Kayıt Ol

Zaman Çarkı Serisi Kitapları

Çevrimdışı damondred

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı Serisi Kitapları
« Yanıtla #15 : 14 Nisan 2013, 18:31:24 »
ben zaman çarkına 2001 yılında başladım. henüz ilk 2 kitabı yani dünyanın gözü ve büyük av piyasadaydı. 3. yoldaydı ve kaza eseri başka bi seriyi ( gediksavaşları efsanesi) beklerken arayı doldurmak için kitapçımın tavsiyesiyle almıştım. beklemekten nefret eden ben 13 senedir bekliyorum. ilk 2 kitabı bir haftada bitirip gediksavaşlarını ara doldurmak için okuyup bu zamana geldim. bi yandan bitsin istiyorum. ama bi yandanda bi daha bu kadar güzel bi seri olmayacağını bildiğim için çok ama çok üzülüyorum. zaman çarkı gerçekten anlatılmaz okunur ve yaşanır. evet yüzüklerin efendisi serisinden sonra (asla kıyaslama yapamam. zira ikiside kendi türlerinde en özgün seriler) beni bu kadar etkileyen (sadece fantastik değil yada kitap değil sinema müzik vs ) bir eser daha yok. bu arada kitapların 2. den sonra ikiye bölünerek yayınlanması İthaki yayınlarının okurları fazla bekletmemek için uyguladığı bir sistemdir.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Ağustos 2013, 11:44:45 »
Işığın anısı İlknokta'da ön siparişte :)

Edit 1 : Ciltsiz olanıymış. Ciltsizin etiket fiyatı 45 liraymış.

Ciltli ne zamana çıkar ve fiyatı ciltliyle kıyaslanırsa ne kadar olur? Yardımcı olabilir misiniz? :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı sebulba

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Ağustos 2013, 11:56:22 »

http://www.ilknokta.com/kitap/robert-jordan-brandon-sanderson/isigin-anisi-zaman-carki-14-cilt-ciltsiz.htm
Ulusların hükümdarları, Rand al’Thor’a katılmak veya Karanlık Varlık’ın zindanının mühürlerini kırma planını engellemek için Merrilor Meydanı’nda toplanır. Rand’ın planı deliliğinin bir işareti de olabilir, dünyanın son umudu da. Amyrlin Makamı Egwene, ilki olduğunu düşünmektedir.

Andor’da, Trolloclar Caemlyn’i ele geçirir.

Perrin Aybara kurt düşünde Katil’le savaşır.

Ebou Dar’a yaklaşan Mat Cauthon, artık Seanchan İmparatoriçesi Fortuona olan karısı Tuon'u ziyaret etmeyi planlamaktadır.

Tüm insanlık tehlikededir – ve akıbeti Shayol Goul’de belli olacaktır. Çark dönmekte, Çağ sona ermektedir. Son Savaş dünyanın kaderini belirleyecektir.
Boyut :    13,5x21 cm.
Sayfa Sayısı :    1064
Çeviren :    Niran Elçi
Ciltsiz.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Ağustos 2013, 23:33:39 »

Ve nihayet, merakla beklediğimiz Zaman Çarkı serisinin 14. kitabı “Işığın Anısı” (A Memory of Light) ön siparişe sunuldu. 22 Ağustos 2013 tarihinde raflardaki yerini alacak bu kitapla zamanın çarkları son kez dönecek…

"Ulusların hükümdarları, Rand al’Thor’a katılmak veya Karanlık Varlık’ın zindanının mühürlerini kırma planını engellemek için Merrilor Meydanı’nda toplanır. Rand’ın planı deliliğinin bir işareti de olabilir, dünyanın son umudu da. Amyrlin Makamı Egwene, ilki olduğunu düşünmektedir.

Andor’da, Trolloclar Caemlyn’i ele geçirir.

Perrin Aybara kurt düşünde Katil’le savaşır.

Ebou Dar’a yaklaşan Mat Cauthon, artık Seanchan İmparatoriçesi Fortuona olan karısı Tuon’u ziyaret etmeyi planlamaktadır.

Tüm insanlık tehlikededir – ve akıbeti Shayol Goul’de belli olacaktır. Çark dönmekte, Çağ sona ermektedir. Son Savaş dünyanın kaderini belirleyecektir."

