Kayıt Ol

D&D Online

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
D&D Online
« : 10 Temmuz 2010, 11:03:56 »
Irklar:
Oyunda 6 ırk var bunlar: warforged, drow, dwarf, halfing, elf ve human'dır.
Irkların Belirgin Özellikleri:

Warforged:
Bu ırk sağlam bir yapıya sahiptir ve kolay kolay zehirli skilleri yemezler.

Drow:
Bu ırk düşük can puanına sahip olsada büyülü saldırıları oldukça güçlüdür.

Dwarf:   
Dwarflar genel olarak yakın dövüş için kullanılırlar çünkü çok uyumlu bir can puanına ve yakın dövüş gücüne sahipler.

Halfling:   
Bu ırk çok yüksek atağa veya can puanına sahip olmasada oldukca şanslı ve hızlı olduğu için süpriz bir şekilde atağı çevirmeleri mümkün.

Elf: 
Elferin büyülü savaşda oldukca iyi olduğunu söylemek mümkün çünkü büyülü vuruşlara karşı özel güçleri vardır.

Human:   Humanlar diğer ırklara kıyas biraz klasiktir ama bunu düşmana karşı kullanıp savaşta dengemizi sağlayabiliriz.

Classlar: Ayrıntılı Bilgi (English) http://www.ddo.com/ddogameinfo/classes
Bard
Barbarian
Cleric
Fighter
Monk
Paladin
Ranger
Rogue
Sorcerer

Oyunda çift klas sistemide mevcut yani iki klası aynı anda seçmekte mümkün.
Oyundaki seviye sınırı doğrultusunda Multiclass yapabiliyorsunuz, Seviye sınırı 20, ve siz Paladinsiz.
15 paladin / 5 fighter yapıyorsunuz buda 20 levela denk geliyor.Yani Multiclass yapmış oluyorsunuz,isterseniz direk 20 Paladin'de yapabilirsiniz.

Dungeon'lar:
İsminden de anlayacağınız gibi bu oyun Dungeonlar üzerine kurulu.
Her Dungeon'ın farklı hikayesi ve gidişatı var.Hepsinde Ayrı tuzaklar,yapılması gereken şeyler var.
Mesela Dungeon sonlarında,Puzzle olabilir.Boss olabilir.Kilitli kapı olabilir veya aklınıza gelebilecek Fantastik herşey olabilir.

İlk Dungeonlara 6 kişilik partilerle girebiliyorsunuz(MAX).Daha sonraki Dungeonlar'da partinizi,Raid'e dönüştürerek giriyorsunuz.yaklaşık 20 kişi.

Oyun içi ekran görüntüleri:

Gerekli Linkler

Ana Sayfa : http://www.ddo.com/

Download  : http://www.ddo-europe.com/downloads.php

Register(Kayıt)  : https://trial.turbine.com/ddo.php

Not : Alıntıdır, oyun hakkında pek bilgim yok, oynayan birileri varsa lütfen anlatsın oyunu... Şimdiden teşekkürler =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: D&D Online
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2010, 12:02:09 »
Görüntülerine bakınca beni itti bu oyun. Başlığa büyük bir merak veheyecanla tıkladıysam da sonucu istediğim gibi olmadı. Drowların tipini beğenmedim. Anime gibi duruyor gözleri :P. Bir hinlik, hainlik ya da kötülük gözükmüyor o gözlerde.
Elfler de aynı durumda. Bence daha estetik olmalıydılar. Uzun kulaklı bir insandan farksızlar şu halleriyle. Halbuki bir Forgotten Realms oyununda bile bu iki ırk ne kadar güzel uyarlanmıştı.

İnsanları beğendim bir. Onlar yerinde olmuş bana göre.

Warforged ırkı nedir ne değildir bilmiyorum malesef.

D&D Online, hayallerim suya düştü screenshotlarınla. Belki oynasam beğenirim ama önyargılıyım şu anda.

Not: Şuradaki resim beni benden aldı.

http://www.ddo.com/component/morfeoshow/view/16

Dişi drowun elinde kırbaç yerine çalgı var -_-'. Patlat bir türkü.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2010, 12:09:21 »
Görüntülerine bakınca beni itti bu oyun. Başlığa büyük bir merak veheyecanla tıkladıysam da sonucu istediğim gibi olmadı. Drowların tipini beğenmedim. Anime gibi duruyor gözleri :P. Bir hinlik, hainlik ya da kötülük gözükmüyor o gözlerde.
Elfler de aynı durumda. Bence daha estetik olmalıydılar. Uzun kulaklı bir insandan farksızlar şu halleriyle. Halbuki bir Forgotten Realms oyununda bile bu iki ırk ne kadar güzel uyarlanmıştı.

