Kayıt Ol

Gönlümüzün Şampiyonları

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türkiye'den Beşte Beş Grup Liderliği
« Yanıtla #30 : 06 Eylül 2010, 10:17:46 »
İşin güzel kısmı maçtan önce tüm Fransız gazeteleri Türkiye ile eşleşmelerinden ne kadar rahatsızlık duyduklarını ve bizden nasıl çekindiklerini yazmışlar ;D. Açık ara farkla ellerine dönüş biletini verdik ^^.

Daha da güzeli, geçen turnuvada yenildiğimiz 4 takımdan 3ünü yendik. (Fransa'da bunlarn biriydi)
Şimdi Slovenya'da sıra. Geçen turnuvada yenildiğimiz 4.takım Slovenya'ydı. İnşallah onları da yeneceğiz :D

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türkiye'den Beşte Beş Grup Liderliği
« Yanıtla #31 : 06 Eylül 2010, 18:43:20 »
Türkiye'den Altıda altı Çeyrek Final Heyecanı

2010 FIBA Dünya Şampiyonası ikinci tur mücadelesinde 12 Dev Adam, Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan mücadelede Fransa'yı 95-77'lik skorla mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

Karşılaşmayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gençlik Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, A Milli Futbol Takımı teknik heyet ve oyuncular ile yaklaşık 16.000 kişi izledi.

Kerem Tunçeri, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu, Ersan İlyasova ve Ömer Aşık beşiyle karşılaşmaya başlayan A Milli Takım, ilk dakikalarda topu pota altına indirerek hücum etti. Ömer Aşık ve Hidayet Türkoğlu ikilisinin sayılarıyla ilk iki dakikayı 5-0 önde geçen Milliler, savunmada da rakibine sayı şansı tanımadı. Boris Diaw’ın üç sayılık basketiyle maçtaki ilk sayılarını kaydeden Fransa, hücumda ise organize olmakta büyük sıkıntı yaşadı. İki takımında hücumda skor üretemediği bu bölümde Nando de Colo’nun üç sayılık basketiyle Fransa 7-8 öne geçti. Alan savunmasına karşı ilk hücumda topu kaybeden Fransa, Ömer Onan’ın da turnikesine engel olamayınca, A Milli Takım 10-8’lik üstünlüğü eline aldı. Boyalı alanda Semih Erden’in tiplediği topla hücumda skor bulan Millilerimiz, ilk 8 dakika geride kalırken de 4 sayılık üstünlüğü yakaladı (16-12). Son dakika içerisinde Ender Arslan’ın skora katkı yapmasıyla hücumdaki etkinliğini sürdüren Ay Yıldızlılarımız, periyodu da 19-14 önde tamamladı.

Boris Diaw ve Kerem Gönlüm’ün karşılıklı basketleriyle başlayan mücadelede ilk dakika geride kalırken Millilerimiz, Sinan Güler’in turnikesiyle farkı 6 sayıya çıkarttı (23-16). Savunmada çok iyi bir performans sergileyen A Milli Takım, Ender Arslan’ın üç sayılık basketiyle durumu 26-16’ya getirdi. Nando de Colo’nun turnikesi ile hücumdaki suskunluğuna son veren Fransa, savunmada ise Sinan Güler’in penetrelerine ise engel olamadı. Boyalı alanda Oğuz Savaş’ı verimli kullanan Milliler, 18.dakikaya girilirken farkı 11 sayıya çıkarttı (35-24). Mola alan Fransa, Boris Diaw’ın el üstünden kaydettiği iki sayılık basketle skor buldu. Son dakikaya Ersan İlyasova’nın üç sayılık basketiyle giren A Milli Takım, Oğuz Savaş’ın da turnikesiyle durumu 42-28’e getirdi. Ay Yıldızlılar, devre sonunda soyunma odasına 15 sayı farkla 43-28 üstün giren taraf oldu.

Hidayet Türkoğlu’nun üçer sayılık basketiyle üçüncü periyota başlayan A Milli Takım, 22.dakikada farkı 21 sayıya çıkarttı (49-28). Üçüncü periyotun başında 10-0’lık bir seri yakalayan Ay Yıldızlılarımız, skoru da 53-28’e getirdi. İkinci yarıdaki ilk sayılarını Nicolas Batum’un üç sayı isabetiyle bulan Fransa, buna karşın savunmada Millilerimizi durdurmakta büyük sıkıntı yaşadı. Kerem Tunçeri’nin kenara geldiği bu bölümde pota altında Ömer Aşık’ı kullanan Ay Yıldızlılarımız, skor üretmekte zorlanmadı. Ali Traore ve Boris Diaw’ın sayılarıyla bu bölümde basketler bulan Fransa, periyotun son dakikasına da 67-43 geride girdi. Millilerimiz, üç sayı çizgisinin gerisinden etkili olduğu bu periyotu Ömer Aşık'ın basketiyle 71-45 önde tamamladı.

