Kayıt Ol

Vampirler Sevişiyor

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Vampirler Sevişiyor
« : 27 Haziran 2010, 13:03:19 »
Bana zamanında "gün gelecek vampirlerle ilgili filmler ve kitaplar sadece kadınlara hitap edecek. Kan emmek, insanların etlerini yemek, dünyanın tek hakimi olmaya çalışmak gibi temalar ortadan kalkacak; daha ziyade göz göze bakışmalar, anlamlı sessizlikler ve çok üzülen, üzüntüsünden çok yakışıklı hale gelen vampirler olacak" deselerdi karşılık olarak "arkadaşı bir dışarı alalım, hava alsın" derdim. An itibari ile piyasada otuz kırk tane vampirli kitap var. Hepsinin kapakları aynı. Önde vampir sevgilisi kanını emmediği için üzülen kız, onun arkasında da kıza kıyamadığı için onun kanını ememeyen vampir sevgilisi var. 500 sayfalık kitabı dolduracak kadar çok üzüldükleri için normal durmuyorlar, metallica pozu veriyorlar.

İnsan ırkının kökünü kazımak, canlı canlı etlerini yemek mi daha ayıp bir şey; yoksa an azından 700 yaşındaki adamların 16-17 yaşındaki kızlara dadanıp serseri, it kopuk gibi lise çıkışında beklemeleri mi etik olarak daha yanlış bir şey? Sonuçta biz de insanoğlu olarak doğadaki bazı hayvanları yiye yiye bitirdik. İnanılmaz ama gerçek! O yüzden yemeyi, içmeyi falan anlıyorum. İhtiyaçtır, zaruriyettir. Ama yediğin hayvanın bir de dişisine dadanmak, etrafında anlamlı anlamlı dolaşmak, romantik bir ilişki yaşamak? İşte o biraz ağır geliyor bana. Aşağı yukarı özetlenebilecek bir konudan 500er sayfalık 30 kitap çıkarmak da bambaşka bir ayıp. En son erotik olanı bile çıkmış; genç kızların tümü aklını yitirdi onlar zaten elde, biraz da orta yaşlı tatilci bayanların parasını alalım hesabında yayınevleri. Vampirin kabaran erkekliği ve kadının şehvetle aralanan dudakları. Çirkin geliyor bana böyle şeyler.

Erman Çağlar, Uykusuz dergi
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vampirler Sevişiyor
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2010, 13:07:01 »
Erman Çağlar'ın çok hoşuma giden yazısının yanında bir de ekşi sözlük yazarı violent'ın Twilight olayı hakkında yazdığı bir yorumu koyuyorum ama hakaret ve küfür içerdiği için gizliyorum da bir güzel.

