Kayıt Ol

Ejdergemileri Serisi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
"Ejderhanın Sırrı"na Saatler Kala...
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2011, 19:34:11 »

Çok satan ve özellikle Ejderha Mızrağı kitaplarıyla ünlenen Weis&Hickman ikilisinin yeni serisi Ejdergemileri‘nin ikinci kitabı Ejderhanın Sırrı yarın itibariyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor!

Yeni tanrılar dünyaya hükmetmek için eski baş tanrı Torval’e meydan okumaktadırlar. Bu kendini bilmez istilacıları durdurmanın tek yolu, dünyanın yaradılışı sırasında Ejderha Tanrıça Vindrash tarafından gizlenen beş esas ejderhanın, yani Beş Vektia Ejderhası’nın ruhkemiklerinden geçmektedir. Bu ejderhalar olmadan, yeni tanrılardan biri, Aelon, istediği güce kavuşamamaktadır. Vindrasilerin tek umudu bu ejderha kemiklerini, onları kullanarak eski tanrıları yok etmek isteyen Aelon’un müritlerinden önce bulmaktır.

Lakin Vindrasi tanrılarının arasında bir hain vardır…

İthaki Yayınları’ndan çıkacak kitabın çevirisini ilki gibi Cihan Kahramancı‘nın üstlendiği kitabın editörlüğünü de yine Bora Öngürer üstleniyor. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejdergemileri Serisi
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2011, 19:49:34 »
Güzel bir kitaba benziyor ama daha Ejderha Mızrağı'nı okumamış olan ben,bu kitaba kadar önümde uzun vakitler görüyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Nisan 2011, 19:53:03 »
Güzel bir kitaba benziyor ama daha Ejderha Mızrağı'nı okumamış olan ben,bu kitaba kadar önümde uzun vakitler görüyorum.

Kitabın Ejderha Mızrağı ile bağlantısı yok (herhangi bir yanlış anlaşılmaya önlem olarak diyorum bunu). Yazarlar en çok Ejderha Mızrağı ile anılsa da bu seriyi onu okumadan da okuyabilirsiniz. Çünkü iddialı bir seri olarak görülüyor şu anda.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2011, 19:57:40 »
Biliyorum.Ama dediğim gibi Ejderha Mızrağı'na karşı bir hevesim var,övgüler filan.Uzun bir seri bide ondan buna daha vakit var anlamında söyledim.Herhangi bir bağlantı olmadığını biliyorum.dediğim gibi güzel bir kitaba benziyor.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #19 : 16 Nisan 2011, 15:39:40 »
İkincisini de çok yakın bir zamanda alıp okumayı planlıyorum. İlkinin sonu beni merakta bırakmıştı bakalım bunda ne olacak?

Bütçem gerçekten sarsılıyor şu anda o kadar iyi kitaplar çıkıyor ki şu nisan ayında.. :D Neyse bir şekilde onları da alırız :D

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #20 : 08 Haziran 2011, 14:14:45 »
2.kitabın gelişini iple çekmiştim. Yaklaşık 5 ay sonra çevrildi ve ben kitabı sitelerede gördüğümde çok mutlu oldum. Hemen gidip bir tane kaptım ve hızlıca okumaya başlamadım. Her güzel şeyin bir sonu var ne yazık ki.. 3.kitap hakkında endişeleniyorum çünkü Tor'da ne bir duyurusu var ne çıkış tarihi belli. Hatta yazıldığından da şüpheliyim. Bu yüzden seri yarım kaldı diye endişeleniyorum. Neyse kitap yorumuma gelecek olursak:

Kitap 1.kitabın tam da kaldığı yerden başlıyor. İlk başta merakla okudum neler olacak diye. Fakat kitap birincisine göre oldukça yavaş. Birincisi gibi çokta heyecan yok aksiyon yok. Fakat içeriside gelişen olaylar sizi alıp götürüyor zaten. Yeni yeni bilgilerle de evreni,tanrıları ve yeni ejderhaları keşfediyoruz.

Kitap hakkında söyleyeceklerim bu kadar. -kısa mı oldu ne? :P- Açıkçası ilk kitasbın daha sürükleyici olduğunu söyleyebilirim. Fakat bu kitap da olay örgüsüyle bu açığı kapatıyor.

Okunmasını tavsie ediyorum. Fakat 3.kitabın hali belli değil. ''Ben bekleyemem ard arda okumam lazım.'' derseniz işiniz yaş :D Daha çok bekleyeceğiz gibime geliyor :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Haziran 2011, 14:18:35 »
6 kitaplık bir seri olacak Ejdergemileri. Tracy Hickman'ın kendi sayfasında böyle yazıyordu. Seriyi yarım bırakmazlar, sadece yazarlar bir yandan başka kitaplar da yazıyorlar.

