Kayıt Ol

Epiphone Les Paul mu, Gibson Les Paul mu ?

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Epiphone Les Paul mu, Gibson Les Paul mu ?
« : 23 Haziran 2010, 12:23:41 »
Arkadaşlar ben Ibanez kullanıyodum uzun zamandır. Artık daha profesyonel bir şeyler almanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Forumda da bu konudan anlayan üyeler var bildiğim kadarıyla ;D
 Les Paul almayı düşünüyorum ama bilenler beni anlayacaktır ki gibson u.s. Les Paul'ün fiyatı baya yüksek :hemk Bu yüzden Epiphone tercihimdir. Zaten Epiphone'un da üreticisi Gibson. Ama Epiphone'u Çin'de 15 yaşındaki işçiler yapıyo söylentisi kafamı kurcalıyo :-\ Gibson da Amerika'da bu işten anlayan adamlar tarafından yapılıyor. Şu ana kadar Epiphone'dan şikayetçi olan birini duymadım. Bi de tabi malzeme kalitesi değişir. Gibson'daki ebony ağacı daha çok kurutulmuştur mesela falan.. Ses kalitesi sorun değil sonuçta iyi bir amfi ve pedalla aradaki fark olabildiğince kapatılabilir. Beni endişelendiren ne bileyim 1 yıl sonra sapı kayarsa elimde kalır. Zaten parasını zor denkleştirdim boşa gitmesini istemiyorum aldım mı uzun süre kullanabileceğim bi gitar olsun istiyorum :ehi . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ;D