Kayıt Ol

Neverwinter I: Gauntlgrym

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Neverwinter I: Gauntlgrym
« Yanıtla #15 : 02 Ağustos 2012, 14:29:32 »
Laika facebook sayfasında Gauntlgrym ile ilgili en son şunları yazmış:

Alıntı
Gauntlgrym şu anda düzeltide. İkinci kitap da çeviride. önümüzdeki aylarda yayınlanacaklar.

Serinin Türkçe ismi ile ilgili olarak da şunları söylemiş:

Alıntı
Değişimler serisinin devamı olan ve (Büyük ihtimalle) Kışgörmez Üçlemesi adıyla çıkacak olan serinin ilk kitabı.

İlk alıntı yaklaşık bir ay önce, ikinci alıntı ise 5-6 gün önce söylenmiştir. Daha önceden söylendiyse üzgünüm, ben göremedim çünkü.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #16 : 05 Ağustos 2012, 17:23:29 »
Laika facebook sayfasında Gauntlgrym ile ilgili en son şunları yazmış:

Alıntı
Gauntlgrym şu anda düzeltide. İkinci kitap da çeviride. önümüzdeki aylarda yayınlanacaklar.

Serinin Türkçe ismi ile ilgili olarak da şunları söylemiş:

Alıntı
Değişimler serisinin devamı olan ve (Büyük ihtimalle) Kışgörmez Üçlemesi adıyla çıkacak olan serinin ilk kitabı.

İlk alıntı yaklaşık bir ay önce, ikinci alıntı ise 5-6 gün önce söylenmiştir. Daha önceden söylendiyse üzgünüm, ben göremedim çünkü.

Bu ay çıkabileceğini sanmıyorum. Yaz piyasası durgun oluyor malum. Eylül veya Ekim aylarında gelebilir.

Bilgilendirme için teşekkürler :)

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Ağustos 2012, 18:20:45 »
Tüyap'a gelebilir, zaten Eylül ve Ekim aylarında çıkacak kitaplar için şimdiden büyük bir bütçe ayırmak gerek, kitaba doyduğumuz/doyacağımız aylar.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2012, 16:30:34 »
Alıntı
Bilgilendirme için teşekkürler :)

Önemli değil ne demek :)

Tüyap'a gelebilir, zaten Eylül ve Ekim aylarında çıkacak kitaplar için şimdiden büyük bir bütçe ayırmak gerek, kitaba doyduğumuz/doyacağımız aylar.

Haklısın. Durgun yaz döneminde kitap çıkarmak istemedikleri için yayınevleri bu dönemlerde pek aktif değil. Ancak Eylül-Ekim aylarında bir sürü kitap çıkacak kesinlikle.

Çevrimdışı Wolfsdragoner

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Ağustos 2012, 17:28:07 »
İlk iki kitabı almanca olarak aldım ve bu hafta başlıyorum.
Niewinter Buch 1 : GAUNTLGRYM
Niewinter Buch 2 : NIEWİNTER

İzlenimlerimi yazarım. :)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Ağustos 2012, 10:09:20 »
Diyarlar yılı 1409'da geçiyor ve ilgiç tarafı Banak Brawnanvil'de bu yılda resmi olarak tahta geçiyor.
Acaba ihtiyar Bruenor Battlehammer'a ne olacak?

Neverwinter üçlemesi belli oldu. Gauntlygrm, Neverwinter, Charon'un Pençesi. Ben Türkçeye çevirme konusunda çok yavaş olduklarını biliyorum 1990ların kitabı olan Kaos Laneti hâlâ çevrilmedi. Tabi Drizzt'in kitaplarını daha hızlı çeviriyorlar ama olsun. Oğul Gino Salvatore'nin yazdığı üç kitabı da çevirseler de bakalım veled ne yapmış görelim. :)
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Wolfsdragoner

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Ağustos 2012, 01:14:30 »
Her 2 kitabı da bir solukta okudum. Çok sürükleyici ve ilginç gelişmelerle dolu. 1. kitapta Drizzt ve Bruenor , Bruenor'un tahtı devretmesi ile yollara düşüp maceralar yaşamaya başlıyorlar ama asıl öncelik gauntlygrm'i aramak. Bu arada Nekroman bir grupta  burası ile ilgileniyor.  Bilgiler için bir cüce yetmiyor, kral'a ihtiyaç var. BU nedenle Bruenor'a ihtiyaç doğuyor.Jarlaxle ve Athrogate ile beraber Gauntlygrm'e gidiyorlar. Daha fazla detay vermeyeyim ki heyecanınız devam etsin.

2. kitap ise Drizzt ve Dahlia (yeni bir arkadaş- Elf, bayan, Ashadai savaşçısı) üzerine kurulu, ayrıca eski bir tanıdık ortaya çıkıyor, Drizzt ve Cattie-brie ile beraber Mezzzobaran'da esir olan. (İsmini tahmin edin bakalım.)

3. Kitap ise (henüz çıkmadı ama) Charon pençesi adlı kılıç ile ilgili. (İsmini vermediğim kişinin kılıcı) ..

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Ağustos 2012, 11:35:49 »
Artemis bir insan sonuçta ölecek yakın bir tarihte . Fakat kılıçlar ölmez. Bu silahın yeni sahibi olacaktır ve bu sahip kılıcı nasıl ele geçirdiğini ve  Artemis'in Yolu ile Jarlaxle'tan ayrılan Artemis'e Calimshan'da başına neler geldiğini anlatacaktır.  

Bense "Hiçkışlar" şeklinde çevirmiştim.-Hani Hepkırlar varya :D ondan esinlendim biraz- Kışgörmez o da iyidir.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #23 : 26 Ağustos 2012, 19:02:11 »
Bense "Hiçkışlar" şeklinde çevirmiştim.-Hani Hepkırlar varya :D ondan esinlendim biraz- Kışgörmez o da iyidir.

Hiçkışlar :D Çok güldüm buna. :D Şu anki adı gayet iyi.

İzlenimleri için de Wolfsdragoner'a teşekkür ederim.

Çevrimdışı Wolfsdragoner

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ağustos 2012, 15:25:53 »
Artemis kılıçtan dolayı ölemiyor. Kılıca başka birisi sahip o da Artemi'si kullanıyor ve yönlendiriyor. 3.kitap Artemis'in kılıcı ele geçirme planları ile ilgili. Adı artık Artemis değil, rengi griye çaldığı için "the gray" ekini almış.