Kayıt Ol

Dresden Dosyaları Serisi - Jim Butcher

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Biz Hala Okuyamazken… Dresden Dosyaları 15′e Ulaştı
« Yanıtla #165 : 09 Mayıs 2014, 01:29:09 »

Dilimize sadece 4 kitabı kazandırılmış ve devamının gelip gelmeyeceği muallakta olan seri Dresden Dosyaları’nın yeni kitabı yakında Amerika’da çıkıyor.

27 Mayıs günü okurlarıyla buluşacak olan 15. kitap Skin Game için tüm dünyadaki hayranları daha şimdiden hararetli tartışmalara girdi. Aynı zamanda, Goodreads gibi sitelerde kitabın yaklaşan çıkış tarihi için çeşitli gifler ve sevgi sözcükleriyle okurlar heyecanlarını dört bir yana duyuruyor.

Kitabın konusuna dair herhangi bir şey demiyoruz, çünkü büyük spoiler olacaktır. Sadece 4 tane kitabını okuyabilmiş olmaktan duyduğumuz üzüntüyü, Harry Dresden kadar eğlenceli bir büyücüden ve Chicago’nun göbeğinde yaşanan tüm o fantastik olaylardan mahrum kalmaktan yaşadığımız burukluğu paylaşmak istiyoruz.

Pek umudumuz yok ama, belki biz de bir gün Skin Game’i dilimizde okuruz. Kim bilir…

Spoiler: Göster

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dresden Dosyaları Serisi - Jim Butcher
« Yanıtla #166 : 09 Mayıs 2014, 10:43:08 »
Eloğlu 15'i beklerken...

Boşuna sormayın arkadaşlar, İthaki'den bir cacık olmaz. Zaten 6.kitaba kadar teliflerini aldılar. 6'ya kadar bassalar bile(!) devamının gelmesi çok zor.

Daha da beklemeyeceğim aslında. İngilizce olarak okumaya devam edeceğim. Bir okur olarak yayınevinin beni böyle bekletmesine daha fazla göz yummayacağım.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 12 Mayıs 2014, 14:09:17 »
Geçenlerde Quizup'ta The Dresden Files başlığını görünce bir anlık heyecanla "Oo gireyim lan!" dedim, girdim.

İlk soru 11. kitaptan geldi.

Üzüldüm. :(
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 12 Mayıs 2014, 17:12:13 »
Aaaah ah!...ingilizce biliyor olmak için neler vermezdim!... :-\

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 12 Mayıs 2014, 18:59:33 »
Hiç bir şey için geç değil bence. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 12 Mayıs 2014, 21:22:03 »
Arkadaşlar ben yorumları görünce alıp okudum ilk iki kitabı ve pek beğenmedim ama herhalde beklentiyi yükselttiğim içindir. Sonrasında da aynı şekilde mi devam ediyor yoksa çizgiyi değiştiriyor mu kitaplar?
''think about it''

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #171 : 12 Mayıs 2014, 23:06:27 »
İkinci kitapta aksiyon daha çabuk başlıyor ve neredeyse sonuna kadar hiç dinmiyor.  Daha fazla karakter ekleniyor, Harry'nin dünyası hakkında daha fazla bilgi veriliyor. Ama çizgi hep aynı gidiyor, evet.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 21 Mayıs 2014, 18:23:55 »
Bugün 5.kitap olan Death Mask'a başladım. Peki satın mı aldım? Hayır.

Eğer bir akıllı telefon sahibiyseniz ya da tabletiniz varsa bana ulaşın, tüm serinin torrentini sizinle paylaşabilirim. (Ben de İhsan abiden çaldım 8)) Ben şu an iBooks ile telefonda okuyorum. Bugün başladım okumaya. Telefondan kitap mı okunur demeyin, çünkü ben çok dedim :D! Meğer gayet rahat okunuyormuş. Zaten bu tür uygulamaların (bu tür uygulamalar bedava ve pek çok çeşidi var) okumayı kolaylaştıran bir arayüzü var.

Sonuç: Dresden 5 metroda gülmemek için sürekli dudaklarımı ısırtarak başladı. Ayrıca hemen araya giren merak unsuruyla metrodan inip ofise girmek zorunda kaldığıma bin pişman oldum.

"İthaki'yi ne bekleyeceğim!" diye benim gibi isyan edenler e-kitap formatına mutlaka şans versin :). He evet, kitaplar İngilizce.

Önemli Not: Dresden ile ilgili yakın zamanda çok ilginç bir şey paylaşacağız *-*.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Patrick Rothfuss “Skin Game” İçin Yazdı
« Yanıtla #173 : 22 Mayıs 2014, 19:32:03 »

Kralkatili Güncesi serisinin yazarı Patrick Rothfuss, Dresden Dosyaları'nın son çıkan kitabı "Skin Game" için bir yazı kaleme aldı. Hem de ne yazı!