Tracy Hickman 18 Mayıs'ta demişki: "3.kitap şu an editör kontrolünde." 

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #22 : 11 Temmuz 2011, 19:07:32 »
Benim demek istediğim şuydu aslında : Hani bu serinin kitapları yılda bir kez çıkıyor ya işte yılda bir beklemek bazılarına göre sıkıcı olabilir.

3.kitap da amma da editörde kaldı ya! 2 aydır neyi bekliyorlar acaba ?

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 12 Temmuz 2011, 15:30:23 »
Dragonships serisinin üçüncü kitabı bu yıl sonuna doğru baskıya girecek. Bundan çıkan sonuç, 2012 başında da bizde hazır olur. Yani biraz daha sabır :)

not: bu arada bence weiss hickmann ikilisinin çooook uzun süredir yazmadığı kadar iyi bir seri. Kahramanlar buffy deki tipleri hatırlatsa da :P o kadar gerçek geliyorlar ki gayri ihtiyari sevmeye başlıyorsunuz.
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Temmuz 2011, 15:31:16 »
Dragonships serisinin üçüncü kitabı bu yıl sonuna doğru baskıya girecek. Bundan çıkan sonuç, 2012 başında da bizde hazır olur. Yani biraz daha sabır :)

not: bu arada bence weiss hickmann ikilisinin çooook uzun süredir yazmadığı kadar iyi bir seri. Kahramanlar buffy deki tipleri hatırlatsa da :P o kadar gerçek geliyorlar ki gayri ihtiyari sevmeye başlıyorsunuz.

İlk kitabın ortalarında sıkılıp yarıda bıraktım ben doğrusu. Devam mı etsem acaba? dedim bu yorumu görünce.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #25 : 12 Temmuz 2011, 16:38:56 »
Tüyap'tan edinmiştim ben de. Ama kapağını açmaya ürküyorum hâlâ. Boyutundan dolayı falan değil, Weis'i bıraktığım gibi bulamamaktan... Sanırım bu yaz bir şans vereceğim kendisine. :)

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 12 Temmuz 2011, 18:33:47 »
Dragonships deki karakterler biraz çocuksu (ki zati 17 yaşında felanlar), bu ilginç bir tat katmış. Büyüklerin dünyasında çocukların zaferlerini ve bilgeliğini aramaya başlıyoruz. Tabii bizimkiler de zamanla büyüyorlar ama gerek nordic hikaye tarzı olsun gerekse tanrıların savaşı gibi heyecan uyandırıcı ara konular kendini sevdiriyor.

Genelde Weiss için bunu söylemem ama Eddings veya Feist tarzı sevip de bunu Weiss de görmeye alışık olmayanlar için bence eğlenceli bir deneyim :)
Spock

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #27 : 12 Temmuz 2011, 20:50:05 »
Tüyap'tan edinmiştim ben de. Ama kapağını açmaya ürküyorum hâlâ. Boyutundan dolayı falan değil, Weis'i bıraktığım gibi bulamamaktan... Sanırım bu yaz bir şans vereceğim kendisine. :)

İçinde bir Ejderha Mızrağı bulamazsın bu kesin. Onun kadar olamadığı doğru. Ben de bu kitabı alrken çok ön yargılıydım. Hatta kitapevinden çıktıktan sonra ''Keşke almasaydım.'' da dediğim oldu. Ta ki kitabı okuyuncaya kadar.

''Kitabın nesini beğeniyorsun?'' dersen sana sebepler vereyim :

1.) Yeni bir evren ve onu keşfetmenin verdiği zevk
2.) Yeni tanrılarla eski tanrıların arasındaki savaş
3.) Baştan beri evrenin kaos içinde olması
4.) Aksiyon, tempo
5.) Karakter gelişimleri , karakter gerçekçiliği ( Cubor'un dediği gibi )

Weis&Hickman hayranlarının kesinlikle kaçırmaması gereken bir seridir bana göre.

Büyük bir sabırsızlıkla 3.kitabın çıkmasını bekliyorum. Tez gelsin !

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #28 : 06 Ağustos 2011, 12:52:44 »
Kitabın yayın tarihi belirlenmiş : 24 Nisan 2012

Amazon.co.uk sitesinde ön siparişte: http://www.amazon.co.uk/Rage-Dragon-Dragonships-Vindras-Margaret/dp/0765319756

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Ağustos 2011, 12:56:05 »
Kitabın yayın tarihi belirlenmiş : 24 Nisan 2012

Amazon.co.uk sitesinde ön siparişte: http://www.amazon.co.uk/Rage-Dragon-Dragonships-Vindras-Margaret/dp/0765319756

O zaman Temmuz 2012 de de sizde olur :D
Spock