Kayıt Ol

Olimpos Kahramanları

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Olimpos Kahramanları
« : 08 Temmuz 2010, 20:56:22 »

Evet yanlış görmediniz! Birçok kişinin hayranlık ötesine varan sevgisi ile tüm dünya çapında fırtınalar yaratan Percy Jackson ve Olimposlular serisi devam ediyor!!!

Yeni serinin adı "The Heroes of Olympus - Olimpos Kahramanları". Beş kitaptan oluşacak serinin konusu ise yeni melezler ile devam edeceğe benziyor. Benziyor diyoruz çünkü şu anda bildiklerimiz sınırlı.

Serinin ilk kitabı olan "Kayıp Kahraman"ın kapak görseli ile ilk iki bölümünü içeren ön okuması yayınlandı! The Lost Hero (Kayıp Kahraman)‘ın ekim ayında orijinal diliyle çıkacağı ve kısa süre içerisinde yine Doğan Egmont Yayınları‘ndan bizlere ulaşacağını belirtelim. İlk kitap genel olarak kayıp kahramanımız Percy Jackson’u arama maceralarını konu alacak.

Bu arada en önemli noktalardan bir tanesini hemen belirtelim. Kitabın yazarı Rick Riordan her yıl bir kitap çıkaracağını belirtti. Yani ilk kitap Kayıp Kahraman‘dan sonra gelecek olan ikinci kitabın çıkışı için 2011′in Ekim ayına kadar beklememiz gerekecek…

Doğan Egmont Yayınları‘ndan yayınlanan “Percy Jackson ve Olimposlular” serisinin de editörlüğünü yapan ve aynı zamanda “Olimpos Kahramanları” serisinin de editörlüğünü üstlenecek Esen Gür‘e sizler için merak edilenleri sorduk!

Yapmış olduğumuz bu keyifli röportajımızı okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Açıklayıcı ve samimi cevaplarından dolayı Esen Gür‘e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, kitap kapağının İngilizce ve Türkçe şekliyle röportajın içerisinde yer aldığını belirtiyor ve bir çoğunuzun merakla beklediği kısma geçiyoruz!

Kitabın ilk iki bölümünü içeren ÖN OKUMAsı huzurlarınızda! Çevirisini ve düzenlemesini yine Esen Gür‘ün yaptığı bu ön okumada heyecanınız bir kat daha artacak ve ekim ayını iple çekmeye başlayacaksınız!

ÖN OKUMAya ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz!

Umuyoruz bu haberimizden sonra serinin hayranları oldukça mutlu olmuştur. Daha sonrasında ayrıntılı bilgilerle yine karşınızda olacağız. Şimdilik röportaj ve ilk iki bölüm için keyifli okumalar!

Yazarın forumumuzdaki diğer eserleri:

-Percy Jackson ve Olimposlular
-Kane Günceleri
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Olimpos Kahramanları
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2010, 20:58:03 »
Melez Kampı'ndan yeni karakterler ile bu mitolojik dünyanın daha derinlerine inme fırsatını yakalıyoruz. Yeni bir heyecan sardı içimi, mutluyum. :)

En az "Percy Jackson ve Olimposlular" serisi kadar keyifli olacağından şüphem yok. Ön okumadan ve Esen Gür ile yapılan keyifli sohbetten de çok memnun kaldım. Esen Hanım'a sorularımıza cevap verdiği için bir kez daha teşekkür edelim.

Ve tabii ki Rıhtım'a! Aslan payı ona ait. :)

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2010, 17:31:23 »
Sabırsızlıkla bekliyorum :)
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2010, 01:14:14 »
Evet, zaten Percy Jackson serisinin sonundaki kehanet hepimizi bir beklenti içine sokmuştu.
Beklentimize yanıt veren R.R'a teşekkürlerimi sunuyorum, umarım beni duyuyordur  :P
Bu arada Rıhtıma da büyük teşekkür etmek gerek  :)
Planemo Syndrome

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2010, 18:33:19 »
Ah pek heyecanlandım bak şimdi. Ön okumayı okudum. PJO kadar güzel bir macera bizleri bekliyor beklemesine de, ne ara çıkacak bu kitabın türkçe çevirisi? Ben bir yerde aralıkta diye okumuştum. Umarım doğru değildir. Kasımda falan çıksın bekleyemem ben!
Bu arada rıhtıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı life

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2010, 19:30:01 »
Ekim ayında amerikada çıkıyor. Takip eden aylarda da Türkiye'de çıkacak :)

Percy Jacson and The Olympians

Çevrimdışı Atalante

• *
  • 22
  • V1-V1-V1 Tebrikler Türkiyeee!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2010, 22:21:00 »
röportaj için cooook teşekkür ederiz =)))) pj forever!! acaba ne olacak kitapta simdiden içimi yemeye basladıı :( ==))

Merlinsiz imza olmaz!! :lve :klp

Çevrimdışı Atalante

• *
  • 22
  • V1-V1-V1 Tebrikler Türkiyeee!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2010, 22:51:55 »
ama ama percy'ye ne oldu böhüüüüü bu kitabı istiyorummm :( kim götürdü perseusumuuu :((( böhüüüüüüüüü

Merlinsiz imza olmaz!! :lve :klp

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2010, 22:21:31 »
Birçok şeyi öğrenmek istiyorum. Şahsen bu çocuklarla ilgili süper tahminim var, şu arkadaşlardan biri mekanikle uğraşıyodu di mi? Şu kehanetle ilgili ilk kitap galiba. Ama şu hanımefendi kim acaba, onu da merak ettim ben... Daha doğrusu ben her şeyi merak ! Neyse bekleyelim görelim...ediyorum

Çevrimdışı annabeth

• *
  • 5
  • ANNABETH
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2010, 19:35:41 »
Aman tanrım!Ben o kadar bekleyemem!!
Percy Jackson Ve Olimposlular kadar zevkle okuyacağım hatta bitmesin diye okuduğum yeri bırakıp yeniden başlayacağım bir yeni seri olduğuna dair hiç bir şüphem yok.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2010, 21:49:51 »
İnanmıyorum, buna çoooooook sevindim :D Nasıl mutlu oldum anlatamam.Foruma çok teşekkürler bu haber için :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2010, 00:04:51 »
Tam çıkış tarihi belli miydi?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2010, 12:52:44 »
Sanırım hayır.

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2010, 19:38:22 »
percy yokmu artık..ama yaa

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2010, 23:08:38 »
Tam çıkış tarihi belli miydi?
Ben kitapçıda bi kitap gördüm percy jakson ve olumpuslular..... tam adını hatırlıyamıyorum ama ince, kapağında sanırım kılıç olan bi kitaptı bu kitap olabilir.
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”