden adaletin yerine getirecek başka bir görev alabilirdi. Boromir açıkca şunuda demiştir "Gondorda artık Kral yok, Krala ihtiyaçta yok" ayrıca Gondor'un tahtına tartışmalı bir Kuzeyli Kolcunun oturup oturamayacağı üstüne bazı sözlerde sarfetmiştir. Boromir tabiki gururlu ve onurlu davranacak ve Aragornla anlaşacak. Sonuçta geçmişine saygılı ve sözüne sadık bir savaşçı.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2010, 17:38:09 »
Herkesin içinde bir Boromir vardır mutlaka...

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mayıs 2010, 19:01:15 »
Zaten ölmeseydi kralda olurdu gücede dengeyi getirirdi.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2010, 11:25:53 »
Bende ciddiyetle söylemedim zaten.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2010, 19:34:37 »
Azı fazlası yok wale bu işin. Hepimiz seviyoruz, ilgileniyoruz budur önemli olan. A kişisi çok biliyor b kişisi çok biliyor olayı bizler için hobi olan birşeyde geçerli olmamalı. Mesela Boromir rumuzlu üyemizin Boromir'i bu kadar benimsemeside bir yere kadar güzeldir. İnsanın yararlı şeylere kendini verebilmesi önemlidir. Ama işte bazen bu kendini adama çok körü körüne olunca insan yadsıyabiliyor.
Flame Light! Flee Night!