Kayıt Ol

Renksiz

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Renksiz
« : 24 Temmuz 2010, 19:58:35 »
'Karşı-itici füzeler devrede...'

Gemi hafif bir sarsıntı ile titredi ve gezegenin yörüngesinde çizdiği spiralleri yavaşlatmaya başladı. Bu son on sene içinde gelişen Siyah Madde Motorunun yüksek gücüyle yaratılan ve yüksek çekimli gezegenlere iniş sırasında ortaya çıkan sürtünmeyi minimuma indiren bir sistemdi. İnanılmaz düşük hızlarla inen gemi, sürtünme yaratmıyordu.

'Soğutucu kapsüller çözülmeye başlandı...'

Yirmi dakika sonra, ilk parmak hareketi ortaya çıktı. Bu ilk uyanan kaptandı ve ilk yaptığı şey kapsülden dışarıya doğru çıkmak oldu. Gemi, oda sıcaklığında tutuluyordu ancak bu uzun süre boyunca neredeyse mutlak sıcaklığa yakın bir sıcaklıkta tutulan vücutların ve tabi enjekte edilen metabolizma yavaşlatıcıların etkisinden daha kurtulamamış birisi için oldukça soğuktu.

"32 dereceye çıkar oda sıcaklığını. Ayrıca su çözücüleri çalıştır ve teknisyenleri uyandır."

Odanın içinde gezinen sıcak havanın etkisiyle hafifçe titredi komutan. Kapsülün içindeki soğuktan kurtulmasıyla beraber çözünen ve kısa süre sonra idrar ile dışarı atacağı metabolizma yavaşlatıcıların etkisinin geçmesiyle daha rahat hareket eder olmuştu. Uzun süredir yapmadığı şeyi yapıp derin derin nefes aldı ve gözlerini ovuşturdu. Kendisine ayrılan ve Yenilmez Sınıfı bir Savaş Kruvazörü olan Renksiz'in yatay durumunda en üst noktasına gelen, kokpitin hemen altındaki geniş odada duruyordu.

Gemi enine yirmi sekiz metre ve boyuna yirmi metreydi. Uzunluğu ise sadece altmış iki metreydi ki bu ovalimsi tasarım en yeni tür olan Yenilmez Sınıfındaki gemilerde vardı. Bu gemilerden şu anda galakside sadece on beş tane olduğunu sanılıyordu.

Dış katmanları alüminyum ve titanyum ile birlikte yapılmış her türlü şarta dayanabilecek bir tür alaşımdan yapılmıştı ve oldukça ağırdı. Füzyon Motorlarının yanında bir büyük Karşı-Madde Jeneratörü de eklenmek zorunda kalınmıştı bu yüzden ki Siyah Madde Motoruna da destek veriyordu bu sistem. Motorlar ve enerji sistemleri büyük geminin yaklaşık 20.000 metrekarelik alanının dörtte birini kaplıyordu. Su ve hava temizleyiciler ile diğer yaşam destek sistemlerini ekleyince üçte biri oluyordu bu boyut.

Komutan kel kafasını kaşıdı ve bir kez daha derin nefes aldı. Bir kaç dakika kadar sonra teknisyenler ve pilotlar kokpitte toplanmış olurlardı. Aynaya baktı ve iç çekti. Hala çıplaktı. Aynayı kenara iterek dolabına girdi ve bir kaç parça giysi giydikten sonra üzerin rütbelerini gösteren bir kaç madalyayı taktı, ardından kokpite çıkmak üzere hazır olup olmadığını kontrol etti.

"Aerologları ve Fizikçileri de uyandır."

Komutan hiç tereddüt etmeden odasının sonundaki spiral merdivenlere doğru ilerledi ve yukarı çıkmaya başladı.
#rekt

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Ynt: Renksiz
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2010, 21:45:07 »
EVE fan fiction'u gibi bir şey olabilir de, olmayabilir de...

Göreceğiz.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2010, 22:43:45 »
EVE fan fiction'u gibi bir şey olabilir de, olmayabilir de...

Göreceğiz.

I-ıh. FF yazmayı hiç sevemedim. Özgün bir hikaye olacak tamamen. :)
#rekt

Çevrimdışı mimoza

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2010, 01:06:35 »
bence güzel sanki birazda film tadında :D devamını bekliyoruz tabi varsa :D
Magicians!!! Göklerde bir yerde!!!

http://www.kayiprihtim.org/forum/joel-robert-magiciansin-kurtulusu-bolum-123456-t6728.0.html

Yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2010, 01:09:48 »
Senin elinden bir SF okumak hoş olacağa benziyor. Giriş sade, güzel olmuş. Esas yorumumu biraz konuya girdiğin zaman yapacağım. Eline sağlık. =)
May the force, be with you.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Renksiz 2
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2010, 02:09:04 »
"Herkes burada mı?" Komutan boğazını bu sözden sonra temizledi. Bir kez daha tekrar etmesinin iyi olacağını düşündü. "Herkes burada mı?"