Ayrıca kitabın önsözünden bir bölümü içeren ÖN OKUMA için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kitabın ciltsiz versiyonu ön siparişe sunuldu ve İlknokta üzerinden %30 indirimle alabilirsiniz. Sipariş için buraya tıklayın. Kitabın ciltli versiyonu da eylül ayı içerisinde raflarda yerini alacak.

Robert Jordan’ın ölümünden sonra, onun notlarıyla seriye devam eden Brandon Sanderson’un yazdığı kitabın çevirisini Niran Elçi, editörlüğünü ise Ozancan Demirışık üstleniyor. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Ağustos 2013, 15:13:49 »
Öncelikle şükür kavuşturana demek istiyorum. Henüz çok başındayım, ama ilk izlenimim şudur: Efsane, namına yaraşan bir sonla gelmiş gibi görünüyor. 2007'de elime almıştım ilk kitabı. Tam 6 yıl sonra son kitabını da okumak kısmet oldu. Hiç bitmesin istiyorum. 1 sayfa 1 sayfa okuyorum.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Ağustos 2013, 00:40:11 »
Okumak için çatlıyorum ama ciltlisinin çıkmasını bekliyorum. Yıllardır bekliyoruz, biraz daha bekleyeceğiz napalım.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #21 : 27 Ağustos 2013, 01:33:43 »
Cilstizi çıkacak mıymış? ilk 5 ciltten sonra para yetmeyince bi durdum, duruş o duruş.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #22 : 27 Ağustos 2013, 03:11:53 »
Cilstizi çıkacak mıymış? ilk 5 ciltten sonra para yetmeyince bi durdum, duruş o duruş.

Bu soru eğer Işığın Anısı içinse, şu anda ciltsiz versiyonu raflarda. Ciltlisi eylül ayında çıkacak. Ayrıca tüm kitapların ciltsiz versiyonları bulunmakta ve ciltlilerine oranla biraz daha ucuz.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #23 : 27 Ağustos 2013, 13:12:56 »
Hayır, bir üstteki mesaj içindi sanki tüm seri ikiye bölünmeyerek ciltsiz yayınlanacakmış gibi, belki de baskısı tükenenler. İkiye bölünmüş almam.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ağustos 2013, 17:01:19 »
Işığın Anısı Ciltli olarak İlknokta'da siparişte! :)

Ciltlinin indirimsiz fiyatı 65 TL imiş .

6 Eylülde çıkacak olarak gözüküyor.
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Nyks

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Ağustos 2013, 18:21:12 »
Bütün seri boyunca sıkıcı gelen Perrin bölümlerini son kitapta iple çekiyorum. Tamam anladık Son Savaş geldi de ben her beş POV karakterden dördünde savaş stratejilerini dinlemek zorunda mıyım? Sayfalar boyunca ağır süvarilerin öncü kuvvet olması, okçuların uygun yerlere yerleştirilmesi gibi işleri okumaktan gına geldi. Bütün kitap bu şekilde gidince aksiyon ve heyecan; sıfır....

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Ağustos 2013, 10:08:35 »
Sadece benim 14. kitabımda mı böyle yoksa tüm basımında mı sayfa 240'tan 257'ye atlıyor!!
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Ağustos 2013, 22:35:51 »
Sadece benim 14. kitabımda mı böyle yoksa tüm basımında mı sayfa 240'tan 257'ye atlıyor!!
Sizin şanssızlığınız olmalı. Aldığınız yerden değiştirirler kitabı.

Çevrimdışı Lorlen

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 31 Ağustos 2013, 11:19:18 »
Sizin şanssızlığınız olmalı. Aldığınız yerden değiştirirler kitabı.

Hay şansıma.Kitapçıda da başka yokmuş.
Unutmayın,hikayeler ikiye ayrılır;gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler;karar sizin.

Çevrimdışı nyks

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 31 Ağustos 2013, 15:08:14 »
Ve sonunda bitirdim. Seriye 2003'de başlamıştım. 10 sene dile kolay. Son sayfayı okuduktan sonra oldukça hüzünlendim.

Ama son kitaptan ve hikayenin sonundan ne kadar memnun kaldım bilmiyorum. Savaşlar beni de oldukça baydı ve en sevdiğim karakterler geri plandaydı. Spoiler olmasın diye ayrıntıya giremiyorum ama bir tatminsizlik oldu. Belki de 10 senemi verdiğim ve çok sevdiğim bir şeyin sonu olduğu içindir bilemiyorum.