Kayıt Ol

My Blueberry Nights~Benim Aşk Pastam

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
My Blueberry Nights~Benim Aşk Pastam
« : 19 Ocak 2008, 18:47:08 »

Tür : Romantik
Gösterim Tarihi : 11 Ocak 2008
Yönetmen : Wong Kar-Wai
Senaryo : Wong Kar-Wai , Lawrence Block
Görüntü Yönetmeni : Darius Khondji
Yapım : 2007, Fransa / Hong-Kong  

Oyuncular

Benjamin Kanes (Randy) , Norah Jones (Elizabeth) , Jude Law (Jeremy) , David Strathairn (Arnie) , Natalie Portman (Leslie) , Hector A. Leguillow , Rachel Weisz (Sue Lynne) , LaVita Brooks (Cafe'deki Kadın) , Nate Bynum (Harlan) , Chad R. Davis (Elizabeth'in Erkek Arkadaşı)  

Kendisi ve hayatı ile ilgili soruları olan genç bir kadının bütün bunlarla yüzleşebilmek, kendisine ve aşka dair bütün sorularını/sorunlarını cevaplayabilmek için çıktığı ruhani yolculuğu bir yol öyküsü olarak anlatıyor My Blueberry Nights.

Yol boyunca karşısına çıkan bütün olağandışı karakterlerin süslediği, aşka ve hayata dair sorularla dolu bir yolculuğu anlatan Wong Kar-Wai, şiirsel anlatımını yine beyazperdeye yansıtıyor.

beyazperde.mynet.com

Jude Law varsa izlenir. :P

twilight_milk

Ynt: My Blueberry Nights~Benim Aşk Pastam
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2008, 20:40:47 »
izlenecek filmlerim arasında ;D kesinlikle izlicem, konusu cezpetti beni.. tanıtım için teşekkürler (:

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2008, 21:17:07 »
Genel olarak harika bi film değildi belki amaaa;

Gustavo Santaolallo'nın o harika müziği arka planda çalarken iki kadının birbirlerinden ayrıldıkları sahne (arabalarla) ,o muhteşem gökyüzü ve şu sözler;

Dear jeremy,
in the last few days,i've been learning how to not trust people and i'm glad i failed.sometimes we depend on other people
as a mirror.to define us and tell us who we are.and each reflection makes me like myself a little more.

Elizabeth.

Sırf bu bölüm için izlemeye değer,beni en çok etkileyen sahnelerden biridir.

Edit:Ahanda sahne
Alıntı
http://ktunnel.com/index.php/1010110A/0d491943f6d146c7b98f9e1152a75716f272b71d70bd83509a058166d3b3693a5ed260f98e33102b19312

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2009, 21:59:06 »
Soundtracklerine hayran bırakan bi' film daha.

Spoiler: Göster
norah jones - the story
cat power - living proof
ry cooder - ely nevada
otis redding - my little tenderness
ruth brown - looking back
ry cooder - long ride
mavis staples - eyes on the prize
chikara tsuzuki - yumeji s theme
amos lee - skipping stone
ry cooder - busride
cassandra wilson - harvest moon
hello stranger - devils s highway
gustavo santaolalla - pajaros
cat power - the greatest

Bunun yanında kadrosu takdire değer şekilde güzel. Ama 2-2 buçuk saatlik filmlere alışkın olduğum için biraz kısa geldi film. Mükemmel denemez evet, ama izlediğinize pişman olmazsınız sanırım. =D Ah ama asla unutmayacağım Elizabeth'in son sözlerini;

''It took me nearly a year to get here. It wasn't so hard to cross that street after all, it all depends on who's waiting for you on the other side.''

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2009, 19:38:44 »
Filmde geçen neredeyse tüm müzikler Mazzy Star'ınmış gibi geldi bana. Olsa da yesek zaten. Ama arkadaşımla izlediğimden midir bilmem çok aşırı sevmedim. He yine de iyiydi, evet. Kadro sahiden bombaymış, katılmadan edemiciim buna, Natalie Portman etkisi öncelikli. İzlediğimize pişman olmadık biraz daha aşk olsa falan güzel olur muydu, ebet olurdu.

too much sugar 
tb