Spoiler: Göster
bilinen bütün vampir mitlerini, efsanelerini daha ne varsa hiçe sayan, s.kip atan film, roman artık ne boksa. yıllardır vampirli film izler, bulunca vampir mitlerini falan okurum. bütün bunlarda vampirler insanlarla birlikte yaşayan bazı özellikleri insandan üstün olsa da birçok zayıflığıyla insandan üst bir konuma çıkamayan canlılar olarak gösterilmişlerdir. yani her ne kadar fiziksel olarak güçlü olsalar da güneş ışığında kül olmaları, kana olan zayıflıkları vampirlerle insanlar arasında bir denge unsuru olmuştur.
ama filmimizde durum böyle mi? öyle bir anlatılmış ki esas oğlanımız gelse rocco'yu s.kse kimse bir şey diyemez. tek eliyle araba durdurmalar mı istersin, ses hızında koşmalar mı? insanların düşüncelerini okuması da cabası.
hadi gücünü biraz abarttınız diyelim, bre labuşlar güneşe çıkmama sebebini nasıl olur da güneşe çıkınca parlıyor diye açıklarsın? sanki ulusa gidecek de etraftakiler "parlak çocuk" diyecekler beyimize... oğlum yazmadan, oynamadan önce iki dakika düşünün lan.
onu da geçtim bunun aşufte bir kız kardeşi var geleceği gördüğünü iddia ediyor. ama sadece bir şekilde görebiliyormuş, gelecek değişebilirmiş. aynen esra ceyhandaki uçan adam. arada uçuyormuş ama çoğunda kimse görmüyormuş hesabı. çocuk mu kandırıyonuz lan . zaten pek bir s.k de göremedi ama güzel kızdı allasen.
tuttuğunda elinde kalan bir tek bunlar da değil, yıllarca izledik, okuduk, öğrendik ki vampirler insan kanı olmadan yaşayamaz, hayvan kanı içerlerse de asla tam bir doyum elde edemezler. ama bizim veletlere bakıyoruz insanı, kanı bırakmışlar lise sıralarında sürtüp örgün eğitim haklarından faydalanıyorlar. bir de hiç uyumama meselesi var ki ona hiç girmeyelim.
e peki türk kızı neden sevdi bu filmi bu kadar? çünkü sansar tipli kızı koymuşlar, türk kızı kendisiyle özdeşleştirdi. baktı ki bizim sansarın sansarı kızımız elin cillop gibi delikanlısını kaptı, parmağında oynattı. bizim gebeş domates kızımız da dedi ki ben de bunları hakediyorum. olan yine biz genç erkeklere oldu, ne yapsak beğenmiyor zilliler.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2010, 13:12:01 »
Aaa bunun bi benzeri bi konuşmayı okulda 20'ye yakın kız karşısında yapmıştım da ölümden zor dönmüştüm :D

Alıntı
bre labuşlar güneşe çıkmama sebebini nasıl olur da güneşe çıkınca parlıyor diye açıklarsın? sanki ulusa gidecek de etraftakiler "parlak çocuk" diyecekler beyimize... oğlum yazmadan, oynamadan önce iki dakika düşünün lan.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2010, 13:15:32 »
Epic quest yapmışsın sen :D

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2010, 13:24:30 »
başlığı gören dalıyor :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2010, 13:25:26 »
Caps yok mu beyler diyip inciye döndürecek olan çıkacak mı diye bekliyorum

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2010, 14:09:48 »
Zuahah xD Vampir Billuru mu geçiyosun birader diyen de çıkabilir...
May the force, be with you.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2010, 15:31:46 »

Adam haklı beyler

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2010, 09:51:29 »
Erman Çağlar'ın yazısını ben de alıntılamayı düşünüyordum. Adam haklı.

Alıntı
İnsan ırkının kökünü kazımak, canlı canlı etlerini yemek mi daha ayıp bir şey; yoksa an azından 700 yaşındaki adamların 16-17 yaşındaki kızlara dadanıp serseri, it kopuk gibi lise çıkışında beklemeleri mi etik olarak daha yanlış bir şey?
try again fail again fail better

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2010, 10:29:16 »
Katılıyorum güneşte parlamamalılardı, katılıyorum bu kadar fanı olmamalıydı, katılıyorum saçmasapan bir film serisi var.

Ama katılmıyorum vampirler hep erotizm timsalleri olup her kaynakta sevişirlerdi. Hatta doğaüstü güçleri insanları etkilemek ve insanların arzularından faydalanıp onların kanını emmektir. Vampirler sadece sevişmeyi tercih etmez çünkü kan içmek sevişmenin 100 katı hazverir. Hiçbir vampir bu kitap serisinden önce aşık olmadı mı? Olanlar da var. Vampire Hunter D efsanevi animenin bir bölümünde aşık olduğu kızla beraber görünen bir vampir hatırlar gibiyim... Yok vampir 700 yaşındaymış kız 17 bunlar saçma... Ama diğer konularda haklısınız. Parlamamalıydı.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2010, 14:22:59 »
O işin geyik yani tabi ki; yoksa birine aşık olduğu için Masquerade'i ihlal etmek artık klasik bir oyun senaryosu olmakla birlikte Vtm'nin dizi versiyonunda yanlış hatırlamıyorsam bir Toreador ölümlü bir hatuna aşık oluyor ve kız adamın göğsünde yatarken adamın kalbinin atmadığını fark ediyor olaylar gelişiyordu falan.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index