Kayıt Ol

Spartacus: Blood and Sand (+18)

Çevrimdışı Lunod

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Spartacus: Blood and Sand (+18)
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2010, 05:30:24 »
Konunun çok dağılmasını istemiyorum,

(Bakın şimdi diplomasi denilen birşey var, haklar var bazı özgürlükler var dimi. Eğer senin hakların sonuna kadar eziliyorsa burda benimde doğru bulduğum bir şekilde İSYAN denir. Halkın gösterdiği bir tepkidir mesela şuan Yunanlıların yaşadığı olay... Her 10 yılda bir ayaklanıyorlar haklı olarak.

Osmanlılar peki Dünya'yı tek kendileri yönetmek için toprak için diğer ülkelere saldırmadı mı? Sonunda başına gelen şeyde kendi yaptığı şeyin geri dönüşümüydü.

Asıl önemli olan iyiliktir ve bu kanunlara karşı gelmek ise onlara karşı gelinmelidir, kanunun iyiliğin tarafında olması iyidir ancak iyilik her şeyden önce gelmelidir... (Evet nautral good'um)

Bunun dışında hiç bir savaşın doğru olduğuna inanmıyorum. Ne adına olursa oldun.)

O yüzden bu konuda atacağım son mesajdır. Wale sende cevap ver tatlı tatlı bitirelim, ayrıcana, birde ben, "yanlış açıdan bakıyorsunuz" dedim. (dar bakıyorsun gibi birşey demedim, yanlış anlaşıldıysa da özür dilerim) ^^ 

-

Bu arada e2'de sansürsüz olarak yayınlıyabiliryorlar da Cnbc' e de gerçekten ne yapıcaklarını merak ediyorum. Her yerde papatya, gül, lotus vb. tarzda çiçekler görebiliriz hazırlıklı olmak lazım.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2010, 11:44:27 »
Arkadaşlar bu dizi galiba Cnbc-2 de yayınlanacak. Reklamlarda 'Hava karardıktan sonra e2 de Spartacus' gibi replikler duydum. Yani sansür olayını hem gece 12 den sonra yayınlayarak, hem de e2 de yayınlayarak çözecekler sanırım. Cnbc-e de yayınlanırsa ve sansürlü olursa zaten diziden kimse bişey anlamayacak boşuna kasmasınlar bence :)

Savaşla ilgili tartışma spoiler içindedir rahatsızlık vermesin.Sadece ilgilenenler okusun
Spoiler: Göster
Türkiyenin nasıl kurtulduğunu hatırlamalı. Ve varlığımızın Osmanlı sayesinde nasıl devam ettiğini bilmeli.  Örnek istiyorsanız savaş; Özürlük için yapılabilir.

Olaylara biz mi sen mi yanlış bakıyorsun, değerlendirmesini şimdi yapabilirsin.

Bu anlattığın örneklere tek taraflı bakıyorsun. Daha önce de Lunod ve bir kaç arkadaşın da söylediği gibi savaşlar iki taraftan birinin kazancı ve daha fazla istekte bulunması sonucu meydana gelir. Bir millet durup dururken hadi özgürlük için savaşalım demezken, diğer bir ülkenin gelip para hırsı ile topraklarını genişletmek amacı ile ya da sırf yağma ile saldırdığı bir ülkenin insanları özgürlük için savaşabilir doğrudur. Fakat bu savaşın bir tarafının amacının hırs ve para olduğunu değiştirmez. Ve bu kesinlikle özgürlük için bile olsa savaşlarda birçok insan öldüğü gerçeğini de değiştirmez.

Özgürlük, onur, gurur gibi kavramlar ise her zaman tek taraflı kavramlardır. Bir tarafın özgürlüğü her zaman başka bir tarafın zararınadır. Şu an ülkemizi tehdit eden teröristler bile canlı bombalarının beynini özgürlük ve onur gibi kavramlar ile yıkar, onların özgürlüğü ise bizim topraklarımıza saldırıdır. Bizim topraklarımızı korumamız onlar için katliamdır vs vs uzar gider. Savaşı parçalayıp taraflar açısından bakarsak tabiki bir tarafı haklı görmeniz olası. Fakat 'Savaş' kavramına bir bütün olarak bakarsanız, tek tarafın çıkarı ve bazen iki tarafın da çıkarı için yapılan toplu insan öldürmeden başka birşey değildir. Hiçbir savaş onurlu değildir. Hiçbir savaş kabul edilebilir değildir.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #17 : 15 Eylül 2010, 12:49:12 »
RTUK buna nasıl izin verir şaşıyorum. Bu kadar cinsellik savaş filmi için biraz fazla bence. Ama tam inci ciler için. Madcap dediği gibi;
meme v.. demeden yağar inciciler

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Eylül 2010, 12:53:04 »
RTUK buna nasıl izin verir şaşıyorum. Bu kadar cinsellik savaş filmi için biraz fazla bence. Ama tam inci ciler için. Madcap dediği gibi;
meme v.. demeden yağar inciciler

Tamamen konu dışına çıkıyorum bilginize.

