Kayıt Ol

Alignment hakkında bir soru

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • Rom: 5
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
Alignment hakkında bir soru
« : 10 Aralık 2010, 18:55:14 »
Kurogane no Linebarrels serisinden sonra bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim.

İsim vermemeye çalıştım gerçi yine de Spoiler içerebilir:

Spoiler: Göster
100000 masum yaşamı kurtarmak için 1 masum yaşam feda edilebilir diye düşünüp bu düşünce dahilinde insanları onların düşmanı gibi gösterip sindiriyorsam, hatta bizzat toplu katliam emri veriyorsam, ama tüm bunlar neticede bütünün varlığını kurtarmak içinse ve bunlar için o zamana dek kişisel bir çıkar gütmediysem. bu benim alignment'imi ne yönde etkiler?

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alignment hakkında bir soru
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2010, 19:08:46 »
Chaotic Good oluyorsun bu durumda. İkinci kısmı iyi mi kötü mü olduğunu belirler her zaman. Sonuçta senin amacın bütünü korumak bu yüzden good oluyorsun. İlk kısmı ise inandığın şey konusunda nasıl davrandığın. Lawful Good olsaydın misal tek bir cana bile zarar vermezdin ve iyiliğe tüm benliğin ile bağlı kalırdın. Neutral Good olsan basit bir köylü ne kadar iyiyse o kadar olurdun. Ya da genel geçer kuralları kabul ederdin ve çoğunluğa uyardın. Chaotic Good ise tam bahsettiğin durum. İyilik için kendi doğruların olup bunları uygulaman bu durum iyilik kavramına ters düşen bir cinayeti kapsasa bile. Amma konuştum.

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • Rom: 5
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2010, 19:10:18 »
Neutral Evil ile Lawful Evil arasında kalmıştım ben daha ziyade. Yani bir Neutral Evil yada Lawful Evil aslında kendini feda etme pahasına bütünün iyiliğini isteyebilir mi? Daha önce tüm yaptıkları aslında bu amacın bir paravanı olabilir mi?

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2010, 19:25:43 »
Paravan ayrı bir şey. Eğer bir karakter iyiyse ve insanları kurtarmak için başka insanları feda edebiliyorsa, o zaman caotictir. edemiyorsa Lawfuldur.

Eğer karakter kötüyse ve önüne gelen herkesi öldürüyorsa kafasına göre, kaotiktir. Eğer belirli kura ldizisini takip ediyorsa (sadece paladinler, veya sadece şu 10 insan) lawfuldur denilebilir.

Evil karakter asla kendini feda etmek istemez eğer başka bir çıkış yolu varsa. Tabi tanrısına feda etme gibi şeyler de olabilir.
#rekt