Kayıt Ol

Kara Büyü

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kara Büyü
« : 25 Haziran 2010, 16:23:06 »
  Bugün yeni bir okula başlayacaktım.Hem heyecanlı hem üzüntülüydüm.Heycanlıydım.Çünkü yeni bir okul,yeni arkadaşlar ve yeni öğretmenler vardı.Üzüntülüydüm.Çünkü eski arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi özleyecektim.Bu konu üzerinde biraz düşündükten sonra okula taktım kafayı.Acaba okula çabuk alışacak mıyıdm?İyi arkadaşlarım olacak mıydı?Okulda başarılı olacak mıydım?Hiçbirine cevap veremiyordum.Çünkü ne olacak bilmiyordum.Neler yaşayacaktım?
  Okul benden çoktan haberdar olmuş.Çoğu kişi kapının önünde beni bekliyordu.Bunu görünce hemen arabadan indem.Ve hemen 2 kişi atılarak kendini tanıttı.Adları Şerife ve Esra'ydı.Çok tatlılardı.Şerife esmerdi.Esra ise sarışındı.Okul çok güzeldi.Herkes sıcak kanlıydı.Daha ilk günden alıştım okula.
   Şerife ile yalnız kalmıştık.Şerife bana dönerek "Neslihan buraya yeni taşındınız olayları bilmiyorsunuz.Sakın geceleri dışarı çıkma"dedi.bende "Neden?"dedim."Her gece biri ölüyor.Ve katil ölüleri hep aynı yere bırakıyor." "Polisler önlem almıyor mu?" "Kimin ne zaman nasıl öleceğini bilemiyorlarki" "Peki katil ölüleri hep aynı yere bırakıyorsa polisler orda durarak katili yakalayabilirler." "İşin en garip yanıda bu.Katil ölüyü bırakmaya geldiğinde fırtına çıkıyor.Polislerde kulübeye sığınıyor.Katilde ölüyü bırakıp gidiyor.Polislerde tabii yakalayamıyorlar."dedi.Bunu duyunca biraz korktum.Merak ederek "Peki ölüler kaç yaş aralığında biliyor musun?"dedim."Evet.17 yani bizim yaşımızdalar.Ve çoğunluk kadın."dedi.Bu beni daha çok korkuttu.O sırada zil çaldı.Ve derse gittik.
Sadece susmak ıstıyorum;
Yalan ınsanları kaale almadan..
Haklıyken haksız gözuksem bıle kendımı savunmadan..
HUZUR bulmak ıstıyorum,gözlerımı kapayıp,kımseyı anmadan...
Sessızlığı dınlemek ıstıyorum,herseyı yasamıs gıbı yaparak...
[/size][/i]

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: kara büyü (inşallah beğenirsiniz)
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2010, 16:29:21 »
Sanırım bu senin ilk yazılarından biri veya ilk yazın. Öncelikle hayırlı olsun diyeyim o yüzden.  :)

Konun güzel işlenirse ilgi çekici olabilir. Başlangıcı gayet güzel, yalnızca biraz hızlı geçilmiş gibi olaylar. Kısa kısa yazacağını tahmin ediyorum ki bu iyi birşey alışmak açısından.

Göze çarpan birşey, noktalardan sonra boşluk bırakırsan çok daha rahat okunur. Sayfa yapısı bir hikayenin rahat okunmasında oldukça önemli çünkü. Anlatımın gayet hoş bu arada.

Tebrik ediyorum, daha düzenli bir şekilde devamını da okumak isterim.  :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2010, 16:42:53 »
evet bu benim ilk yazım. teşekkür ederim
Sadece susmak ıstıyorum;
[/size][/i]

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2010, 18:12:47 »
İlk yazın için tebrik ederim öncelikle :)
KoyuBeyaz'ın da söylemiş olduğu güzel bir konu seçmişsin kendine. Eğer özen verip yazmayı bırakmazsan eminim çok ilerleyeceksindir.
Ama gözüme çarpan bir hususu belirtmek istiyorum. Betimlemelere biraz daha önem vermelisin bence. Diyelim ki bir adamın bakkala gittiğini yazacaksın.

Bir böyle yazabilirsin:

"Adam bakkala gitti."

Bir de böyle yazabilirsin:

"Adam küçük ama hızlı adımlarla bakkala gitti."

Hangisi daha hoş duruyor. Bence ikincisi ;)

Yazılarının devamını beklerim.

