Kayıt Ol

Anket

Sizi en çok etkileyen Ejderha Mızrağı serisi veya serileri hangileridir ?

Ejderha Mızrağı Destanı
25 (36.2%)
Efsaneler Üçlemesi
16 (23.2%)
İkinci Nesil
0 (0%)
Yaz Alevi Ejderhaları
3 (4.3%)
Yeni Çağın Ejderhaları
3 (4.3%)
Dhamon Efsanesi
0 (0%)
Ruhlar Savaşı
5 (7.2%)
Raistlin Tarihçeleri
9 (13%)
Karanlık Havari Serisi
3 (4.3%)
Kang’ın Alayı Serisi
1 (1.4%)
Kaos Savaşı Serisi
1 (1.4%)
Başlangıçlar Serisi
0 (0%)
Tanışmalar Serisi
0 (0%)
Kayıp Efsaneler Serisi
2 (2.9%)
Buzduvarı Üçlemesi
0 (0%)
Kesişen Yollar
1 (1.4%)
Huma Destanı
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 37

Favori Seriniz ?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Favori Seriniz ?
« : 02 Eylül 2010, 00:32:54 »
Not : İkinci Nesil ve Yaz Alevi ejderhaları tek kitaptan oluşmaktadır.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Favori Seriniz ?
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2010, 00:52:54 »
Ejderha Mızrağı'nın hayal edemeyeceğim kadar büyük evrenine ilk adımımı attığım, yol arkadaşlarını tanıdığım, ejderhakorkusunu tattığım, Raistlin'i ve Fizban'ı rüyalarıma taşıdığım üçleme olan Ejderha Mızrağı Destanına oy verdim. O kitaplardan aldığım hazzı diğerlerinde pek alamam herhalde -evet diğerlerini daha okumadım, sadece tahminlerim ile hareket ettim.

Not: Oyumuzu geri alma gibi bir opsiyon eklerseniz, diğer kitapları okuduktan sonra fikrim değişirse - pek sanmıyorum- oyumuzu değiştirebilelim.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2010, 12:46:06 »
Bu ölümüne zor bir oylama benim için. Çocuklarının arasında seçim yapmak zorunda kalan babalara benzedim.

İlk göz ağrısı olduğu için "Ejderha Mızrağı Destanı"nı hemen cebe attım. Ama diğerleri hayli sancılı geldi. "Efsaneler Üçlemesi" ile devam ettim çünkü Raistlin'in bu kadar aktif olduğu bir seriyi pas geçmek olmazdı. "Karanlık Havari Serisi"ni 3'e yazarken ağlıyordum. Çünkü "Ruhlar Savaşı Serisi", "Kang'ın Alayı Serisi", "Dhamon Efsanesi" bana oradan göz kırpıp duruyordu. Yine de okuduğum son seri olan "Karanlık Havari"nin tadı bir başkaydı. Biraz buruk bir vedaydı açıkçası bana göre...

Ama sonuçta oylarım:

1-) "Ejderha Mızrağı Destanı"
2-) "Efsaneler Üçlemesi"
3-) "Karanlık Havari Serisi"

şeklinde oldu.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2010, 12:58:52 »
Ama sonuçta oylarım:

1-) "Ejderha Mızrağı Destanı"
2-) "Efsaneler Üçlemesi"
3-) "Karanlık Havari Serisi"

şeklinde oldu.

Bende bu şekilde oylamıştım. Demek ki neymiş? Dhamon Efsanesi ve Kang'ın Alayı Serisi biraz daha bekleyebilirmiş!!! .))
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2010, 13:04:34 »
Onları oylarken nasıl sancılar çektiğimi bilmediğin için bu şekilde yorumlayabiliyorsun Hakan Efendi! :D

Çevrimdışı Esmeraldo

• *
  • 13
  • Rom: 0
  • Gidene Kal Denmez
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2010, 15:43:19 »
Yaz Evi Ejderhaları.

Düzelti: Yaz Alevi Ejderhaları olmasın?

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2010, 11:03:06 »
Huma destanı da bu listeye eklenesi duruyor ama Kaos savaşı da fena değil tabi.