Mücadelenin final periyotuna hızlı başlayan Fransa, özellikle Nicholas Batum ile sayılar buldu. Sinan Güler'in turnikesiyle bu periyottaki ilk sayılarını kaydeden Millilerimiz, topu pota altına indirerek aradaki farkı korudu. Rakibinin top kayıplarını Cenk Akyol ile değerlendiren Ay Yıldızlılarımız, 34.dakikada farkı 28 sayıya çıkarttı (80-52). Mola alan Fransa, Nando de Colo'nun üç sayılık basketiyle skor üretirken, Millilerimiz de Oğuz Savaş ile rakibine karşılık verdi. Hücumda çok iyi organize olan A Milli Takım, 38.dakikada Sinan Güler'in çabasıyla 90-68'lik üstünlüğünü korudu. Son dakikaya 92-74 üstün giden Ay Yıldızlılarımız, karşılaşmadan da 95-77 galibiyetle ayrılmayı başardı.

www.tbf.org.tr

Kişisel cart curt : Aslında Fransa'nın bize güçlü bir rakip olacağını düşünmüştüm. Güçlülerdi de. Ama bizim kadar değil. Hidayet ve Sinan'ın performansları ve bir bütün olarak oynamamız bizi zafere taşıdı. Derslerine çalışmışlar. Sırada Slovenya maçı var. Bakalım.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türkiye'den Altıda altı Çeyrek Final Heyecanı
« Yanıtla #32 : 06 Eylül 2010, 19:11:53 »
 Çok iyi gidiyoruz. Turnuvadaki en iyi savunma yapan takımız. Benchlerimiz müthiş katkı yapıyor. Hido formunda, Ersan formunda. E daha ne olsun? Şu Slovenyadan biraz tırsıyorum ama onlar iki misli tırsıyordur bizden. Geçeriz çeyrek finali zor da olsa. Bize en iyi rakip ABD, adamların yedek takımı bile şampiyonanın favorisi.

Türkiye maçına bilet alacaktım, yarı finaller ve finaller dolmuş. Çeyrek Finalide kapmışlar :) Bize Arjantin-Brezilya maçı kaldı. Umarım bizimkilerin maçları kadar zevkli olur.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Ynt: 7de 7 oldu !
« Yanıtla #33 : 08 Eylül 2010, 23:20:03 »
TÜRKİYEMİZ : 95 - SLOVENYA : 68 :)

Mutluluktan uçuyorum şu anda ya :P

Böylelikle Avrupa şampiyonası'nda yenildiğimiz tüm takımları ezdik! Rakibimiz Sırbistan oldu. Kolay bir rakip değil ama sonuçta Türkler uçuyor kardeşim ya  :clap
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #34 : 08 Eylül 2010, 23:24:33 »
Muhteşem be! Bu maçı kazanmamız sayesinde artık Uçan Türklerden oluşan 12 DEV ADAM dünyanın en büyük dört takımından biri. Kupayı görebiliriz inşallah.

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Eylül 2010, 00:27:15 »
Rakibimiz Sırbistan şimdiye kadar karşımıza çıkacak olan en sağlam rakip olacak, normal tabi yarı finaldeyiz. Ama yarı finalde olduğumuz için söylemiyorum ciddi anlamda formdalar, biz de öyle. Ben yeneceğimize inanıyorum. Bu saatten sonra kupayı alırsak değil elenirsek çok büyük sürpriz olacak, (genelde ağzım şomdur) umarım sakatlık olmaz. ABD her zamanki ABD, formaliteden oynuyorlar resmen, hangi 5 ile çıkarlarsa çıksınlar favoriler kesinlikle. Eh normal, rakibimiz devasa bir sektör çünkü : NBA... Bu arada sitemim var Kobe'ye canlı canlı seyretmeliydim, Türk seyircisinin dahil olduğu bir atmosfere karşı nasıl oynardı merak etmiyor değilim :)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Eylül 2010, 16:31:26 »
Slovenya maçında zorlanırız diye düşünüyordum ama açık ara farkla yendik. Şaşırdım açıkçası :P

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Rom: 5
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 09 Eylül 2010, 18:45:36 »
Darısı Cumartesi günkü maça olsun :D
Sırbistanı yeneriz gibime geliyor.
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #38 : 11 Eylül 2010, 23:41:27 »
TÜRKİYE 83-82 SIRBİSTAN ~  Fazla söze gerek yok! BEKLE BİZİ AMERİKA!!!

