Kayıt Ol

En Saçma 5 Bilim Kurgu Filmi

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
En Saçma 5 Bilim Kurgu Filmi
« : 12 Ocak 2011, 12:57:36 »

NASA, bugüne kadar çekilmiş en aptal filmleri seçti, listenin en tepesinde Roland Emmerich’in 2009 yapımı ‘2012’si var.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) seçtiği listeyi, Times gazetesi 'Pardon kıyamet mi dediniz?' başlığıyla verdi.

Star gazetesinin haberine göre, ‘NASA, Bilim ve Eğlence İhracatı’ adı verilen listenin ilk sırasını Roland Emmerich’in ‘2012’si kimseye kaptırmadı. Dünyanın sonunu Maya takvimine dayandıran 2009 yapımı film için ‘En aptalca senaryoya sahip yapıt’ tanımlamasını yapan kurumun astroid bölümü başkanı Donald Yeomans, şu görüşleri aktardı:

"2012 NASA’nın vaktini çaldı. Filmi izleyen binlerce kişinin kaygılı sorularını cevaplamak zorunda kaldık. Yetmedi bir de panik atak geçirenlere özel website kurduk. Bu anlamda Hollywood NASA’yı fena incitti. Bir kere saçmalık filmin başında başlıyor. Bir göktaşı dünyaya gelecek de NASA bunu herkesten gizleyecek. Bizim dışımızda pek çok uzay kurumu ve çok iyi ekipmanlara sahip onbinlerce astronom var. Peki ya Maya takvimine ne demeli? Takvim efsaneden başka bir şey değil. Afetler zincirine hiç girmemekte fayda var. Zira bu bölümdeki olaylar fizik, mantık ve doğa kurallarına aykırı."

TAMAMEN MANTIK DIŞI

NASA’nın tüm zamanların tartışmasız en saçma filmi dediği 2012’yi, başrolünü Bruce Willis’in oynadığı Armageddon izliyor. Filmde bir göktaşının dünyaya çarpmasını engellemek için yola çıkan sondajcının maceralarının tamamen mantık dışı olduğunu söyleyen NASA, Armageddon için “Ancak bu bile 2012’yle boy ölçüşemez” ifadesini kullandı.

ZAMANDA ABUK YOLCULUK 3. SIRADA

NASA’nın listesinin 3. sırasında başrolünü Arnold Schwarzenegger’in oynadığı 2000 yapımı ‘6th Day’ izliyor. Film, bir helikopter pilotunun, kendi hayatının bir kopyası tarafından yaşanmakta olduğunu; bu kopyanın evde karısı ve çocuklarıyla vakit geçirdiğini öğrenmesiyle başlayan mücadelesini konu alıyor.

SPİELBERG BÜTÜNLEMEYLE SINIFI GEÇTİ!

NASA Gattaca ve Hollywood’un ünlü bilimkurgu ustası Steven Spielberg’in Jurassic Park filmlerinin senaryolarının bir miktar da olsa gerçekçilik barındırdığını açıkladı. 1997 yapımı Contact ve 1927 yapımı Metropolis de NASA’nın övgüye değer bulduğu filmler arasında yer aldı. NASA, Jurassic Park’ta geçen “Genetik güç, gezegenin şimdiye kadar tanık olduğu en büyük kuvvettir” sözünü mantıklı buldu.

NASA’NIN TOP 5’İ

1- 2012 (John Cusack ve Thandie Newton)
2- Armageddon (Bruce Willis)
3- The 6th Day (Arnold Schwarzenegger)
4- Volcano (Tommy Lee Jones ve Don Cheadle)
5- Chain Reaction (Rachel Weisz ve Keanu Reeves)

Kaynak: ntvmsnbc
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Hathor

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Saçma 5 Bilim Kurgu Filmi
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2011, 13:05:53 »
hahahahaha ; )))) işte bu gördüğümüz en güzel haber. Sanki biraz da sohbet ortamında söylenen cümleleri anlatıyor gibi.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2011, 13:53:41 »
2012'nin saçmalıklar kralı olarak 1 numaraya yerleştirilmesi, bende inanılmaz bir mutluluk yarattı. Sinemada izlerken verdiğim paranın her kuruşundan tekrar tekrar pişman olmuştum. Görsel efektleri güzel(!) diye de bu kadar mantıksız bir film övülemezdi zaten.

Hak ettiği yeri bulmuş.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2011, 14:56:16 »
Bugüne kadar NASA'nın yaptığı en iyi iş bu olmuş olabilir.

Hayatımda gördüğüm açık ara en gereksiz senaryolardan birinin üzerine kurulmuş olması bir yana, o kadar görsel efektin boşa harcanmış olmasına çok üzülmüştüm. Layığını bulmuş gerçekten.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2011, 17:53:17 »
İyi ki "Dünyayı Kurtaran Adam"ı listeye almak gibi bir hataya düşmemişler :) Yoksa aşırı duyarlı toplumumuz "Bu liste üniversitelerde kült olarak okutulan filmimize bir hakarettir." diyerek kazan kaldırır, NASA'yı "bilgisizlik" ve "cahillik" ile suçlarlardı alimallah :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2011, 18:32:14 »
  Bence adamlar filmin saçma olmasına bakmadılar bile. Onlar için hasılat önemli, filmin saçmalığı değil. Adamlar köşeyi döndü; film saçma olsa ne olacak
 ( Ama yinede 2012 cidden saçmaydı :/ )
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2011, 18:40:16 »
2012 gitmedim. Ama fragmanını izlediğimde etkilenmiştim açıkçası.
Kuzenim 2012 gitmişti. Ama o da pek beğenmemişti. Bana ''fragmanda gösterilenlerin aynısı oldu. Yeni bir şey yok.'' demişti.
Sonra diğer arkadaşlara sordum. Hepsi iğrenç, berbat, vasat gibi şeyler söyleyince izlemekten vazgeçtim.

NASA aptal buluyorsa bu filmi bana boyun eğip onu onaylamak düşer. TOP 5'in önünde saygıyla eğiliyorum.  :P
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2011, 17:01:36 »
Benim için 2012 en iyi felaket filmi...

Ceddry Edain