Kayıt Ol

Gönlümüzün Şampiyonları

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Türkiye'den Dörtte Dört
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2010, 13:46:18 »
Yahu bizimkiler çok çabuk havaya giriyor. Son 1 dakika kala obaa kazandık bu maçı da deyip de işi bırakmamayı öğrenememişler hala. 2008 de miydi bir takıma daha böyle yenilmiştik, rezaletti.

Sorma yahu. Baktılar maçta heyecan kalmadı, bir iki sakarlık yapıp son ana kadar diken üstünde tutalım şu seyircileri, dedi herifler. Şans bizden yana olmasaydı, çok ağır eleştirilebilirlerdi.

Yine de ben bu turnuvadan umutluyum. ABD ve İspanya dışında, pek de korkum yok. En aşağı yarı final. :)

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Eylül 2010, 14:10:35 »
Ben dörtte dört yapmamızı geniş bir kadromuzun olmasına bağlıyorum. Birinin yapamadığı benchten bir adam gelip yapabiliyor. Örneğin daha önceki şampiyonlarda benchten gelen sayılar onbeşi i geçmezken şimdi bunu otuza,kırka çıkarabiliyoruz.

Dünkü maça hem yorgun hemde yunanistan maçının rehaveti ile çıkınca az daha yeniliyorduk. Neyse ki kazanmayı bildik. Bu takım gerçekten finali hakediyor.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Eylül 2010, 14:58:29 »
Futbolcular haftada iki maç oynadı mı isyan ederken bu adamların çıkıp arka arkaya oynayıp bir de 4 te 4 yapmaları gerçekten takdir-e şayan.

ben maçın ikinci yarısına yetişebildim bu sefer ve iyiki de öyle olmuş. Geriye düşüp yamulma dönemini değil de toparlanışa şahit oldum. Bir iki yerde yetişip yetişip çok fena bıraktılar gerçi. Neyse ki teknik direktörümüz bu işi biliyor. Hemen yedekler hemen bi motivasyon. İşi kurtardık derken bir de son dakika süprizi yaşıyorduk az kalsın :)

Neyse yine de harikulade oynadık tebrikler hepsine. Mehmet Okur neden yok bu arada. Sorun mu var Federasyonla arasında?

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 02 Eylül 2010, 15:04:18 »
Neyse yine de harikulade oynadık tebrikler hepsine. Mehmet Okur neden yok bu arada. Sorun mu var Federasyonla arasında?

Mehmet Okur NBA'de forma giydiği Utah Jazz takımının LA Lakers ile yaptığı Playoff maçlarından birinde sakatlanmıştı. Birkaç aylık bir tedavi süresi gerekliydi diye hatırlıyorum, ciddi bir sakatlıktı. Büyük ihtimalle bu yüzden yok milli takımda.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Eylül 2010, 15:31:50 »
Teknik direktörümüzün de özverisi takdirden ötesini hak ediyor. Adam bağırsak kanseriymiş, tedaviye gitmeyip bu maça gelmiş takımın başında olabilmek için. Sabah haberlerinde dinledim. Helal olsun...

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2010, 15:42:16 »
"Ersan'ı izlemek kadar... Büyük bir... Keyif yok... Büyük bir... Keyif yok... Yok... Yok..."

Kaan Kural.

4'te 4 yaptık. Dört maçıda heyecan içinde izledim. Grup birinciliğini garantiledik. Akşam ki Çin maçı formaliteden ibaret olsada Ankara seyircisine galibiyet ile veda etmek istiyor 12 Dev Adam. Şimdi ki hedefimiz bir sürpriz olmazsa Yeni Zelanda olacak. Taraftarımızında desteğiyle yolumuzun açık olduğuna inanıyorum. :)

Hep destek, tam destek... :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2010, 12:36:28 »
Türkiye'den Beşte Beş Grup Liderliği

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda A Milli Takım, Ankara Spor Salonu’nda Çin’i 87-40'lık skorla mağlup ederek, C Grubu’nda oynadığı bütün maçları kazanma başarısı gösterdi.

Karşılaşmayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gençlik ve Genel Müdürü Yunus Akgül , Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam, eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanları Murat Başesgioğlu ile Fikret Ünlü ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel izledi.

Sinan Güler, Cenk Akyol, Hidayet Türkoğlu, Oğuz Savaş ve Ömer Aşık beşiyle karşılaşmaya başlayan Milliler, ilk dakikalarda pota altına top indirerek hücum etti. Oğuz Savaş ve Ömer Aşık’ı etkili kullanan Ay Yıldızlılarımız, 3.dakikayı da 4-2 önde geçti. İki takımın da hücumda skor üretmekte zorlandığı bu bölümde Ömer Aşık’ın smacıyla Milliler durumu 5.dakikada skoru 8-2’ye getirdi. Hücumda çok fazla top kaybeden ve organize olmakta zorlanan Çin, 8 dakika geride kalırken sadece iki sayı bulabildi. Sun Yue ile bu periyottaki ikinci basketini kaydeden Çin karşısında Millilerimiz, Hidayet Türkoğlu’nun üç sayılık basketiyle skoru 15-4 yaptı. Periyotu A Milli Takım 15-6 önde tamamladı.