Bir kaç mırıltı duyuldu ve komutan bunun adamların daha yeni uyanmış olmalarına bağladı. Seslerinden tanıdığı kadar çalışması gereken kısım buradaydı ve yeterliydi. "Profesör Lauru burada mı? Atmosfer ölçümlerine baktı mı?"

Bir kadın sesi önce bir şeyler söylemeye çalıştı ancak sesinin geçmediğini fark edince mikrofonu açıp ona konuşmaya başladı. "Alınan örneklere göre yüzde 5 metan, yüzde 40 oksijen ve yüzde 25 karbondioksit var. Önemli olarak bunlar. Yüzde 1-2 civarı su buharı mevcut. Teorik olarak hiç bir sorun yok, nefes alınabilir bir atmosfer gibi gözüküyor."

"Teorik olarak? O halde ilk inen adamlarımın maske takmalarını öneriyorum." dedi komutan sol tarafta oturan pilotlara bakarak.

Ana kokpit, üstten bakınca bir pizza dilimi gibi görünecek yapıya sahipti ve uç noktasından iki yanına doğru özel geliştirilmiş camlar mevcuttu. Gezegene girme aşamasında olan geminin dışında olanlar çok net bir şekilde görülüyordu.

Kokpit, en ince yerinden en kalın yerine doğru yükselen bir yapıdaydı ve on iki tane basamak vardı. Tüm kokpiti en ortasından geçip, en ince noktasındaki komutan koltuğu ve masasının önüne kadar gelen düz bir yol vardı. Sol tarafta pilotlar oturmaktaydı şu anda, sağ tarafta ise mühendisler ve profesörler.

"Kara yapısı ne durumda? İniş yapılabilecek yer seçildi mi?" dedi bir yandan önündeki bilgileri tararken.

En arkalardan bir adam yerinde kıpırdandı ve beyaz önlüğünün kolunu kaldırarak mikrofonu kendine döndürdü. "Kıtalar kuzey kutbu ve güney kutbunun etrafında toplanmış durumda. Yapılan hesaplara göre..." Önündeki ekranda bir kaç pencere değiştirdi, "...Evet, kendi etrafında dönme süresi dünyasal bazda otuz beş saat yaklaşık. Tavsiyem ekvator çizgisi üzerinde küçük bir kıta var, oraya inmemiz yönünde. Çünkü oldukça sert bir zemini var."

"Güzel, o halde. İnişe kalan süre... Yaklaşık yirmi saat. Atmosferin ilk kısmını geçtikten sonra dört keşif gemisini kuzey kıtalarını keşfetmek üzere kaldırmanızı istiyorum." Derin bir nefes aldı ve önündeki dokunmatik ekranı kapattı. "Beyler, yemek yemek istiyorum. Aşçıları uyandırmadığımıza göre, aranızda güzel yemek yapan var mıydı?"

Kapısına sert bir şekilde vurulmayla uyandı komutan. Kafasını hızlıca kaldırdı ve etrafına bakındı. "Kim o?"

"Efendim hemen gelseniz iyi olacak, bazı gariplikler bulduk."

İneli bir saat olmuştu, pilotların çıkmasının üzerinden ise yaklaşık bir buçuk saat geçmişti. Asıl görevlerden olan gezegenin keşfi, öncelikliydi ve kimse dışarıya çıkmadan önce onların dönmesi bekleniyordu. Bir kaç saat kestirmek istemişti komutan ancak sanırım bu olmayacaktı.

Kapıya yöneldi ve sürgülü kapı açıldı. "Sorun nedir?"

"Bazı yapılar bulduk... Makineye benzer yapıda bazı şeyler. Ne işe yaradıklarından emin değiliz ancak bu gezegen üzerinde geçmişte veya şu anda bir başka uygarlığın var olmuş olabileceği ihtimali var."

Komutan hızlıca adamı içeri çekti ve sürgülü kapı kapandı. Merdivenlerden yukarı çıkmak üzere hareket etti ve sonunda kokpite çıktı. On beş adam ve beş pilot ona bakıyorlardı.

"Ceti 12'ye bilgi göndermek ne kadar sürer?"

Adamlardan bir tanesi ekranda bir şeylerle oynadı. "Yaklaşık 70 gün, yıllardır yapılan gibi bu bir kopuk kolonileşme efendim."

"Pekala, Keşif Kruvazörlerinden birisi ile yola çıkın ve Kara Madde silahı yükleyin. İki pilot, bir fizikçi, bir jeolog, bir biyolog ve kimyager istiyorum. Bu adaya yerleşimi kurmaya başlarken o makineleri inceleyeceksiniz. Aynı zamanda uyduları çalıştırmanın zamanı geldi bence. Gezegenin tamamına dair resimler istiyorum. En hızlı şekilde çeksinler o resimleri."

Bir kaç tane onay sesi geldi ve komutan derin bir nefes aldı.
#rekt

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2010, 02:45:07 »
Olaya birazcık girmişsin. Hoş olmuş. Yeni bölüm güzel olmuş. Merak ettim şu uygarlığı, yeni bölümü bekliyoruz efenim  =)
May the force, be with you.