Hakkaten son anda adrenalin patlaması yaşattı. Destek hep tamdı. Aslında maçın sonuna kadar inanımı koruyordum. Fakat bir şet afama takıldı. Sırbistan son sayıyı atmadan hemen önce mola geldi ve sayılmadı. Moladan sonra skor sayılmıştı tekrar. İlginç... Klişe olacak belki ama gerçekten de hakem onların tarafını tutuyordu. Ne diyeyim arkadaş. Türkler uçuyo!..

Spoiler: Göster
Ne demek mit?! Sen söylersin de darılır mı insan? :)

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Eylül 2010, 00:05:52 »
Ben hayatımda böyle gerilimli bir maç daha izlemedim yahu. Ne basket ne futbol ne başka bir spor dalı. Son 4 dakikaya kadar öne geçemediğimiz fakat farkı 8 sayıdan yukarı çıkarmadığımız bir maçta son saniye içinde maç kazandık resmen. Üstelik 2008 de finalde kaybettiğimiz Arnavutluk takımının neredeyse aynısına karşı. Ciddi anlamda kalbime iniyordu!

Artık Amerika'ya kaybetsek de gam yemem. Şampiyonuz abi!
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #40 : 12 Eylül 2010, 00:07:16 »
Ne maçtı be! Heyecandan hala ellerim titriyor resmen :) Öldüm öldüm dirildim vallahi. Hele o son saniyeler yok mu?

Atış yüzdemiz biraz daha iyi olsaydı bu kadar zorlanmazdık aslında. Çok üçlük kaçırdık, çok top kaybettik. İyi oynamadık kısacası ama yine de kazandık. Hem de hep yenildiğimiz Sırbistan'ı yenerek!

Amerika maçının sonucunun benim için artık önemi yok. Bu takım zaten benim gönlümde şampiyon. İyi oynayalım, ezilmeyelim yeter.

Not: Frodocuğum, koyma şöyle bebekli şebekli şeyleri mesajlarına yahu. Çok ciddiyetsiz, çok msn-vari duruyor. Yakışmıyor forum ortamına. Anlayışına sığınıyorum, sevgiler...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı sirARAGORN

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Eylül 2010, 00:13:00 »
Her iki dalın millileri bizen nasıl duygularda yaşatıyorlar öyle. Zombi Türkiye diyacekler yakında. Her maçta ölüp ölüp diriliyorum. ((=
WINTER IS COMING..

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 12 Eylül 2010, 00:15:06 »
Tam umudumu yitirmişken can veren bir Kerem Tunçeri üçlüğü ,
4 saniye kala Kerem Tunçeri ikiliği ,
0,5 salise kala Semih Erden bloğu ,
Türklük bu olsa gerek,Türk olmak bu .
Son saliseye kadar bile yılmadık!
Hayatımda izlediğim en mükemmel maçtı .
Ellerim,ayaklarım hala titriyor heyecandan ,
Bekle bizi Amerika Türkler geliyor 

Uh Ah Dev Adam 12 Dev Adam
Ama ERsan kafayı yiyordum senin yüzünden çok etkisiz kaldın hakem faul verdi bişey demdin adam resmen pitbul gibi kolunu kaptı gene kalakaldın. :inca
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 12 Eylül 2010, 00:18:28 »
Altıda altı değil sekizde sekiz oldu sanırım :s. Konuya gelecek olursak ;

Hidayet : Hocam bu gençler maddi - manevi her türlü desteği hakediyor !

Bize bu ender görülen sevinci yaşattıkları için teşekkür ediyorum hepsine. Son iki dakikaya kadar kötü oynadık ama hiçbir zaman kötüyü düşünmedik. Tek kelimeyle inandık. Hala kalbim küt küt atıyor yahu  :D

Artık benim için abi kupayı almışız almamışız pek umrumdan değil finale çıktık, dünyaya sesimizi duyurduk ya o yeter be :)

Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Eylül 2010, 00:28:33 »
Bana kupayı alıcaz gibi gelyor çünkü Amerika'nın morali bozulunca ard arda sayı yiyince temposunu düşürüyor bizde bu avantajdan yaralanırsak Amerikayı yeniriz diye düşünüyorum.
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”