İkinci periyota da iyi başlayan Millilerimiz, Ömer Aşık’ın sayılarıyla farkı 13 sayıya çıkarttı (19-6). Sun Yue’nun üç sayılık basketiyle ikinci periyottaki ilk sayılarını kaydeden Çin, buna karşın özellikle pota altı savunmasında büyük sıkıntı yaşadı. Zhang Zhaoxu’nun orta mesafeden bulduğu basketle tutukluğunu üzerinden atan Çin, boyalı alanda ise Ömer Aşık’ı durduramadı. Hücum ribaundlarında rakibine büyük üstünlük kuran Millilerimiz, Cenk Akyol’un da üç sayılık basketiyle farkı 13 sayıya çıkarttı (26-13). Rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren ve 11-0’lık bir seri yakalayan A Milli Takım, durumu da 30-13’e getirdi. Ay Yıldızlılarımız, devre sonunda soyunma odasına 39-13 üstün gitmeyi başardı.

Üçüncü periyotun ilk dakikalarında iki takımda hücumda skor bulamazken, A Milli Takım, Oğuz Savaş ve Ender Arslan’ın üçer sayılık basketleriyle farkı 30 sayıya çıkarttı (45-15). Pota altında Oğuz ve Ömer Aşık ikilisinin organize ettiği hücumlarda skor sıkıntısı yaşamayan Ay Yıldızlılar, 25.dakikada durumu 49-17 yaptı. İki takımın da üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek bir yüzde ile oynadığı mücadelede 27.dakikayı Millilerimiz 57-22 önde geçti. Boyalı alanda Semih Erden’in oyuna ağırlığını koymasıyla skor bulmakta sıkıntı yaşamayan A Milli Takım, üçüncü periyotu da 66-25 önde tamamladı.

Mücadelenin final periyotuna da iyi başlayan Millilerimiz, Semih Erden ve Sinan Güler ikilisiyle hücumlarda etkili oldu. Bu bölümde dış atışlara yönelen Çin, Sun Yue'nun basketiyle durumu 71-33 yaptı. Baskılı savunma karşısında organize olmakta zorlanan Çin, pota altına top indirdiği bölümde de istediği sayıları bulamadı. Boyalı alana top indirerek hücum eden Ay Yıldızlılar, 38.dakika geride kalırken 78-35'lik skor üstünlüğünü korudu. Bu dakikadan sonra da yakaladığı skor avantajıyla A Milli Takım, Çin karşısında salondan 87-40 galibiyetle ayrılmayı başardı.

http://www.tbf.org.tr

*Biraz geç açılmış bir başlık oldu ama hiç olmamasından iyidir.
Spoiler: Göster

Ynt: Türkiye'den Beşte Beş Grup Liderliği
« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2010, 12:47:43 »
Çin bizim için en kolay rakip oldu.Zorlanmadan yendik ve beşte beş yaptık.Bakalım pazar günü Fransayı yenebilecek miyiz? Umarım onları da yenip çeyrek finale çıkarız.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Eylül 2010, 23:32:17 »
Altıda altı yaptık :P 95-77 Fransayıda ezdik :)

Millileri gönülden tebrik ediyorum . ( Özellikle Hido ve Sinan ı ) :)

İnşallah çarşamba günü Slovenyayıda yeneriz.  :clap

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türkiye'den 6'da 6
« Yanıtla #24 : 05 Eylül 2010, 23:35:46 »
Fransa'yı 3. peryidun sonunda resmen dağıttık. 4. Periyod formalite oldu resmen. Bir ara fark 27 nin de üzerine çıktı.

Dünya üstünde burnu havada olmasıyla, sömürge zihniyeti ile(adamların takımda beyaz yoktu) en nefret ettiğim ülkedir. Oh oldu oooh.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Eylül 2010, 23:38:29 »
Evet bayağı başarılı bir maç oldu. Slovenya maçı için bilet bulmaya çalışacağım. Böyle maçlar oradan desteklenmeli. Ersan'ın bu aralardaki düşüşünü anlayamadım ama diğer oyuncular gayet iyi kapattılar birbirlerinin eksikliğini. Güzel bir galibiyet oldu.Pis, kibirli Fransızlar :D
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Eylül 2010, 23:43:48 »
Ersan'ın bu aralardaki düşüşünü anlayamadım ama diğer oyuncular gayet iyi kapattılar birbirlerinin eksikliğini
Bu şampiyonada çok şükür kimse bir oyuncunun eline bakmıyor. Ersan bugün oynayamadı ama beşte dört üçlükle Hido ön plana çıktı. Ardından Sinan çok nadir oynadığı oyun kurucu pozisyonunda resmen en iyi oyununu ortaya koydu. Bugün muhteşemdik :)

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Eylül 2010, 03:33:42 »
Ersan'daki düşüşü Ray Allen'ın playoff performansına benzettim ben. Şöyle ki; finallerin ikinci maçında 11 üçlük denedi ve 8 tanesini atarak rekor kırdı, diğer maçta 13 tane 3lük denedi ve hiçbirini atamayarak rekor kırdı. Bir maçta çok uçarlarsa diğerinde inişe geçiyorlar basketçiler sanırım. :P

Maşallah maşallah. İyi gidiyoruz iyi.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Eylül 2010, 04:13:24 »
,

« Yanıtla #29 : 06 Eylül 2010, 10:03:28 »
Fransayı evine yolladık.İlk başta zorlanacağımızı düşünmüştüm.Ama kolay bir maç oldu.Altıda altı yaptık..Evet.Bu maçta Sinan ve Hidayet çok iyiydi.Gerçekten büyük yarar sağladılar.Bakalım, inşallah Slovenyayı da yenebiliriz