Kayıt Ol

Spartacus: Blood and Sand (+18)

Çevrimdışı Lunod

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Spartacus: Blood and Sand (+18)
« Yanıtla #30 : 19 Eylül 2010, 01:03:17 »
Bu arada 2. sezon dizi iptal olmuş galiba, kanser belirtileri tekrar çıkmış. İptal oldu diye konuşmalar dönüyor.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #31 : 19 Eylül 2010, 01:07:43 »
Bu arada 2. sezon dizi iptal olmuş galiba, kanser belirtileri tekrar çıkmış. İptal oldu diye konuşmalar dönüyor.
Başkasıyla çekilse de olmaz galiba :P Olacaksa başkası ya benzer olsun ya da efsaneye uygun. Bu herif fena uymuştu tipe.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 19 Eylül 2010, 13:59:21 »
I-ıh. Kanın bulunması normal karşılanır gladyatörlerin bulunduğu bir filmde, fakat sahne değiştirmek için kameranın kanla kaplanması abartıdır bence. Cinsellik tamam, eski romayı konu alıyor ve diyorlar ki oldukça fazlaymış bu dönemde. Fakat bütün sahnelerin açık açık verilmesi yüzünden bu dizideki sahnelere cinsellik demek biraz hafif geliyor. Doğrudan (çok afedersiniz ama) sex var bu dizide. Oyunculuğa lafım yok, her oyuncu her karakterin hakkını vermiş fakat film genel olarak çok ilginç geldi bana. Bir ya da iki unsuru 'ana tema' olarak seçip diziyi bunun üzerine kurmak tamam da, bunlar ciddi anlamda abartmış.

Sansür gereksizdir diyoruz da, sansürlenmeye bu kadar ihtiyaç duyulacak sahnelerin de gereksiz olduğu kanaatindeyim.

Harikasın KoyuBeyaz, benim anlatmaya çalıştığım da buydu. Kanı arkaplan olacak derecede abartmışlar, cinsellik ise bütün ortaokul ve lise öğrencilerini kendine çekiyor. Bunları Amerikalılara izletmek için mi yapmışlar bilmiyorum ama bunlar olmasa da aynı beğeniyi toplarlardı. En azından  böyle sahneler olsa bile sansürlendiği zaman 20 dklık bi dizi izlemiş olmayalım, dozunda ayarlamak gerek.

Ama filmin senaryosu olasun, efektleri olsun ilgi çekici ve güzel. Savaş sahneleri güzel(boğazdaki kırmızı fıskiyeler dışında). İzlenmesi gereken bir dizi. Ama KoyuBeyazın ve benim dediklerimin de dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 19 Eylül 2010, 14:11:38 »
Bir insanın boğazının kesildiğinde o kadar kan çıkması gayet normal, kurban kesiminde de hayvandan öyle çıkıyor. Hatta çok iyi hatırlarım bodrum katında kesmişti amcamlar, o zaman boğazından çıkan kan duvara fıskiye gibi sıçramıştı. Kan konusunda ben abartılmadığından yanayım (bir çizikten yarım litre kan boşalması dışında).

Cinsellik konusunda ise evet bu kadar sansürsüz ve açık seçik gösterilmesi yanlış. Cinselliğin çok olmasını normal karşılayabilirim de her şeyin gösterilmesi insanın garibine gidiyor. Ve KoyuBeyaz'ın şu sözüne sonuna kadar katılıyorum.

Alıntı yapılan: KoyuBeyaz
Sansür gereksizdir diyoruz da, sansürlenmeye bu kadar ihtiyaç duyulacak sahnelerin de gereksiz olduğu kanaatindeyim.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #34 : 23 Eylül 2010, 22:39:09 »
"Sansüre gerek duyulan sahneler" dizinin yayınlandığı ülkede pek yanlış görülmüyordur tahminimce. Yani orijinal dili İngilizce olduğuna göre Amerika ya da İngiltere falandır. Sonuçta Türkiye için çekilen bir film değil. O yüzden sansürlenme manasız geliyor biraz.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #35 : 23 Eylül 2010, 23:01:03 »
Ama dizi Türk yapımı değil. Yani adamlar Türkiye de de yayınlanacak diye sevişmeli,kanlı sahneleri falan eklememek zorunda değil. Fakat Türkiye' ye gelen her diziye,filme,klibe,sanal aleme sansürün bulaşması manasız geliyor. Ama sen de haklısın tabi.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 24 Eylül 2010, 21:48:26 »
Güzel bir dizi. Ama gerçekten çok fazla cinsellik var. O yüzden sadece ilk bölmünü izleyebildim.
Daha sonra belki diğer bölümlerde fazla cinsellik olmassa izleyebilirim.
Savaş sahneleri gerçekten çok güzel ona bir diyeceğim yok.=)
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 24 Eylül 2010, 21:52:39 »
Güzel bir dizi. Ama gerçekten çok fazla cinsellik var. O yüzden sadece ilk bölmünü izleyebildim.