(RTUK diye bir şey, o sadece bir hayal. RTUK gerçekten var olsaydı önce Türk dizilerindeki saçmalıklara bir el atardı. Sadece bir isim olmaktan öteye gidemiyor malesef. Onları düzeltmeden diğerlerine bir müdahele etmesi durumu olursa yerlere yatarak güler sonra halimize acırım.)

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Eylül 2010, 13:05:42 »
Yanılıyorsun Fırtınakıran. RTUK Cnbc-e'ye ağır yaptırımlar uygulamıştı. Rome dizisinde "Giysinin dışında erkek cinsel organı var veya erkek cinsel organına benzeyen bir şey takılı." diye ceza verildiğini gayet iyi hatırlıyorum. Spartacus 10 dakika sürecek. :)
#rekt

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #20 : 15 Eylül 2010, 13:15:53 »
Yanılıyorsun Fırtınakıran. RTUK Cnbc-e'ye ağır yaptırımlar uygulamıştı. Rome dizisinde "Giysinin dışında erkek cinsel organı var veya erkek cinsel organına benzeyen bir şey takılı." diye ceza verildiğini gayet iyi hatırlıyorum. Spartacus 10 dakika sürecek. :)

Hevesle beklerken o uzun yazıyla karşılaştığımı hatırlıyorum ama gece 1'den sonra sansürsüz versiyonunu veriyorlardı diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Eylül 2010, 13:17:03 »
Onları düzeltmeden diğerlerine bir müdahele etmesi durumu olursa yerlere yatarak güler sonra halimize acırım.

Şu an aynen bunu yapıyorum.

Çevrimdışı Lunod

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Eylül 2010, 13:41:09 »
/Konu dışı

@Fırtınakıran Cncb'e dergisinde bir ara aldığı bir uyarı hakkında mektup köşesinde değinmişlerdi. Ağzım açık kalmıştı şimdi hatırlamıyorum da galiba Simpsons' ın bir bölümüyle alakalı kaç bin liralık ceza ödemişlerdi hatta HIMYM' ın (How I Met Your Mother) 100. bölümünü mü ne, aynı sebepden korkarak yayınlıyamamışlardı.

Çok vahim valla RTÜK

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Eylül 2010, 14:39:41 »
RTÜK ve cnbce tartışma konusu olduğunda şu resmi göstermeden geçemiyorum:

try again fail again fail better

Çevrimdışı Lunod

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Eylül 2010, 14:44:53 »
Ahhahahashdahsash...Asasdasadsasd... Dur, durdurmalıyım kendimi resmen bölümü özet geçmişler off koptum imdak! Hala gülüyorum!

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Eylül 2010, 15:08:17 »

Sansür gereksizdir. Sansüre karşıyım her türlü. Kişi kendini sansürlemedikten sonra başkasının dayatması ile bir yere gelinemez.. Ne iyi yapmışlar adamlarla resmen dalga geçmişler.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Eylül 2010, 15:58:31 »

Oh shi-
#rekt

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Eylül 2010, 18:08:06 »
Spartacus de güzel dizi ya.
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Lunod

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 16 Eylül 2010, 19:28:21 »
e2 de dün başlamış Spartacus ve izleyenler şunları dedi;

Abi, E2'de başladı Spartacus.

"Baldıra bağlama olaylarını falan görünce, dedim bunlar akıllı ama... Kan yok lan filmde. KAN YOK. Spartacus'de, bir damla kan yok. Efektlerin eklenmemiş hali yani."

-

"Ha bir de, seks sahneleri zaten yok. Bir de kafa kulak burun boğaz kol bacak falan da vücuddan ayrılmıyor."

-

"Eski Roma'yı daha katılanılacak bir yer yaptık, hoş oldu."

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 16 Eylül 2010, 19:35:17 »
I-ıh. Kanın bulunması normal karşılanır gladyatörlerin bulunduğu bir filmde, fakat sahne değiştirmek için kameranın kanla kaplanması abartıdır bence. Cinsellik tamam, eski romayı konu alıyor ve diyorlar ki oldukça fazlaymış bu dönemde. Fakat bütün sahnelerin açık açık verilmesi yüzünden bu dizideki sahnelere cinsellik demek biraz hafif geliyor. Doğrudan (çok afedersiniz ama) sex var bu dizide. Oyunculuğa lafım yok, her oyuncu her karakterin hakkını vermiş fakat film genel olarak çok ilginç geldi bana. Bir ya da iki unsuru 'ana tema' olarak seçip diziyi bunun üzerine kurmak tamam da, bunlar ciddi anlamda abartmış.

Sansür gereksizdir diyoruz da, sansürlenmeye bu kadar ihtiyaç duyulacak sahnelerin de gereksiz olduğu kanaatindeyim.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.