Kayıt Ol

Ejdergemileri Serisi

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejdergemileri Serisi
« Yanıtla #30 : 01 Eylül 2012, 15:34:01 »
3. kitabın çıkış tarihi belli mi?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #31 : 01 Eylül 2012, 15:43:53 »
3. kitabın çıkış tarihi belli mi?

Fuarda çıkar diye düşünüyorum ben.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Eylül 2012, 15:48:26 »
Seriyi yarım bırakmasınlar da fuara kadar bekleriz :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Mayıs 2013, 16:31:27 »
Arkadaşlar İthaki demin fa...ook sayfasından yaptığı açıklama ile serinin 3. kitabının yakında raflarda olacağını duyurdu!

Not: Umarım flood yapmamışımdır önceki mesajı atalı 7 ay kadar olmuş ayrıca haberi duyurmadan edemedim :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #34 : 04 Mayıs 2013, 17:21:34 »
Seriyi önerir misiniz?

Ejderha mızrağı çok ağır gidiyor bana göre bu onun kadar ağır mı?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Mayıs 2013, 18:10:30 »
Önermem doğrusu.Ejderha Mızrağı gibi bir seriyi bölmenin doğru olmayacağı görüşündeyim. Tavsiyem öncelikle seriyi bitirmeniz. :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 14 Ağustos 2013, 11:51:02 »
Arkadaşlar büyük ihtimalle çoğu kişi biliyordur ama hiç kimsenin söyleyesi yoktur. Serinin 3. kitabı Ejderhanın Hiddeti yakında raflarda, şuanda da İlknokta'da ön siparişte.

Neden mi kimsenin söyleyesi yok? Çünkü kitap öyle bir kapakla çıktı ki... Neyse kapak hakkında daha fazla konuşmayayım. Editörlerimiz tanıtımı hazırlayıp koyarken resmide eklerler kesin. Asıl o zaman herkes içini döker büyük ihtimalle...

Not: Arka arkaya 2 mesaj attım flood (doğru kelime değil mi? ) olmamıştır umarım. Zaten aralarında 2-3 ay var :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #37 : 14 Ağustos 2013, 13:17:53 »
Kapakta "Yaz Şövalyesi" esintileri gördüm ben. Bence köt bir kapak değil, hatta baştan itibaren bu tarz bir kapağa sahip olsa daha fazla okurla buluşurdu muhtemelen. Fakat ilk iki cildin yanına koyunca Tika görmüş Caramon gibi sırıtıyor :) Kütüphanede hoş durmayacak haliyle.

Sanırım bundan sonraki kapak politikaları böyle olacak. Bence yerinde ama geç alınmış bir karar. Bazı ismi lazım değil, baş harfi Artemisler gibi meme uçları görünen erkekler koymasınlar da...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 14 Ağustos 2013, 13:44:42 »
Aynı fikirdeyim, sorun da diğer ciltlerle karşılaştırmada çıkıyor zaten :( Kapakta sorun çıktıysa öncekilere uygun bir çizim yaptırırsın birine, o kadar zor mu?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 14 Ağustos 2013, 14:00:14 »
Kapakta sorun çıktıysa öncekilere uygun bir çizim yaptırırsın birine, o kadar zor mu?

Zor. Konuşturma beni şimdi :P. Zor değil ama zor.

Sinirleniyorum abla.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 14 Ağustos 2013, 14:54:13 »
Sen de haklısın, susalım artık. Respect :)

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
"Ejderhanın Hiddeti" Raflarda
« Yanıtla #41 : 16 Ağustos 2013, 21:33:03 »

Özellikle Ejderha Mızrağı ve Ölüm Kapısı serileriyle tanıdığımız Margaret Weis ve Tracy Hickman’ı bir kez daha buluşturan Ejdergemileri serisinin üçüncü kitabı “Ejderhanın Hiddeti” raflardaki yerini aldı.

"Skylan Ivorson tüm Vindrasi klanlarının tanrılarca seçilmiş şefidir ve nihayet halkının gerçek lideri olarak kabul görmüştür. Fakat Vindrasilere hayat veren tanrılar, yaradılış gücü için onlara meydan okuyan yeni nesil tanrıların saldırısı altındadırlar. Bu küstah fırlamaları durdurmanın tek yolu nesillerdir kayıp olan Beş Vektia Ejderhası’nın -dünyanın inşası sırasında yaratılan ilkel ejderhaların- ruh kemiklerinde yatmaktadır.

Yeni Şafak Tanrısı muazzam bir ordu kurarken Skylan kısa bir süre öncesine kadar halkının kanlı bıçaklı düşmanı olan ogreler arasından yeni müttefikler bulmak zorunda kalır. Fakat Vindrasi Şefler Şefi onları ortak düşmanlarına karşı dövüşmeye çağırdığında hep beraber daha da büyük bir savaşın içine düşerler. Skylan hem canını hem de liderliğini tehlikeye atan kurnazca ve hassas bir planı uygulamak için klanıyla birlikte Gözyaşları Denizi’ne yelken açmak zorundadır.

Karada yaşayanlarca hiç kullanılmamış güçlerden faydalanan yeni bir düşman denizin derinliklerinden çıkarken, Skylan ile mürettebatı başka ihanetlerle yüzleşirler. Halkını -ve tabii kendi hayatını- kurtarmak için Skylan’ın ejdergemisinden ve onun sihrinden yardım alması gerekecektir."

Kitabın GİRİŞ bölümünü içeren ÖN OKUMAsı için BURADAN buyurun.

Çevirisini Cihan Karamancı’nın, yayına hazırlığını ise Ozancan Demirışık’ın üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 13 Aralık 2014, 21:02:31 »
4. Kitap hakkında en ufak bir haberi olan var mı? 5. ve 6. kitaplar iptal edilmiş.