Biz okurlar Kralkatili Güncesi’nin üçüncü kitabı The Doors of Stone’u heyecanla bitirmesini bekliyor ve bu arada farklı kitapların geleceğini de biliyoruz. Peki bunun haricinde Rothfuss ne yapıyor? Jim Butcher’ın geçtiğimiz haftalarda çıkan ve bizim de duyurusunu yaptığımız Dresden Dosyaları 15: Skin Game kitabını okumuş ve Goodreads’ta bununla ilgili bir yazı eklemiş. Yazısında özellikle Dresden Dosyaları’nın “EN” sevdiği seri olduğunu örneklerle vurguluyor. Hatta her yeni kitap çıktığında oturup bir öncekileri tekrar okuduğunu öğreniyoruz.

Ya da iyisi mi bizler size hemen yazının M. İhsan Tatari tarafından çevrilmiş halini sunalım, kendi gözlerinizle neler yazdığına tanık olun.

Bu vesileyle hala Dresden Dosyaları’nı okumamış arkadaşlara da kısa sürede serinin ilk kitabı Fırtına Büyücüsü’ne başlamalarını tavsiye edelim. Serinin beşinci kitabının çevirisini de heyecanla beklediğimizi bir kez daha dile getirelim.

BURAYA tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz.

Haber: Hakan "magicalbronze" Tunç, M. İhsan "mit" Tatari

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 22 Mayıs 2014, 19:38:58 »
Adam hepimizi katlayacak kadar fanmış. Utandım vallahi.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #175 : 22 Mayıs 2014, 19:49:09 »
Alıntı
Editörü merhamet edip bana kitabın bir nüshasını yolladı. Muhtemelen talebimin yoğunluğu onu korkuttu. Ayrıca, kimse kocaman ve sakallı bir adamın ağladığını görmek istemez. Hiç hoş bir şey değildir

Güldürdü! O değil de ben hala okumadım bu seriye ya. Neyse kafamı önüme eğip usulca uzaklaşayım buradan, okuduğumda geri gelirim...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 22 Mayıs 2014, 22:22:45 »
Bu adamın bu tarz yazıları çok güzel oluyor yahu :) Çevirdiğimiz röportajında da bu tarz lafları vardı, neşeli adam vesselam. Biraz da kitabını yazmaya odaklansa süper olacak! :P
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 23 Mayıs 2014, 00:36:18 »
Adam serinin her yeni kitabı çıktığında tüm seriyi baştan okuyormuş yahu, yazmak için vakit bulamamasına şaşmamalı! :P...Ayrıca "Yüzüklerin Efendisi'nden bile daha çok..." falan yazmış, fazla abartmış sanki biraz.. :blink

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 13 Haziran 2014, 15:38:38 »
Rothfuss'un yazısını okuduktan sonra İngilizce olarak okumaya karar verdim bu seriyi. Hemen değil belki ama kesinlikle okumam gerek. Türk yayıncılar da beklenecek gibi durmuyor bu saatten sonra, boş bir umut gibi görünüyor bana. Belki çok popüler hale gelir, dizisi, filmi falan yapılırsa bi kaç sene sonra başka bir yayınevi yayın haklarını alıp baştan basabilir. Belki.

Adam serinin her yeni kitabı çıktığında tüm seriyi baştan okuyormuş yahu, yazmak için vakit bulamamasına şaşmamalı! :P...Ayrıca "Yüzüklerin Efendisi'nden bile daha çok..." falan yazmış, fazla abartmış sanki biraz.. :blink

Yüzüklerin Efendisi neden en çok sevdiği seri olmak zorunda olsun ki? Benim ve tanıdığım başka bir çok fantastik edebiyat okuyan kişinin de favorisi değil Yüzüklerin Efendisi.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 13 Haziran 2014, 15:57:04 »
İngilizce okuduğunuzda başta biraz sıkıntı çekiyorsunuz. Çünkü Butcher'ın dili kesik kesik, kısa ve devrik cümleler üzerine kurulu. Sokak İngilizcesi kullanıyor ki Harry'nin karakterine daha uygun olsun. Ama bu durumu çevirilerde görmüyoruz elbette. O yüzden bazen ters tepki yaratabiliyor, hemen ısınamayabiliyorsunuz diline, benden söylemesi.

Dresden Dosyaları'nın dizisi çekileli çok oldu. Sadece 1 ya da 2 sezon sürdü sanırım. Yönetmenin Bob ve Murphy yorumları çok tartışıldı hatta. Forumda konusu olacaktı.

Bir de... bunu söylemek için henüz çok erken ama beşinci kitap muhtemelen bu yıl içerisinde çıkacak. Çalışmaları devam ediyor. (Hayır, çevirisi / editörlüğü bende değil.)
Try to hide if you dare.