Çevrimdışı Kara Kedi

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2010, 00:23:26 »
^^ Günlük tadında olmuş *-* Günlük galiba zaten ^^ Bugünle başlayınca öyle bir izlenime kapıldım. Böyle günlük tadınca olunca kendimi tam olayın içinde bulacaktım ki, yazın bitti U_U. Olayların akışını biraz daha yavaşlatırsan, duygulara daha çok yer verirsen daha iyi olacağı fikrindeyim ben de U_U.

Hikayenin devamını okumayı çok isterim *-* Bu katil kimdir, nedir, kimin nesidir, amacı nedir... Merak ettim şimdi *-*
"Yağmurlu bir günde,
Yola fırlayan yeşil, sarı kertenkele.
Bir otomobilin lastiği o koca kafanı dümdüz ettiğinde,
Yine bu kara mutlu olabilcek misin sence!"

(Roberto Totaro-Nirvana)

Trafik kurallarına uyalım ^^

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2010, 14:15:28 »
                                                                    2. Bölüm

Daha okula başlayalı bir buçuk ay olmuştu.Ölümler dışında hayatım gayet güzel gidiyordu.Sadece dersler biraz sıkıcıydı.En yakın 3 arkadaşım vardı.Şerife,Esra ve Ece'ydi.En çok Şerife ile takılırdım.Onla çok eğleniyorum.
  Sabah kalkıp okula gittim.Ve kapıdan girer girmez Şerife ağlayarak bana sarıldı."Ne oluyor Şerife" dedim.Şerife "Neslihan Ece"dedi ve daha fazla konuşamdı."Ece'ye ne oldu Şerife?Ne oldu?"dedim.Ağlayarak "O katil Ece'yi öldürdü."dedi.Bunu duyunca yere çöktüm.Ve ağlamaya koyuldum.İkimizde çok kötü bir şekilde ağlıyorduk.Ağlamanın fayda etmeyeceğini anlayınca ağlamayı kestik.Okul idaresine gidip izin aldık.Ece'nin evine gittik.Giderken karar verdim.Bu gece dışarı çıkacaktım.Katille yüzleşecektim.
Sadece susmak ıstıyorum;
[/size][/i]

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2010, 15:04:58 »
                                                               3.Bölüm

Ecelerden çıkarken gene kötü olmuştuk.Ve dayanamadık gene ağladık.Ama bu sefer kısa sürmüştü.Sonra Şerife kendi evine ben kendi evime gitmiştim.Eve gidince hemen odama çıktım ve yapacaklarımı planladım.Zaman çabuk geçmişti.Annem gelip beni yemeğe çağırdı.Bende inmek istemedim ama genede indim.Yemekte az bişey yiyip geri odama döndüm.Hep geceyi düşündüm.Neler yapcaktım?Neler olacaktı?Neler yaşayacaktım?Aslında biraz korkuyordum.Ama bu doğaldı.Ne de olsa ölüme gidiyordum.Neyse.Biraz yattım.Zaman çabuk geçti.Herkes uyudu.Kalktım.Evden çıktım.Ve sessizce yürümeye başladım.Etrafıma pek dikkat etmiyordum.Birine çarptım.Kim olduğunu öğrenmek için arkamı döndüm.Ve oda bana döndü.Karanlıkta gördüğüm kadarıyla çok yakışıklıydı.Sonra hemen önüme dönüp hızlı adımlarla yoluma devam ettim.Sonradan fark ettim ki beni takip ediyordu.Ne kadar hızlanırsam okadar hızlanıyordu.Ne kadar yavaşlarsam oda o kadar yavaşlıyordu.Ve fark ettim ki elinde bişey vardı.Bıçağa benziyordu.Katil olduğunu anlayınca çığlık atmaya başladım..
Sadece susmak ıstıyorum;
[/size][/i]

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2010, 15:58:11 »
Öncelikle ben de tebrik ederim.Kendine güzel bir konu şeçmişsin fakat hızlı ilerliyorsun Berre'ninde söylediği gibi betimlemelere dikkat edersen ve devamını getirirsen çok güzel bir yazı olacağa benziyor  ;)  :)
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2010, 19:23:17 »
Bölümler şu anda kısa.Gelecek bölümler uzayacaktır.Berre'nin de dediği gibi biraz kuru bir anlatımın var.Betimlemeler bir metne okunabilirlik katacağı için daha çok betimlemeye yer vermelisin. Senaryo herkesin dediği gibi güzel fakat senaryo haliyle kalmamalı.Sanatsal bir tat katmalısın.Kendini geliştireceğine inanıyorum.Ellerine sağlık :)
Spoiler: Göster

