Kayıt Ol

Jetonları hazırlayın!

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
Jetonları hazırlayın!
« : 09 Temmuz 2010, 10:25:38 »

Evet başlıkta da dediğim gibi jetonlarınızı hazırlayın.Jetonlar 1,5 lira olmakla beraber 1 roma tekabül eder.
Neredeyse hepiniz -ki ben o zamanlara rastlayamadım sadece eğlence yerlerinde yaşayabiliyorum- çocukluğunuzda bir Street Fighter için kaç para dökdünüz atari salonlarına.Eh işte o eski günlerin anısına bir kaç bir şey indirip birazda zaman harcamayı çocukluğunuza çok görmeyin lütfen.
Öncelikle indirmeniz gereken şey Mame buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Şimdik bir de nasıl kurulacağını anlatarak oyunlara geçiyorum,
Öncelikle açtığınızda karşınıza bir sürü şey gelecek şansınızı zorlayıp belki çalışır ayağına hepsine tıklamayın sadece Avaiblable kısmında olan indirdiklerinizi oynayabilirsiniz.Ama tabii ki oraya eklemekte biraz uğraştırır indirdiğiniz zipli dosyası Mame'in klasörünün içindeki "roms" klasörünün içine atıyoruz.Daha sonra Mame'i açıp File sekmesinin en altındaki Audit All Games diyorsunuz.Biraz bekleyip avaible kısmında indirdiğiniz oyunları oynuyorsunuz.Tabii oynamadan önce de bir şeyler var.Öncelikle karşınıza bir ekran gelecek O ve K tuşlarına basıp onu geçebilirsiniz.5 jeton atmayı ifade eder ki üstteki sayılarla olmalı oyuna başlama tuşu ise 1.Tab'a basarak zorluğu,kontrölleri vs. ayarlayabilirsiniz.Çok güzel options'u var sadece bir oyun için bile ayar yapabiliyorsunuz.Öncelikle kült olmuş bir oyunlar başlıyorum ki bu konuya giren çoğu kişinin indireceğini düşünüyorum,
Street Fighter değil,
Contra

İndirmek için buraya tıklayınız.Şimdi bir başka efsaneyle devam ediyorum
Street Fighter 2 diyorum,

İndirmek için buraya tıklayınız.

Şu anda aklıma oyun gelmiyor isteyen olursa eklerim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Jetonları hazırlayın!
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2010, 10:29:58 »
Mame uzuuuuun zamandır piyasada olan bir emülatör ve alanında oldukça başarılı. Kullanması nintendo emülatörlerine göre biraz daha karışık olsa da hemen hemen her oyunu çalıştırabilmek gibi büyük bir artısı var. Yalnız bu oyunları indirmek telif hakları gereğince kanunen yasak, unutmamak gerekir.

Yapılan bir paylaşım karşılığında da Rom istemek pek de hoş bir davranış değil ayrıca. Senden beklemezdim kusad...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2010, 10:41:11 »
Özür dilemekle beraber ben onu jeton mahiyetinde demiştim.Ama gerçekten bir hayli uğraştım bir harfi bile alıntı değil isterseniz internette aratın.Ayrıca bir çok oyunun telif hakları açık ben onlara bakarak yapıyorum merak etmeyin.Evet şu anda sıvıyorum.- rom alabilir miyim acaba?Canina gibi olmak istiyorum da. :D Ve bence uzun zamandır piyasada olması bu forumda bir konusu olmamasından doğan bir şeyle benim açmamamı gerektirmez diye düşünüyorum. (nokta)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2010, 10:53:54 »
Uzun zamandır piyasada olmasından kastım "bu başlığı açmana gerek yoktu" demek değildi :) Yanlış anlamışsın orada beni. Ben sadece bilgi paylaşımı için yazmıştım ilk paragrafı.

