Kayıt Ol

Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!
« Yanıtla #240 : 20 Ekim 2016, 17:47:25 »
Nintendo az önce acaaaaayip bir şey duyurdu! Hem ev hem de el konsolu olabilen, kumandasını çıkarıp oynayabileceğiniz, isterseniz elinizde alıp götürebileceğiniz, isterseniz televizyonuza bağlayabileceğiniz PS4 ve Xbox One gücünde bir konsol! Bu Japonlar deli!

Nintendo Switch:
https://www.youtube.com/watch?v=f5uik5fgIaI
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 20 Ekim 2016, 18:24:17 »
Skyrim mi o? Yani konsol Nintendo'nun dışında diğer oyun yapımcılarının da ürünlerini destekleyecek, öyle mi? Bomba fikir. Arttırın piyasadaki rekabeti, daha iyisini daha ucuzunu yapsınlar. Merakla bekliyorum!
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 20 Ekim 2016, 18:25:53 »
Söylentiler hep bu yöndeydi ve bu şekilde çıkmasına sevindim. Ancak donanımsal olarak korkularım var.  Korkuya kapılmamın sebebi ise 3.partiye dair gösterdikleri oyunun Skyrim olması. Güncel popüler oyunlar yerine neden Skyrim? %90 ihtimalle tablette Tegra grafik işlemcisi var, mobilde en iyisi ama AAA oyunlar için yeterli değil. Oynanabilecek oyunlar ancak 2-3 yıllık oyunlar olur. En iyi ihtimalle oyun çıktıktan 1 yıl sonra Nintendo Switch'e gelir. Evet, ikinci bir Wii U vakası yaşanabilir. Çeşitli firmalar Wii U'yu destekleyeceklerini söylediler fakat PC'ye çıkan oyunun eş zamanlı bir şekilde Nintendo Switch'e geleceğinin garantisi yok. Eş zamanlı çıkmazlarsa büyük kayıp olur.

Nintendo Switch'i destekleyecek firmalar şu şekilde:
Spoiler: Göster

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 20 Ekim 2016, 19:25:04 »
O Skyrim bizim bildiğimiz Skyrim değil yalnız :) 28 Ekim'de çıkacak olan Skyrim: Special Edition, yani remastered sürümü. Ve hayvani sistem gereksinimleri var. İçiniz rahat olsun.

oyungezer.com.tr/haber/46379-skyrim-remastered-in-sistem-gereksinimleri-canavar-gibi
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 20 Ekim 2016, 19:52:08 »
Yeni versiyonu olduğuna dair bir yazı göremedim, belirttiler ise ben kaçırmışım. Ama yine de Skyrim'in yeni versiyonu o kadar da yüksek donanım istemiyor. Günümüzde çıkan oyunlar artık minumum GTX 660 istemekte.  Yani arada yine ciddi fark var.

Düzenleme 1: Gösterdikleri bir diğer oyun NBA 2K17 idi. Oyunun istediği minumun ekran kartı GTS 450. Güncel oyunların istediği GTX 660 ile arasındaki fark devasa.

Düzenleme 2: Eğer donanımı iyi ise açıkçası ben tanıtımda kullanılan oyunları doğru bulmadım. Gerek Zelda olsun gerek diğer oyunların istediği donanımlar az 2 yıllık geçmişi olan donanımlar. Zelda Wii U'da da çalışacak.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 20 Ekim 2016, 20:19:04 »
Tamam da sevgili JCDenton, şu gerçeği atlıyorsun. Ekim 2016'dayız. Konsol Mayıs 2017'de çıkacak. O zamana kadar kim bilir ne oyunlar geliştirilir, neler neler çıkar. Adamlar doğal olarak Nintendo'nun şu an en çok beklenen oyunu olan Zelda'yı ve şu sıralar adından çokça bahsettiren Skyrim: Remastered'ı gösterdiler. Başka gösterecek bir şey yok, çünkü daha ortada oyun yok :)

Ha, hiç mi yeni bir şey göstermediler? Hayır. Tam da beklendiği gibi yeni bir Mario 3D ve Mario Kart gördük aralarda. Activision, Sega, Warner Bros, Ubisoft ve EA zaten destekelrini resmen bildirdi. Yakında oyunlar da duyurulmaya başlar ufak ufak.