Çevrimdışı edi

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2010, 16:47:35 »
4. BÖLÜM

Nasıl olduğunu anlamadım. Bir an önümde belirdi. Ve beni tuttu. Ve “Beni kimseye söyleme sakın”dedi. Sesi çok etkileyiciydi. Ben sadece kafamı sallaya bildim. Elindeki bıçakla koluma “N” harfi çizdi. Ve beni öldürdüğü insanları bıraktığı yere bıraktı. Herşey çok hızlı gerçekleşti. Oraya gitmemiz. Beni bırakması. Geri gitmesi. Polislerin beni bulup şaşırmaları. Beni sorguya çekmeleri. Eve gitmem. Herşey çok ani olmuştu. Şaşkın ördeğe dönmüştüm. Eve gidince kimse bir şey demedi. Yatıp uyudum. Sabah olunca okula gittim. Hiçbir şey olmamış gibi. Fakat okulda çok çekecektim. Çünkü tüm okul beni kapıda bekliyordu. Ama düşündüğüm gibi olmadı. Herkes geçmiş olsun diyip gitti. Bundan çok memnun oldum. Sonunda Şerife’yle yalnız kaldım. Şerife bana “Bugün okula yeni bir çocuk geldi. Çok yakışıklı. Herkese seni soruyor.”dedi. Bende şaşkın bir şekilde “Ben mi?”dedim. O sırada çocuk geldi. Bu dünkü çocuktu. Yani katildi. Bana “Neslihan sonunda okula geldin.”dedi. Bende korkmuş bir şekilde “E e e e evet” dedim. Şerife “Ben sizi yalnız bırakayım.”diyerek gitti. Bende çocuğa dönerek “Ne işin var burada?”dedim. O “Beni, kim olduğumu, insanları neden öldürdüğümü, seni neden öldürmediğimi merak etmiyor musun?”dedi. “Evet.Merak ediyorum ama..” “Beni dinle o zaman. Adım Ömer.1,5 yıldan beri 17 yaşındayım.1,5 yıl önce seninle neredeyse ikiz olan bir kızı sevmiştim. O maalesef bir araba kazasında öldü. Babası ölümünden beni sorumlu tuttu. Bu yüzden bana kara büyü yaptı. Hep 17 yaşında kalacaktım. Ve önüme 17 yaşından kim çıkarsa onu öldürecektim. Ama ona benzeyen birini bulursam kara büyü bozulacaktı. Ve dün senle karşılaştık. O an kara büyü bozuldu. Şimdi senin soruna gelelim. Bu okula hayatımı devam ettirmek için ve seni görmek için kayıt yaptırdım. Şimdi her şeyi anladın mı?” dedi. Bende “Evet”dedim. Ayağa kalktı. Ve bana elini uzattı. Bende elini tutarak kalktım. Artık çok mutluydum. Çünkü ölüm olmayacaktı.
Sadece susmak ıstıyorum;
[/size][/i]

Çevrimdışı Raine Rachel Tallentyre

• *
  • 26
  • Delirmek bazen gerçekliğe verilebilecek en uygun t
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara Büyü
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2012, 11:09:48 »
4. bölüm pat diye herşey oldu bitti son bölüm için iyi bir eleştirim yok....
Delirmek bazen gerçekliğe verilebilecek en uygun tepkidir…

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara Büyü
« Yanıtla #11 : 23 Ağustos 2012, 11:42:22 »
Peh! Kara Kedi adlı üyenin şu yorumuna dikkat çekeyim.

Hikayenin devamını okumayı çok isterim *-* Bu katil kimdir, nedir, kimin nesidir, amacı nedir... Merak ettim şimdi *-*

Bence bu yorumdan sonra hikayeyi değiştirme gereği duymuş(en azından kendisi tarafından sonu yaklaştırma ihtiyacı gütmüş çünkü kendisi de merak eder olmuş.) ve bir olay bulmuş ve hemencecik bitirmiş.Bulduğu olay çok güzel devam ettirilebilir. Bu yorumdan sonra bence hikayenin gidişatı kötü yönde geliştirmiş yazar hanımefendi.

Ben olsam şayet o olaydan sonra her gece rüyasında o herifin yaşadığı anıları görmesini sağlardım. Ve "N" harfi her gece parlardı. Başka bir lanete çevirirdim.Adamın amacını ruh takasına götürürdüm işi uzatırdım. Ben hop deyip bitirmek kötü olmuş. Bitireceksende böyle bitirilmemeli.

Ayrıca; Betimlemeler sanatsal değeri artırır, sanat olmayanı sadece uzatır ve sıkar.

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar