Kayıt Ol

Hades

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hades
« Yanıtla #15 : 21 Haziran 2010, 19:15:39 »
iyi ile kötü aynı yerde olmalı ve rekabet oluşmalığı çoğu kişi hoşlanmasa da bu durumdan

Ben de bunu söylemeye çalışmıştım :)

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Temmuz 2010, 03:43:40 »
Bu haksizlik konusu uzerinde biraz dusundum ve bir takim sonuc cikarttim kendime;

Ilki, binlerce yil once yasamis insanlarin bahsedilen iki tanriyi(Zeus ve Hades) erisilmesi oldukca guc yere yerlestirmis olmalaridir. Sizin iyi olarak tanimladiginiz Zeus gogun ulasilmaz uclarinda ve yine sizin kotu olarak tanimladiginiz Hades yerin ulasilmaz derinliklerinde.

Ikincisi, mitolojide rekabet ortami olusmasi icin iki karakterin ayni bolgede olmasina gerek yoktur bana gore. Ayni zamanda Hades, alintida da belirtilmis oldugu gibi kotu degildir. Bu yuzden iyi-kotu catismasi bu ikili arasinda gerceklesemez.

O artık ölüler ülkesi tanrısıdır, korkunç bir tanrıdır ancak kötü değildir.

Zeus'a bakacak olursak o da tam anlamiyla iyi degildir. Zeus'un adaleti korumasi kendisini iyi yapmaz. Ki kendisi oldukca gaddardir, Hades'ten korkuldugu gibi ondan da korkulur.

Tabi bunlari Zeus'u iyi olarak, Hades'i de kotu olarak kabul ettiginizi farzederek yazdim.
Dusunuyorum da; durust, sozunden donmeyen ve yer altinin tum zenginliklerine sahip olan bir tanrinin bunlarin yaninda bir de Oluler Diyari'nin sahibi olmasi ve bu yuzden kotu olarak nitelenmesi ne kadar uzuntu verici.

Ve son olarak gunumuzdeki insanlar genelde rekabetten hoslanirlar, bozuk bir turkceyle neden tam aksini iddia ettiginizi de anlamis degilim dogrusu.
Bir de kucuk ekleme: Soylemeye calistiginiz olguyu lutfen anlasilir bir bicimde ifade ediniz. Daha sonra da bunu soylemeye calismistim demeyiniz.
Evet, farkindayim cok gec cevapladim lakin mesajlarinizi okuduktan sonra ilk kez cevap verme istegi hissettim. Turkce karakterleri kullanamadigim icin ozur dilerim.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2010, 17:30:02 »
Selena dizisini izledikten sonra tiksinmiştim ama Titanların Savaşı'nı izledikten sonra olanı biteni anladım. Çok ilgimi çekti doğrusu.