Kısacası daha ilk günden asmaya kesmeye gerek yok. Hele bir çıksın, kötü olursa hep beraber döveriz zaten :)

Edit: Yazmayı unutmuşum. Skyrim'in bu videoda gösterilmesinin tek amacı, "Sadece Mario vs değil, PS4 ve Xbox One'a gelecek, yüksek sistem ihtiyacı isteyen bir oyunu (8GB RAM, 2GB ekran kartı vs) biz de çalıştırabiliyoruz demek. Pazarlama taktiği :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 20 Ekim 2016, 20:25:02 »
Haklısınız. Ben biraz kendi açımdan düşünüyorum. Mesela bir konsol tanıtımı yapacaksam ve o konsolun donanımı güçlüyse, bunun üstüne de EA ile anlaşmam varsa şu anda en çok konuşulan oyun olan Battlefield 1'i reklamıma koyardım.

Ben ne grafik meraklısıyım ne de donanım. Nintendo'yu da seviyorum. Günümüzde "ilk gün yaması" olmadan oyun çıkaran 2-3 firmadan birisi. Sadece umarım Wii U'dan derslerini almıştır diyebiliyorum. Birde umarım bölge kilidi olmaz. Yıl 2017 olacak.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 20 Ekim 2016, 20:58:36 »
Nintendo'nun beni kazanması için tek yapması gereken Chrono Trigger: Switch Edition duyurusu yapması. :D Şaka maka çok ilginç ve heyecan verici bir konsol olmuş, merakla beklemekteyim. Ülkemize geri dön Nintendo böhühühü...
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 21 Ekim 2016, 07:41:05 »
Oyun konsolunda innavasyon yenilik iste bu. Hic konsolculuga merakli degilim ama rakiplerinden farkli bir dunyada yasiyor nintendo hep.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 21 Ekim 2016, 16:00:34 »
Konsol hakkında yeni detaylar geliyor. Örneğin Ubisoft Nintendo Switch için birden fazla oyun geliştiriyormuş. Bunlardan birisi muhtemelen Just Dance'dir. Bir diğer haber ise Skyrim'in Nintendo Switch için henüz onaylanmamış olması. Reklamda gösterilen oyunun onaylanmamış olması gerçekten ilginç.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 28 Ekim 2016, 20:27:09 »
Steam'de Cadılar Bayramı indirimi başlamış.

http://store.steampowered.com/sale/halloweensale/
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 28 Ekim 2016, 23:24:20 »
Yılbaşından önce Gabe cüzdanları yoklama kararı almış her zamanki gibi :D

P.S. Artık hakkında yorumları okumak yeter! Baldur' s Gate: Enhanced Edition aldım. Merak ettiğim çok mu iyidir? Yani demem o ki, beklentiyi fazlasıyla yüksek tutuyorum (vurmayın bu kadar geç tecrübe edecek olmamdan dolayı).

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 29 Ekim 2016, 11:45:22 »
Zamanının iyi RYO'larından biriydi :) Ama zirve noktası Buldur's Gate 2 ve Planescape: Torment. İlk BG bol açık alanlarıyla biraz hafif kalıyor. İkinci oyunda kocaman şehirler ve daha efsanevi bir senaryo var. Demem o ki seriyi ilk oyuna göre değerlendirme. Türe başlangıç yapmak için iyi bir tercih.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 29 Ekim 2016, 12:21:13 »
Zamanının iyi RYO'larından biriydi :) Ama zirve noktası Buldur's Gate 2 ve Planescape: Torment. İlk BG bol açık alanlarıyla biraz hafif kalıyor. İkinci oyunda kocaman şehirler ve daha efsanevi bir senaryo var. Demem o ki seriyi ilk oyuna göre değerlendirme. Türe başlangıç yapmak için iyi bir tercih.
Dediğini dikkate alacağım, İhsan abi. Hem büyük uğraşlar verilip çevrilmiş türkçeye. Ekibe bir şeyler gidiyor mudur bilmiyorum, hani biraz da destek amaçlı satın aldım.
İkinci oyun ve Planescape: Torment (ki adını çok sıkca duyuyorum) için umarım ilerde ingilizce yetmeyip hevesim kırılmaz :D Çevirisini beklemek desem ehhh. Bu iki oyun için türkçe yerelleştirme imkansız gibi bir şey.

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 29 Ekim 2016, 13:05:04 »
Kendini beğenmişlik olarak algılamazsan sana bir itiraf: Ben bugünkü İngilizcemi RYO'ları orijinal dilinden oynayıp anlama azmime borçluyum. Fallout, Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape... Alıyordum elime sarı kapaklı Longman sözlüğümü, oturuyordum ekranın karşısına. Başta bayağı zorlanmıştım, kabul. Ama bugün neyim? Çevirmen... Ben İngilizcemi bu seviyeye getirdiysem bunu ne işe ne okula borçluyum. Sebebi oyunlar. Bilhassa da RYO'lar... Bilmem anlatabildim mi? ;)
Try to hide if you dare.