Kayıt Ol

İşlem Oyunu

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
İşlem Oyunu
« : 26 Temmuz 2010, 14:12:54 »
Merhaba arkadaşlar,

Bu oyun pazar günleri TRT 1'de yayınlanan (eskiden öyleydi şimdi ne zaman bilmiyorum) 'Bir Kelime Bir İşlem' oyunun işlem bölümü.Verilen sayıları bir kere kullanarak toplama çıkartma çarpma ve bölme ile hedef sayıya ulaşıyoruz.

1-2 haftadır delphi programıyla ilgileniyorum.İlk kez bir oyun yapmaya kalkıştım.Dün 8 saat boyunca bununla uğraştım.Fakat bir çok eksiği olduğunun farkındayım.Sizden isteğim yorumlarınızı ve gördüğünüz eksikleri veya hataları belirtmeniz.  :)

Not: Oyunu 1600*1050 bilgisayarda yaptığım için diğer çözünürlüklerde büyük kalıyor.Bu sorunu çözemedim henüz. :(

İşte Link: http://rapidshare.com/files/409271498/islem.rar
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ynt: İşlem Oyunu
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2010, 17:34:50 »
Allah matematiğimin belasını versin. Matematik ölsün istiyorum cidden.

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2010, 19:14:47 »
Matematiğin biraz gayret ve biraz da merak ile zor olmayan bir şey olduğunu düşünüyorum.Toplumumuzda da matematik zor damgası yemiş durumda ki bu beni üzüyor.Ben lise öğrencisiyim ve yapabildiğim 2-3 dersten birisi matematik.Ayrıca işlem oyunu içinde yorumlarınızı bekliyorum tekrar belirtmek istedim.Konuya giren çıkıyor :)

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2010, 19:19:39 »
Keşke matematiğim iyi olsaydı ve sevseydim de bu oyunu indirip oynayıp yorumlasaydım.
Spoiler: Göster
 Okuduğum bölümde matematik veya herhangi bir sayısal ders yok! nihahaha :D

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2010, 21:13:11 »
1 kelime 1 işlemi seyretmeyi seviyorum özellikle ailecek, beyin fırtınası şeklinde.  :D
şansıma ilk çıkan işlem kolaydı hemen yapıverdim, estetik açıdan biraz daha güzel görünebilir, bi de belki süreli olup olmaması konusunda bi seçenek olabilir.
ellerine sağlık.
+ +

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2010, 21:47:09 »
1 kelime 1 işlemi seyretmeyi seviyorum özellikle ailecek, beyin fırtınası şeklinde.  :D
şansıma ilk çıkan işlem kolaydı hemen yapıverdim, estetik açıdan biraz daha güzel görünebilir, bi de belki süreli olup olmaması konusunda bi seçenek olabilir.
ellerine sağlık.

Tavsiyelerini uygulamaya çalışacağım.Teşekkürler yorumun için.

Ayrıca büyüklük sorununu kısmen çözdüm ve bir şeyler daha ekledim.Yakın bir zamanda tekrar upload edeceğim.

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2010, 02:25:04 »
Bazı düzenlemeler yaptım ve yeniden upload ettim.Artık ekranda o kadar büyük gözükmüyor.