Kayıt Ol

Zaman Çarkı Serisi Kitapları

• *
  • 26
  • Rom: 0
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı Serisi Kitapları
« Yanıtla #45 : 11 Ocak 2015, 16:06:53 »
Zaman çarkı ile ilgili kapsamlı bir kitap kasım 2015'te çıkacakmış.

http://www.tor.com/blogs/2015/01/wheel-of-time-companion-cover-release-date
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Ocak 2015, 18:36:48 »
Normalde bunun kar amaçlı ve hoş olmayan bir hareket olduğunu söylerdim ama serideki A'dan Z'ye tüm karakterler hakkında bilgi içerecek olması bile ihtiyacı karşılayacak bir eser olduğunu söylememe yetiyor. Çünkü seri hakkında okuduğum çoğu yorumda şu pasaj geçiyordu:

"Çok fazla karakter var. Okurken yanınızda karakterleri not alacağınız küçük bir not defteri olması çok iyi olur!"

Umarım bizim dilimize de çevrilir :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Ocak 2015, 23:53:25 »
Türkçeye çevrileceğini sanmam . Aslında gerekte yok . Linkten çok incelemedim ama her kitabın sonunda   O kitap içinde geçen karakterlerin kısa açıklamaları mevcut . Bilemedim aslında yeni şeyler içerecekse güzel olabilir  Ama kitapta zaten olan şeyleri topladılarsa , o bilgileri  kitaplardan bulmak daha keyifli :D

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Ocak 2015, 00:21:55 »
Robert Jordan'ın notlarından derlemeler de olacak. Şu tür şeyler bekleyebilirsiniz:

https://docs.google.com/document/d/1jN2GaetM3281YU9p2eiWy1fFzaby2PbVnNKejeSB-jE/edit

Cadsuane hakkında Robert Jordan'ın notlarından bir kesit. Brandon Sanderson ve Robart Jordan'ın eşi tarafından hazırlanan kriptolanmış bir metni çözmeye çalıştığınız ufak bir etkinlikle ortaya çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Ocak 2015, 02:17:11 »
Keşke çevrilse ozaman :D

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 28 Ocak 2015, 17:54:25 »
özlemini ve eksikliğini çektiğim tek kitap :(

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Ocak 2015, 14:58:59 »
Baska yazarlara ayip oluyo ama

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Ocak 2015, 16:15:08 »
Baska yazarlara ayip oluyo ama

tamam tamam, Brandon Sanderson'un kitapları dışında özlemini duyduğum tek seri ;) ( Brandon Sanderson'a haksızlık olmasın )

Çevrimdışı Bilbo Baggins

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
    • Darkwood'dan Haberler
« Yanıtla #53 : 05 Mayıs 2015, 12:48:36 »
Öncelikle herkese merhaba (ne de olsa ilk mesajım)...

Zaman Çarkı serisini takım olarak almak istiyorum ama satış sitelerinde takım halinde bulamıyorum. Takım olarak almak istememin sebebi birkaç cilt okuduktan sonra sıradaki cildin baskısının tükenmiş olduğunu görmek ve yeni baskısının çıkmasını beklerken serüvenden soğumak endişesi... Sizler konu hakkında benden çok daha bilgilisiniz... Belki benim gözüme çarpmayan satış site ve yönetmelerini biliyorsunuzdur diye düşündüm...

Zaman Çarkı hakkında yazılmış mesajları inceledim... Serinin olağanüstü uzunluğu, çok fazla karakterin yer alması gibi konular beni korkutmuyor; ne de olsa 50'ye geliyoruz; ağır konular daha çok hoşuma gidiyor artık  ;)... Tek korkum -yukarıda da dediğim gibi- birkaç cilt okuduktan sonra sıradaki cildin baskısını bulamamam...
Dağları görmek istiyorum Gandalf... Dağları...
http://darkwoodsakini.blogspot.com

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 05 Mayıs 2015, 13:33:49 »
İlk dört kitaptan sonra soğumanız mümkün değil :) Takım olarak bulamasanız da alın başlayın.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Bilbo Baggins

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
    • Darkwood'dan Haberler
« Yanıtla #55 : 05 Mayıs 2015, 14:14:29 »
İlk dört kitaptan sonra soğumanız mümkün değil :) Takım olarak bulamasanız da alın başlayın.

Başlamak için sabırsızlanıyorum... Kısa bir süre daha bekledikten sonra ilk birkaç cildi satın alıp başlayacağım artık...

Bugüne kadar, Tolkien'in eserleri dışında, pek fantastik kitap okumadım (tabi çizgi romanları saymazsak)... Benim için yeni bir deneyim olacak...

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 05 Mayıs 2015, 16:40:54 »
Ithakinin facebook sayfasına 14 cildi takım halinde almak istediğinizi fakat ilknokta.comda tükendi olarak gözüktüğünü tekrardan ekleyip ekleyemeyeceklerini soran bir mesaj atın .Belki olumlu bir geri dönüş alırsınız :)

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Mayıs 2015, 17:48:11 »
Ben de bu seriye başlamayı düşünüyordum fakat 1 sene önce Adana Tüyap fuarındaki görevli bana serinin tekrar basılmıyacağını söylediğinden başlamaktan vazgeçmiştim bence arkadaşın cevabınıda bekleyin belki yayınevi karar değiştirmiş olabilir.

Çevrimdışı Bilbo Baggins

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
    • Darkwood'dan Haberler
« Yanıtla #58 : 05 Mayıs 2015, 17:50:22 »
Ithakinin facebook sayfasına 14 cildi takım halinde almak istediğinizi fakat ilknokta.comda tükendi olarak gözüktüğünü tekrardan ekleyip ekleyemeyeceklerini soran bir mesaj atın .Belki olumlu bir geri dönüş alırsınız :)

Aslında İthaki'nin değil ama İlknokta'nın satış sitesinin iletişim bölümüne bir mesaj atıp durumu sordum. Aldığım yanıt şu oldu:

"Bu ay içerisinde 7. cildin çıkmasını bekliyoruz."

Bu cevaptan sorumu anlayamadıklarını mı (çünkü takım olarak tekrar satışa çıkarılıp çıkarılmayacağını sormuştum), yoksa takım halinde sunmak için eksik 7. cildin beklendiğini mi anlamalıyım, tam olarak kestiremedim.

Ama dediğiniz gibi İthaki'nin facebook sayfasına mesaj atmakta yarar var... Bir deneyeyim... :)

Ben de bu seriye başlamayı düşünüyordum fakat 1 sene önce Adana Tüyap fuarındaki görevli bana serinin tekrar basılmıyacağını söylediğinden başlamaktan vazgeçmiştim bence arkadaşın cevabınıda bekleyin belki yayınevi karar değiştirmiş olabilir.

Tekrar basılmayacaksa tek tek alıp okumak, bulmaya çalışmak gerek... Hem belki böylesi daha iyidir; bütçeye de birden yük binmez... Yine de İthaki'ye attığım mesaja gelecek yanıtı kısa bir süre bekleyeyim (umarım mesajımı atlamazlar, bilgi verirler)...

Arka arkaya mesaj atmak yerine Değiştir butonunu kullanıyoruz. Mesajlarınızda bulabilirsiniz  :).

Mesajlar birleştirilmiştir.

Bilmiyordum... :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Mayıs 2015, 18:31:05 »
Arka arkaya mesaj atmak yerine Değiştir butonunu kullanıyoruz. Mesajlarınızda bulabilirsiniz  :).

Mesajlar birleştirilmiştir.