Ejderha Mızrağı Destanı
Raistlin Tarihçeleri
Kaos Savaşı Serisi

benim seçimlerim

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2010, 15:58:19 »
Huma destanı da bu listeye eklenesi duruyor ama Kaos savaşı da fena değil tabi.
Huma Destanı eklenmiştir.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Aralık 2010, 14:44:55 »
Efsaneler üçlemesi ve  ejderha mızrağı destanı da çok iyidir de, beni ejderhamızrağı'na başlatan seri Kang'ın alayıdır. Çok akıcı, sürükleyici ve bir o kadar da eğlenceli bir seri, tavsiye ederim.
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı Kharas

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2011, 23:40:01 »
Ejderha Mızrağı'nın en çok sevdiğim yanı, o dünyaya adım atar atmaz bir anda tüm karakterleri ile içle dışlı oluyor insan. Daha dur bir yeni gelmişiz değil mi? Ama yok, yazarlar buna izin vermiyor ve ilk kitabın başından itibaren tüm karakterleri benimsiyoruz. Hal böyle olunca Yol Arkadaşları'nın yeri bambaşka oluyor.

Bana yaşattığı sayısızı macera, sıcak dostluk, düşmeyen adrenalin ve her bir Yol Arkadaşı'nı tanıma fırsatı verdiği için Ejderha Mızrağı Destanı serisi benim ilk favori serim. Ardından Efsaneler Üçlemesi soluksuz bir devam serisi olsa da ben tercihimi Ruhlar Savaşı'ndan yana kullanacağım. Çoğu Mızrak severin pek tercih etmediği bir üçleme olsa da, bana Huma ve Magius'u birebir gösterdiği için ve Yitik Ayın Ejderhaları ile "ohaaa!" dedirten bir son ile bittiği için bu serinin yeri ayrıdır. Okuduğum serileri arasında en sağlam sonlardan biriydi bana göre [*]Bir diğeri için bkz.Efsaneler Üçlemesi[/*].  Bitmedi! Solamniya Şövalyeleri'ni seven bendenizin Gerard gibi kitabına uymayan bir Solamniyalı ile tanışmasına da fırsat vermiştir bu seri. Dahası, Odila gibi lafı gediğine koyan bir kadın şövalyeyi de gözlerimin önüne sermiş ve beni bir hayli eğlendirmiştir.

Ruhlar Savaşı neden favoriler arasında geçmiyor peki? Bunun yanıtı her seride Yol Arkadaşları'ndan giderek daha çok uzaklaşmaktandır sanırım. Kimseyi suçlayamam. Çünkü Karanlık Havari serisini tam anlamıyla sevememe nedenim bu mesela. Mina, seni sevemedim ben :P. Olmadı, elektriki alamadım senden. Millet öldü bitti senin için ama ı-ıh bende o etkiyi yaratamadın. Fakat bu seri Rhys gibi tam tamına bir keşişi yaşamak için bile okunabilir. Yine de favorim diyemiyorum.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2011, 23:04:33 »
Çevirim sırasında yardımcı olması için uzun zaman sonra Ejderha Mızrağı Destanı'nı tekrar bir karıştırdım ve bırakamadım elimden. Resmen özlemişim seriyi. Oyumu da onlara verdim öncelikle elbette :)

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2011, 23:35:46 »
İlk seri olup beni kendisine bağladığı için Ejderha Mızrağı Destanı diyorum. Kim unutabilir ki Fizban'ın ağaca karşı verdiği savaşı? Ya da ışık için yarattığı küçük yaratığın karanlıktan korkmasını?

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2011, 20:04:45 »
Ejderha Mızrağı Destanı, Efsaneler Üçlemesi ve Raistlin Tarihçeleri.

NOT: "Yaz Alevi Ejderhaları" da direk "Ejderha Mızrağı Destanı"nın içinde sayılabilirdi aslında.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2011, 22:49:47 »
Oyumu Raistlin'in karizmada artık boyut değiştirdiği üçleme olan Efsaneler'den yana kullandım.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2012, 14:11:11 »
1: Ruhlar Savaşı
2: Ejderha Mızrağı Destanı
3: Kara Havari
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993