Diğer bölümlerde de çok büyük bir azalma yok cinsellikte. Ama sezon finalinde rekor bir şekilde cinsellik yok :)

PS: Gördüğüm, duyduğum çoğu kız(tabir-i caizse) True Blood da izliyor. True Blood'un bundan pek bir farkı yok. Yine kan yine cinsellik değil bildiğin açık sex. Olmadı o kısmı geçersiniz internetten izlerken. Televizyonda da sansür engeline takılıyor zaten.
Yaşasın!

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 24 Eylül 2010, 21:55:03 »
Yani orijinal dili İngilizce olduğuna göre Amerika ya da İngiltere falandır.

Her gün hamburger yiyorlar desem?

Asıl konuya dönersek, sansür oldukça yerinde bence. Cinsellik sahnelerini tam gereken noktada bırakılıyor, kanlı sahneler de öyle. Amerikada sansürlenmemesinin sebebi ise:
Cinselliğin onlar için anlaşılmaz derecede doğal olması ve kanın ise her sokak başında görüyor olmaları. Sansürün öyle bir dizi için absürt kaçacağı bir ülke orası.

Fakat Türkiye bu noktaya henüz gelmedi, cinsellik şu an bu ülke için sansürlenesi bir şey, gençler ne kadar oyunlardan alışık olsada kanlı sahnelerin de yok edilmesi gerek.

Türkiye'nin durumu için:

"O kadar da ölmedik!"
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 24 Eylül 2010, 21:57:20 »

Diğer bölümlerde de çok büyük bir azalma yok cinsellikte. Ama sezon finalinde rekor bir şekilde cinsellik yok :)

PS: Gördüğüm, duyduğum çoğu kız(tabir-i caizse) True Blood da izliyor. True Blood'un bundan pek bir farkı yok. Yine kan yine cinsellik değil bildiğin açık sex. Olmadı o kısmı geçersiniz internetten izlerken. Televizyonda da sansür engeline takılıyor zaten.
True blood hastasıyım. ;D
Tüm sezonların hepsini bitirdim. Ama onu çok sevmemin nedeni kitaplarını okumuş olmamdan kaynaklanıyor.
Ve bir de kızların artık  tek aşık oldukları fantastik varlıklar vampirler. Ve bende bir kız olarak açıkça itiraf etmem gerekirse vampirleri çekici buluyorum. ;D
Onda ki cinsel sahnelere katlana biliyorum. İşin içinde Eric olunca :P

- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 24 Eylül 2010, 21:58:49 »
True blood hastasıyım. ;D
Tüm sezonların hepsini bitirdim. Ama onu çok sememin nedeni kitaplarını okumuş olmamdan kaynaklanıyor.
Ve bir de kızların artık  tek aşık oldukları fantastik varlıklar vampirler. Ve bende bir kız olarak açıkça itiraf etmem gerekirse vampirleri çekici buluyorum. ;D
Onda ki cinsel sahnelere katlana biliyorum. İşin içinde Eric olunca :P

1 saat içerisinde karantinaya alınman gerek.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 24 Eylül 2010, 22:00:38 »
Çok kötü oldu bu, o içinde Eric olunca demeseydin belki kenardan çevirebilirdik ama öyle deyince gitti iş. O zaman bunda da Spartacus var, buna da katlanırsın.
Yaşasın!

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 24 Eylül 2010, 22:04:35 »
Çok kötü oldu bu, o içinde Eric olunca demeseydin belki kenardan çevirebilirdik ama öyle deyince gitti iş. O zaman bunda da Spartacus var, buna da katlanırsın.
Evet adam yakışıklı ama yinede ne biliyim izlerken fazla ilgimi çekmedi.
Adamın gerçek adını değiştirip yerine Spartacus demeleri çok sinir bozucu bir durum.
Neymiş efsaneli trakyalı kralın mı ne adıymış yanılmıyorsam tabi. :)

- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 24 Eylül 2010, 22:07:17 »
Evet Spartacus, efsanevi trakya kralının ismidir.
Yaşasın!

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Eylül 2010, 22:08:07 »
Doğru duymuşsun, nasıl her kıytırık pop şarkıcılarının isimleri değişiyorsa, demek ki gladyatörlere de öyle isimler takılıyor.

Spartacus'a katlanamazsan, Crixus'tan kork bence.
Planemo Syndrome