D&D Online, hayallerim suya düştü screenshotlarınla. Belki oynasam beğenirim ama önyargılıyım şu anda.

Yapma be o kadar mı beğenmedin... Bi denesek mi diyorum belki oyun güzeldir anime drow'lara rağmen ? =)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2010, 12:13:06 »
Vallahi o kadar beğenmedim :D. Başka bir ad altında olsa oynardım fakat D&D olunca, kendi bünyesindeki ırksal ve karateristik özellikleri yansıtamaması beni derinden yaraladı. O dişi drowun elindeki çalgıyla diyecek söz bulamadım. Yanındaki erkek ne yapıyor caba şarkı mı söylüyor :D.

Bazı screenshotları çok güzel, haklarını yemeyeyim. Kendi sitesinde etkileyici görüntülere de sahipler fakat yukarıda da dediğim gibi ırksal özellikleri verememeleri D&D adına kötü bir durum.

Oynayan varsa buyursun anlatsın ama ^^. Ben çok önyargılıyım şu an. Oynayan varsa gelsin yıksın ben de oynamaya başlayayım. Bir oyun kazanmış olurum :P

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2010, 12:18:43 »
Vallahi o kadar beğenmedim :D. Başka bir ad altında olsa oynardım fakat D&D olunca, kendi bünyesindeki ırksal ve karateristik özellikleri yansıtamaması beni derinden yaraladı. O dişi drowun elindeki çalgıyla diyecek söz bulamadım. Yanındaki erkek ne yapıyor caba şarkı mı söylüyor :D.

Bazı screenshotları çok güzel, haklarını yemeyeyim. Kendi sitesinde etkileyici görüntülere de sahipler fakat yukarıda da dediğim gibi ırksal özellikleri verememeleri D&D adına kötü bir durum.

Oynayan varsa buyursun anlatsın ama ^^. Ben çok önyargılıyım şu an. Oynayan varsa gelsin yıksın ben de oynamaya başlayayım. Bir oyun kazanmış olurum :P

Sırf senin hatrına 3gb oyunu indirmeye başladım =D Yargılarını da kırım kırım kırmaya niyetliyim :P D&D karakterler hakkında pek bilgim yok ama, item değişiktir belki :P Orjinal sitesinde favori class filan gibi bişey gördüm, malesef ingilizcem de iyi değil fakat belki o çalgıcı kadınfarklı bi klas seçmiştir.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2010, 12:20:34 »
Nasıl indiriliyor ben hala çözemedim biri anlatas çok iyi olucak. :D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2010, 12:24:50 »
Download diyorsun, ddostandard.exe diye bir dosya iniyor. Onu çalıştırınca da oyunun kendisini indirmeye başlıyor ;)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2010, 12:25:34 »
Öncelikle "kadın" demek uygun olur mesaj değiştirildi Antiseptik.

O çalgıcı kadın için bir fikrim var Bard o sanırım. Ah ah :P. D&D kitaplarında dişi drowlar Bard olabiliyorsa bir problem yok ama yine de ben bu oyunu sevemeyip Allods Online'e geri dönüyorum. Çok yenilikçi durmuyor. Allods Online oynuyorum şu an, gayette memnunum. Level 40a doğru astral boyutlarda çarpışılıyor gemilerle. Oyun fantastik olsa da böyle bir farklılığı var. Bana o daha çekici geliyor.

İndirenlere iyi oyunlar :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2010, 12:27:32 »
O oyunu tanıtan bir başlık açsan da belki ilgimizi çeker biz de sararız ? =)

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2010, 12:28:28 »
Bende hata veriyor işte.
ne bu ya?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2010, 12:29:00 »
O oyunu tanıtan bir başlık açsan da belki ilgimizi çeker biz de sararız ? =)

Üşenmediğim bi ara açıcam aklımda olan bir fikir :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2010, 12:29:40 »
Bende hata veriyor işte.
ne bu ya?

Serverlarına girmene izin vermiyormuş sistemin. Firewall ayarlarına bir bak diyor.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2010, 12:30:40 »
Bende hata veriyor işte.
ne bu ya?