Alıntı yapmadan, kendi emeğinle bir şeyler paylaşmanı da takdir ediyorum. Forumların genel amacı da budur zaten. Bu şekilde devam et ;) Ama bunu rom toplamak için yapma...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2010, 11:46:23 »
Allah rızası için bir Rom olayı yok yani.Ayrıca Street Fighter 2'nin linki yenilendi artık çalışıyor.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2010, 15:20:15 »
İşte karşınızda
Mario Bros.

Buraya tıkla ve indir ve bir de buraya tıkla ve indir
Klasöre ikisini biredn atmayı unutmayın.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2010, 16:14:44 »
Street fighter 2 yi indirdim. Oynuyorum suan :P . Özlemişim ya Ryu ile aduket atmayı shoryuken çekmeyi :D . Teşekkürler kusad.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2010, 16:19:30 »
Aduket nasıl çekiliyor?Aslında çok iyi bilmem ama gel senle bir online atalım istersen ama kesin yenilirim yada bunu oynayalım beraber yada Contra fark yapmaz.Ooo gaza geldim ve şimdi benim ben sadece geçen sene tatil köyünde oynadım ama en az on liramı yedi işte karşınızda

X-Man;

İndiriver Ghari

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2010, 17:47:07 »
Arkadaşlar Mame efsanedir, bir aralar (ki o zamanlar) servet harcadığım atari oyunlarını hala daha boş zamanlarımda oynarım. Normalde öyle oyun seven bir insan değilim fakat bunlar ayrı bir şey. Ping bile bir çok devasa oyundan daha güzel geliyor yahu!

İşte benim favori oyunlar, şiddetle oynamanızı tavsiye ederim;

Cadillacs and Dinosaurs

İNDİR

---

Marvel Vs Capcom: Clash of Super Heroes

İNDİR

---

Metal Slug 2-Super Vehicle

İNDİR

---

Sunset Riders

İNDİR

Bulun, oynayın, oynatın...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2010, 17:49:32 »
Ooooley bir MAME sever daha ayrıca Clash of Super Heroes,Metal Slug 2'yi nasıl unuturum ben ya hatırlattığınız için çok teşekkürler...Ama linkler kırık bence Download'ın değil Download'ın bir üst adresini yazın.Bir tek Sunset Riders sağlam.Sunset Riders bu oyun muymuş bu oyun mükemmel ama adını unutmuştum.Çok sağolun Hocam.(Yav ben size nasıl hitap edeceğim konusunda kararsız kaldım iyi mi?) :D

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2010, 18:14:48 »

Cadillacs and Dinosaurs

Mustapha isimli karakterin çift tekme attığı oyun değil mi bu???!!! ama link bozuk lütfen çalışan bir lik yükle canım çekti bunu... Bi de D&D nin oyunu vardı ilk atari oyunu o da süperdi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2010, 18:15:57 »
Serverlarda oluşan yükleme ile her IP'ye yeni bir indirme linki oluşturuyor galiba çünkü bunlar çalışıyordu. Neyse indirme adreslerini verdim oradan download yapabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Temmuz 2010, 18:32:57 »
Yihhuuu artık linkler çalışıyor Lord Malkavian bu mükemmel oyun sizin için herkese öneririm;

D&D: Shadow of Mystara & Tower of Doom

İndir

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2010, 19:58:40 »
Bunların hepsini oynayıp suyunu çıkartmıştım zamanında :) Metal Slug serisi ile Marvelvs Capcom favorilerimden. Cadillacs and Dinasours, Mustapha karakterinin olduğu oyundur doğru. Hatta yurdumda oyunun adı genellikle "Mustafa" diye bilinir :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Temmuz 2010, 20:20:36 »
Sunset Riders bitti ama eğer gerçekten atari salonunda oynasaydım 167 lira verirdim. :D D&D: Shadow of Mystara & Tower of Doom'un linkleri değişti şimdi ona başladım çok zevkli herkese Elf'i öneririm cüce kötü yada ne biliyorsanız onu yapın.Bende online oyun oynamak isteyen yazsın buraya..