Kayıt Ol

Youtube'a erişim mahkeme kararıyla engellendi!

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Youtube'a erişim mahkeme kararıyla engellendi!
« : 19 Ocak 2008, 20:27:01 »
Atatürk’e hakaret edilen video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi.

Gönderilen delil niteliğindeki bir CD’yi inceleyen Savcı Altınok, nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti.

İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi de Güvenlik Şube Müdürlüğü’nce gönderilen delil niteliğindeki bir CD’ye el koyma kararının onanması ve YouTube’ye erişimin engellenmesi talebini kabul etti.

Mahkemenin kararında, “Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği” belirtildi.

TÜRK TELEKOM: GEREĞİ YAPILACAKTIR

Türk Telekom’dan, YouTube’ye erişim yasağına ilişkin yapılan açıklamada, “resmi bilgi ulaştığında yasal gereklilikler çerçevesinde gereğinin yapılacağı” bildirildi.

Şirketten, İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nin, Atatürk’e hakaret edilen video görüntülerinin yer aldığı siteye erişim yasağı koymasıyla ilgili yapılan açıklamada, “Resmi bilgi ulaştığında yasal gereklilikler çerçevesinde gereği yapılacaktır” denildi.

haber10.com

Çok çok saçma olmuş, böyle yaparak kmi cezalandırdıklarını zannediyorlar? Bizim erişemememiz onların ne zararına, biz siteye giremeyince bir daha Atatürk'le ilgili video konulmayacağını falan mı zannediyor bunu yapan yüce insanlar. Anlamıyorum.

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Youtube'a erişim mahkeme kararıyla engellendi!
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2008, 20:56:34 »
Valla ben girebiliyorum .. Yasak işlemez bana :P
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2008, 21:27:15 »
Valla ben girebiliyorum .. Yasak işlemez bana :P
Ben de girebiliyorum ahaha isteyen öm atabilir, çekinmeden. Her türlü meslek sıırımı paylaşabilirim. :P

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2008, 22:21:47 »
Eh nolmuş. TTneti kim takar. Mahkemeyi kim takar. Ben de giriyorum. Bi kaç kişi daha sayemde giriyor :D

Cidden çok gereksiz bir ceza. Youtube'yi kapatma cezası değil sonuçta bu? Onlar kazanacaklarını yine kazanır. Koyacaklarını yine koyarlar. Bu sadece bizim milletimize yapılan "çocuksu" müdahaledir. "Eğ o kötü pis bakma ona dokunma." Der gibi bir şey. Biz ona tepki vermemeliyiz sanki.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2008, 22:29:53 »
Ülkemizde düşünce özgürlüğü vardır. Hangi özgürlükten bahsediyoruz? Üniversitelere türbanla girebilirsiniz diyen adama hiçbir işlem başlatılmazken youtube'un kapatılması mesela?
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2008, 15:38:23 »
Kendi içimizde bir tepki vermezsek eğer biz, küfredilmeyen hakaret edilmeyen ne atamız kalır ne de ay yıldızımız.

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2008, 19:06:47 »
Kendi içimizde bir tepki vermezsek eğer biz, küfredilmeyen hakaret edilmeyen ne atamız kalır ne de ay yıldızımız.
katılıyoruum :S :S

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2008, 19:11:17 »
Ben de girebiliyorum ahaha isteyen öm atabilir, çekinmeden. Her türlü meslek sıırımı paylaşabilirim. :P
lütfen bana da yol göster :D

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2008, 22:06:17 »
Ashampoo ClipFinder diye bi program var indirin kullanın you tubeye giriyo video fln da indirirsiniz

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2008, 22:08:10 »
Özgür sağolsun onun sayesinde bende girebiliyorum youtube'a  ;)

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2008, 19:03:55 »
Youtube'u Türkiye banladı nooldu ? .. Youtube bişe kaybettimi ? Hayır. Hâlen o söz konusu videolar sistemde duruyor..İngilizide Fransızıda Japonuda girip izleyebiliyor .. Tıpkı hamster gibiyiz..Boş bi çemberde koşup duruyoruz..
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2008, 20:59:50 »
Hezarfen'e katılıyorum.

Kime bu ceza? Onlara mı bize mi? Ne kadar salakça bir şey bu yahu?
Kendi kendine kesiyorsun cezayı resmen. Hangi akıllı bulduysa...
Biz erişemiyor olabiliriz ama elin oğlu rahat rahat girip çıkabiliyor, izliyor, ne anladım o işten?
Bizim erişimimiz engellendi diye bütün dünyada da mı engellendi sanıyorlar nedir..
Bizim yerimize onların erişememesi gerekmez mi? Sildirin videoyu olsun bitsin.
Televizyon kanalları bile istemedikleri videoları takır takır sildirirken
koskoca devletin gücü yetmiyor mu buna?
Kapatma derecesine gelmediği sürece takmıyorlar bile bizi tabi.
Bu kadar işte saygınlığımız...

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2008, 21:04:24 »
Aç-Kapa oldu site ya :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Ocak 2008, 11:43:34 »
bende giriyorum emme ses cıkmıyo youtube'dann :( niye anlamadım normalde müzik dinlerken ses çıkıyo youtube'da ıııhhhh hiç tık yok
she's back!!