Şansına küs :P
Üşenmediğim bi ara açıcam aklımda olan bir fikir :D

Senden hayır yok galiba ben biraz araştırayım :D

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2010, 12:36:53 »

Önyargılarınızı yenmeniz gerektiğini düşünüyorum :)

Grafikler biraz kötü olabilir ama bunun nedenini hem eski bir oyun olmasına, hem de online oyunlarda büyük bir kitleye hitap edebilmek için biraz daha eski grafik motorlarının kullanılmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Ancak bazen sırıtan durumlar olsa bile grafik arkaplanda kalmalıdır :).

Oyunun büyük bir kısmı görev üzerine kurulu. Görevler ile hikayeyi takip ediyorsunuz, gelişiyorsunuz. Elbette "gideyim yaratık keseyim, level atlayayım" diyebilirsiniz ancak 1 saat görev yapmayla bir kaç gün yaratık kesmenin eşdeğer olduğu bir sistem bu. Bu da oyuncuları hikayeyi takip etmeye zorluyor. Bu nedenle oyunda küçük yaş oyuncular pek yok.

Oyunun en ilginç yanı, istediğiniz kişi olabilirsiniz. Şehrine tamamen bağlı bir savaşçı olup şan şöhret kazanabilirsiniz, kötü büyüler üzerine çalışıp ormanda dağda yaşayabilirsiniz, bir suikastçi olup kundaklama bile yapabilirsiniz. Hatta oyuna masaüstü D&D evrenini öyle bir koymuşlarki her yerde DM sesleri var; bir mağaraya girdiğinizde "Gözünüze ilk çarpan şey girişteki iskelet yığını, karanlıktan başka bir şey olmamasına rağmen içeriden çürümöüş et kokusu geliyor" gibi konuşmaları her yerde duyabilirsiniz. :)

İnternet üzerinden oynanan bir oyun arkadaşlarınızla toplanıp oynadığınız FRP oyunlarından alınan zevki vermez bana göre ama bu oyunda o kadar zevkli ki size aynı hissi tattırabiliyor bazen. Oynanış,kurallar masaüstü D&D sistemine göre. Yetenek puanları, skiller felan.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2010, 12:45:03 »
Önyargılarınızı yenmeniz gerektiğini düşünüyorum :)

Heh buyur kır önyargılarımı :). Dinliyorum.

Oyunun büyük bir kısmı görev üzerine kurulu. Görevler ile hikayeyi takip ediyorsunuz, gelişiyorsunuz. Elbette "gideyim yaratık keseyim, level atlayayım" diyebilirsiniz ancak 1 saat görev yapmayla bir kaç gün yaratık kesmenin eşdeğer olduğu bir sistem bu. Bu da oyuncuları hikayeyi takip etmeye zorluyor. Bu nedenle oyunda küçük yaş oyuncular pek yok.
Bu birçok RPG'de böyle zaten.

Oyunun en ilginç yanı, istediğiniz kişi olabilirsiniz. Şehrine tamamen bağlı bir savaşçı olup şan şöhret kazanabilirsiniz, kötü büyüler üzerine çalışıp ormanda dağda yaşayabilirsiniz, bir suikastçi olup kundaklama bile yapabilirsiniz. Hatta oyuna masaüstü D&D evrenini öyle bir koymuşlarki her yerde DM sesleri var; bir mağaraya girdiğinizde "Gözünüze ilk çarpan şey girişteki iskelet yığını, karanlıktan başka bir şey olmamasına rağmen içeriden çürümöüş et kokusu geliyor" gibi konuşmaları her yerde duyabilirsiniz. :)
Bak bu güzel işte. Basit ama işe yarar bir ayrıntı. Burda ekibi takdir ediyorum, iyi düşünmüşler. D&D farkını ortaya koymuşlar.

İnternet üzerinden oynanan bir oyun arkadaşlarınızla toplanıp oynadığınız FRP oyunlarından alınan zevki vermez bana göre ama bu oyunda o kadar zevkli ki size aynı hissi tattırabiliyor bazen. Oynanış,kurallar masaüstü D&D sistemine göre. Yetenek puanları, skiller felan.

Tabii bu kişilerin tercihine göre. O konuda yorum yapmam yanlış olur. Ben iki duruma da katılıyorum :D.

Grafikleri yenileseler hoş olur aslında. Son zamanlarda çıkan Online oyunların (bedava olanlar) grafikleri giderek gelişiyor. D&D gibi büyük bir firmadan daha iyi bir görüntü kalitesi beklerdim açıkçası :).